Noční můry z temnot

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 107 min

Milá sofťárna. Ani dostatečně strašidelná, ani krvavá, pouze s kvalitní prací s prostředím/výpravou a hezky vystiženými osmdesátkami (ve kterých by jí to slušelo více). Dnešní hororový divák - i ten nejmladší - je zvyklý na intenzivnější žánrové zážitky, zprostředkující silnější husí kůži i lekačky. I když v blběji napsaných a hůře zrežírovaných opusech. Ale kvůli té intenzitě na ně chodí. A zde se mu jí moc nedostane.(13.9.2019)

Výsledek spíše někde u horní hranice realistických očekávání od PG13 adaptace dětské strašidelné knížky. Scény, které adaptují jednotlivé scary stories, šlapou na jedničku. Dokážou napnout, postrašit, občas i vyvolat pocit mrazení. Na krev a gore by sice divák samozřejmě čekal marně, ale i tak se mi zdá, že si tvůrci v rámci "dětského" ratingu dovolili překvapivě dost. Rozhodně jsou Scary Stories více horor než třeba třetí série Stranger Things. Rád bych těch strašidelných minipovídek viděl víc. Více monster, příšerek, bestií. Ale bohužel. Pojivo mezi "povídkami" zde ke škodě není dostatečně zajímavé, zvlášť vzhledem k tomu, jak velkou část stopáže zabírá. Hlavní hrdinové sice nijak zásadně nevadí, o nějakých výrazných sympatiích u většiny z nich ale taky nejde hovořit. Představoval jsem si, jaké by to bylo, kdyby se tvůrci vyprdli na příběh, čarovná kniha by prostě nějak "přečetla" celé městečko, a začal by monster mayhem. Kolem a kolem jsem vlastně spokojený, film se mi líbil. Čtyři hvězdičky jsem nicméně letos dal mnohem výraznějším a zajímavějším hororům, stejně tak předchozí dva Ovredalovy zářezy byly silnější, takže Noční můry si ode mne budou muset vystačit s trojkou.(9.8.2019)

Na film jsem se těšil a jak to bývá pravidlem, když se na něco moc těšíte, stojí to pak za hovno. Bohužel, v hlavní roli byla děcka a navíc nesympatická, takže žádné napětí, žádné leknutí, žádné krvavé scény.... Prostě zase pro náctileté na odpolední promítání v kinech. 50% za filmové triky.(14.10.2019)

André Øvre(WAN) to opět dokázal a po Autopsy of Jane Doe servíruje další solidní hororovou zábavu, která v letošní TOP 5 chybět nebude. Je to takové dětské dobrodružství zasazené do 70.let o Halloweenu, kde děti v opuštěném domě naleznou knihu, která sama začne psát příběhy, které se ihned stanou realitou. ( Místy jsem si i vzpomněl na Nezvratný osud). Je třeba uznat, že žádný článek příběhu není slabý, ale každý má svůj xicht a perfektní ústřední zlo ( nádherné praktické efekty!!), do toho slušně hustá atmosféra, která napíná, šponuje a místy i zamrazí. Já byl na konci spocený jak po tělocviku a to se mi dlouho nestalo. Děti jsou poměrně sympatické, vizuálně solidní, tempo je velmi rychlé a film nestíhá nudit ( Takhle čistá hororová zábava v kinech letos ještě nebyla). Za mě velká spokojenost a jako předkrm před IT 2 jsem nemohl dostat nic lepšího. 80%(9.8.2019)

Halloween prišiel tento rok o niečo skôr...(8.8.2019)

