Pořad

(TV pořad)
Komedie / Publicistický / Krátkometrážní
Česko, 2015, 110x8-11 min

Dívá se na televizi na každou blbost, abyste vy už nemuseli. Luděk Staněk je novinář, někdejší šéfredaktor lifestylových časopisů (Esquire, Rolling Stone), popkulturní redaktor Reflexu, vedoucí magazínu Hospodářských novin, pokerový komentátor a komik. (Stream.cz)

Spiker01

Z úplného opovržení jsem se postupně dostal do stádia, kdy se nesměju všem těm ptákovinám, které Staněk rozebírá (a že je to vážně síla), ale jemu samotnému, který sám sebe paroduje a už se nemůžu přestat smát jak tou televizí opovrhuje. Ten si to špatné vždycky najde, jenom mě zajímá, kdy na ten všechen odpad přestane koukat.. ()

Gemini

Pořad je skvěle zvládnutý pořad. Jde o one man show "člověka na svém místě", jehož vždy opakovanou stručnou premisou "dívám se v televizi na každou blbost, aby Vy už jste nemuseli", je řečeno naprosto vše:) Luděk Staněk nevybíravě komentuje upadající úroveň televizní "zábavy", a pravidelně se trefuje do mého vkusu. Kdo by si koneckonců čas od času nechtěl poslechnout, jak třeba takové monstrakce jako TýTý nebo Senior Roku dostanou naprosto zaslouženou čočku?:) 80%, i když je fakt, že si nejsem jistý, jak dlouho mě bude neměnný (a dost jednoduchý) styl Luďka Staňka bavit. ()

Subjektiv

Málo naplat, Pořad je zbytečnost v podobě vcelku trefných i vtipných poznámek, které by napadly kdejakého neloboTVomizovaného jedince, kdyby se náhodou díval na to, nač se dokáže dívat Luděk Staněk. Což díky němu nemusí. Naopak, směle se může utvrzovat v tom, že z telky lezou samé hovadiny, které může dál ignorovat, což už vlastně dávno dělá. Divák Pořadu tak může jen doufat, že mu sedne Staňkův humor pro účely prostého zasmání se, nebo, méně pravděpodobná situace, Staněk demaskuje skrytější nemravnost, absurditu či nějaký jiný negativní rys TV produkce. Já se směji tak napůl a pocity "aháá, to to pěkně postavil z hlavy na nohy, a zvlád to jako jeden z prvních" zažívám u Pořadu velmi výjimečně. Co tak nějaký pořad o tom, na co má v TV smysl koukat? Já vím, není to taková bžunda, ale... na co teda kurva mám koukat?! ()

xxmartinxx

Viděl jsem jen velmi malý vzorek, asi tři díly. Aktuálně ten věnovaný dokumentu o Lucii Bílé. 70 % segmentu tvoří ukázky a ve zbylých 30 % moderátor dokola konstatuje, že to je směšné - ne proč, jen to prostě řekne, chybí jakýkoliv kontext, myšlenky, cokoliv. Smysl pořadu je zřejmě v tom vyložit lidem, co si mají konkrétně myslet, ovšem s tím, že to je nakonec to, co by si beztak mysleli. Asi potvrzení, jak je celá komunita Pořadu inteligentně nad věcí, aniž by bylo nutné začít přemýšlet a vysvětlovat. Možná to potěší lidi, kterým moderátor přijde vtipný? O to jde? Být vtipný a náhodou k tomu pouštět ukázky z televize?Asi kdyby mi Staněk přišel jakkoliv vtipný, viděl bych to jinak? Nevím, nerozumím tomu, proč bych se na to měl dívat a co bych si z toho měl odnést. Pozitivně se dají hodnotit jen ty samotné ukázky ze špatných pořadů, ale nevím, proč si radši nepustit nějaký sestřih na Youtube. ()

Djoker

Ten nápad tady ležel bez povšimnutí roky. Ujal se ho až Luděk Staněk a začal se s chutí strefovat do fekální produkce našich televizí. Není třeba zdůrazňovat, že jde o intelektuální výkon. On totiž není nutný, hlavně když odradí od sledování české televizní produkce. Staněk je pouze průměrný komik a podprůměrný moderátor, ale tady se našel a mohl ještě pokračovat. Jeho další projekty už za moc nestojí. Pořad byl jeho nejlepší pořad. ()