Kdyby studio nesvázalo Øvredalovi ruce ratingem PG-13 a zejména prioritním zacílením na teen diváky, tak bychom nyní bezesporu pěli ódy na jeden z nejlepších hororů roku. Jakožto zdejší žánrový expert si tedy musím položit otázku, proč Øvredal dobrovolně zamezuje rozletu svého ducha, toužícího po hororových výšinách, a upřednostňuje finanční stránku věci před tvůrčí nezávislostí? Je mi z toho smutno. Zadání bylo nicméně splněno téměř na jedničku a hororová omladina tak odejde z projekce spokojena. Já osobně jsem však chtěl odejít již po půlhodině, jelikož míra verbální pohotovosti přerůstá únosnou míru a znemožňuje efektivně budovat atmosféru. I proto se s dětskými postavami nikterak neztotožníme a naopak jim popřejeme brzkou smrt. Postupem času naštěstí snímek opouští komediální rovinu a ke slovu konečně přichází i limitované strašení, které dosahuje největší intenzity za červeného světla. Ve výsledku mi však nezbyde nic jiného, než horor Scary Stories to Tell in the Dark označit za zklamání sezony a udělit mu tři slabší hvězdy.(11.8.2019)

Po obrazové stránce velmi podařené, děcka sympatická, monstra dobrá, námět zajímavý, lekaček minimum, konec trochu nedotažený, ale tady je v rámci žánru už těžké vymyslet cokoli nového. Celkově docela příjemná a osvěžující podívaná, nicméně jak už napsal Jan, „prostě chybí ta jiskra.“(15.8.2019)

• JAn

Je vidět, že se Scary Stories to Tell in the Dark snaží o vytvoření moderní amblinovky, a místy tak dokonce i vypadají, jenže jim prostě chybí ta jiskra. Chápu, proč se Øvredal s del Torem nevydali cestou povídkové antologie, ale ve výsledku se to paradoxně ukázalo jako ta největší slabina filmu. Ono to hrozně hezky vypadá, taky Gammellovy ilustrace se podařilo oživit až nebývale věrně (jak ty mi v dětství naháněly hrůzu) a kdykoli dojde na výjevy ze Schwartzových příběhů, dostaví se i příjemné mrazení, nicméně všechno ostatní mezi tím je strašně prázdné. Jednotlivé povídky jsou na sebe totiž jen lacině naroubované ohranými učebnicovými triky. Dětské postavy navíc nejsou dostatečně sympatické, dobový kontext je smutně nevyužitý, dialogy šustí papírem, ale hlavně chybí nějaká ta atmosféra. Přijde mi, že Øvredal s každým svým dalším filmem hrozně upadá. Ale abych jenom nekritizoval. Má to přímo boží intro za doprovodu Donovanova Season of the Witch a skvělý cover téhož songu od Lany Del Rey. Což je ovšem na adaptaci Schwartze s Gammellem setsakramentsky málo.(8.8.2019)

Průměr, a to ještě stěží. Od režiséra Tajemství smrti slečny Neznámé jsem čekal rozhodně více, obzvlášť když na něj dohlížel Guillermo del Toro. A začátek byl dost slibný - moje oblíbená Donovanova píseň Season of the Witch, neokoukaní a příjemně všední mladí hrdinové, nadsázka, výprava do strašidelného domu. Jenže pak se to zvrtlo. Jednotlivé duchařské historky jsou dost předvídatelné a chybí jim napětí či (snad s výjimkou té první) překvapení, lekačky jsou doslova na jedno brdo, scénář nemá logiku, ale dělá, že ji má, a hlavně... Hlavně se postavy střídavě chovají jako géniové (záhady řeší obratem, ihned vědí, že se mají podívat pod postel) a jako idioti. Působilo to na mě jako trochu výpravnější TV film, případně vzhledem ke konci jako pilotní díl seriálu. Nic moc.____P.S. České titulky se drží kvality filmu, když v jednu chvíli čteme "Blbci! Už je devět hodin!" místo správného "Blbci na devíti hodinách!" nebo když se o policejním náčelníkovi (chief) mluví jako o "šéfovi".(13.8.2019)

Několik mikropříběhů spojuje tajemná kniha, která je vlastně deníkem již zemřelé dívky Sarah. Když se parta mladistvých dostane do tajemného domu a Stella si deník vezme, je jen otázkou času, kdy budou nové příběhy zapsány. Příběhy, na jejichž konci čeká smrt. Hned jsem si vzpomněl na báječné staré zaprášené comicsy Tales from the Crypt, z nichž příběhy o strašákovi, bubákovi pod postelí či vybledlém ženském přízraku vypadly. Vizuálně solidní, hudebně slušné (tedy až na padající hrnce), trikově obstojné. Jenže na místo děsuplné atmosféry zvolili tvůrci opět lekání, což zkrátka naštve. Když už návrat ke starým klasikám (viz odkazy na Universal a Noc oživlých mrtvol), tak proč se nepokusit i postaru strašit.... Vyloženě zklamaný nejsem, ale je to oddechovka, na niž brzy zapomenu. A nic na tom nezmění ani mysteriózní kukuřičné pole, ani armáda pavouků.(12.8.2019)

Na Noční můry jsem se těšil, ne že ne. Výsledek se mi líbí. Srovnání s IT (2017) a Stranger Things (2016) se tu přímo nabízí. Šedesátá léta, atmosféra a skupinka teenagerů, které vyvolají zlo. Tentokrát v podobě knihy, která zhmotňuje vaše obavy a nejhorší zlé sny. Masky monster jsou báječné a animace některých z nich dobrá. Ovšem mnozí zde píší o sníženém ratingu. Ačkoliv krev nebo gore chybí, tak přesto jsem se dočkal několika vypečených scén. Navíc atmosféru má film skutečně dobrou. Další plus na filmu, co chválím jsou herci. Neznámé hvězdy jsou sympatické a jejich hraní obzvlášť. Jediné, co zbývá vytknout je absence strachu a lekaček. Což u hororu nelze aby chybělo že. Lekaček je několik, ale všechny jsou stylem zvýšeného zvuku na maximum. Takhle se dnes už lekce málokdo a hlavně to působí lacině a absence snažení tvůrců o poctivý zážitek. Přesto díky maskám jsou monstra obstojným hororovým zážitkem. Za mě lehký nadprůměr a možná si film promítnu znovu. Předkrm tedy sněden. Čekáme na hlavní chod v podobě TO a jeho druhé kapitoly. [8. Filmový Víkend ČSFD] (70 %)(11.8.2019)

• korbitch22

Sterilní mix IT a Lights Out. Příšerné herecké výkony, nulová atmosféra, komické příšery. Dlouho jsem tak nelitoval každé koruny za kino. Smál jsem se na celý kino, nešlo to vydržet. Na co sáhne Del Toro, to zkurví. Ono by nevadilo, že se to úplně nesnaží být horor ale spíš mystery fairytale, kdyby se to tak nebralo vážně a úplně brutálně to nevykrádalo Kingovo It. Navíc když se vám půl roku snaží trailery nalhat, že se jedná o děsivý horor a Vás pak v kině čeká pohádka s komickými zrůdičkami a příšerné herecké výkony obou hlavních protagonistů. A na takovéhle mrdky pak chodí plné sály. Smutné. 40%.(18.8.2019)

Slušná atmosféra, pár dobrých lekaček, ale ten otřepaný příběh?! Ajajajaj, vždyť tohle jsme viděli už milionkrát všude možně. Škoda, spojení Norska a Guillerma del Tora mohla přinést nějakou invenci a originalitu ve scénáři.(11.8.2019)

Z pátky k táborovým ohňům, zpátky k povídkám před spaním, z pátky k původním hrůzám a děsům, kterými se divák kdysi nechal děsit, zpátky k Příběhům ze záhrobí !!! Nebo k Creepshow 1+2, kde se najdou i právě některé děsivé povídky, které patří do tohohle filmového vesmíru a tam byli zpracovány. A musím uznat, že tenhle hororový film, mně příjemně překvapil, ano najdou se tady klasické hororové klišé, ale film to zase vynahrazuje jinými věcmi. Jako třeba fajn parta školáků, až na jednoho tedy, ten si svůj vlastní příběh zasloužil, tak sou super, sice mezi nimi neni žádná velká chemie, což je škoda, ale jinak sou super. A víte co je ještě super, monstra, bubáci a taky pavouci, až na Sarah Bellows která je taková nic moc, ale ten zbytek je prostě parádní. A ano film je PG-13 a opět se plašilo, že to nebude hororové protože tam nebude krev a gore, (smrtící logika) tak je to sakra hororové, lekaček sice neni moc, za což sem rád, ale ve třech případech, ze čtyř to bylo pěkně nechutné a drsné. Jedno úmrtí je mimo kameru a ta úmrtnost tady neni nijak velká, ale to je asi tak vše co by se dalo vyčíst, zbytek je parádní.Takže velice silné čtyři, moc nechybělo a mohla tam být pátá.(18.8.2019)

Jestli čekáte horor jako takový, tak pozor. Bát se vážně nebudete, ale určitě mě to bavilo víc, než La Llorona.(18.8.2019)

"Scary Stories To Tell In The Dark" ma nakoniec ako hororového diváka celkom príjemne potešili. Možno tomu predsa len niečo chýbalo na to, aby sa to posunulo medzi výborné filmy, no som spokojný s tým, čo som tu dostal. V prvom rade si povieme čo na filme funguje. Atmosféra je veľmi dobrá. V úvode sme mali nejakú falošnú ľakačku, no som vďačný, že sa tu potom tento element už neaplikoval a zvyšok filmu išiel už len so skutočným strašením. Tam dávam bod hore. Čo sa týka jednotlivých častí, keď vidíme príbehy v priamom prenose, tak to má skutočne pár silných momentiek. Osobne by som povedal, že všetky fungujú veľmi dobre. Možno s výnimkou Ramonovho, ktorý je trošku hlúpy, no ostatné sú podľa mňa vynikajúce. Tommyho stretnutie s jeho nenávideným strašiakom, večerné ragú, bradavica a aj časť v červenej miestnosti sú podľa mňa vynikajúco zvládnuté. A rovnako aj záverečná časť, kde sa dozvieme trošku viac o autorke príbehov Sarah. Osobne by som povedal, že najsilnejšia bola pre mňa asi práve časť s červenou miestnosťou. Je to silne klaustrofobické a okrem toho mi to veľmi pripomenulo horor "It Follows". A tu to ozaj pôsobí, že sa tomu utiecť nedá. Okrem toho tie príšery vyzerajú často veľmi dobre. Dávam kredit aj v tomto smere. Okrem toho sa priznám, že som bol aj zvedavý na to, ako to celé dopadne a k čomu na konci dospejeme. A či sa to všetko dá nejako vôbec zastaviť. Čo sa dá spraviť? Mínusy sú trošku pre mňa postavy. Nie sú podľa mňa zlé a dokonca si myslím, že Stella je pre mňa v pohode, no nemajú nejakú zaujímavú charakteristickú črtu a pôsobia jednoducho. A potom si ťažko k nim človek vybuduje nejaký vzťah. Obzvlášť naši chalani. O Ruth toho tiež dokopy moc nevieme. Stelle sa trošku venujeme, no tiež by si zaslúžila viac času. Zase si ale na druhú stranu hovorím, že by sa film mal sústrediť na tie príbehy. A snaží sa ako najlepšie v tomto smere vie. Takže aspoň v tom ho oceňujem. Som rovnako rád, že sme nedostali jednoznačnú odpoveď na to, čo sa vlastne všetkým, ktorí si prežili strašidelné momentky reálne stalo. Koniec je trošku možno viac rozprávkovejší, no pre mňa to funguje celkom dobre. Áno, je to pritiahnuté za vlasy, ale som s tým celkovo spokojný. Film ma príjemne potešil a splnil všetko, čo som od neho očakával. A ak plánujú pokračovanie (koniec to trošku naznačuje), tak som zvedavý. Otázkou je pre mňa len, ako budeme pokračovať. Hodnotenie: B+(18.8.2019)

• j.bena

Teda ukázky k filmu naprostá bomba... Bohužel realita někde úplně jinde... Opravdu film pro náctileté a to zakončení byla třešnička na dortu. Rozhodně nestojí za tento film vyhodit peníze 😉(8.8.2019)

• classic

‘Čoraz viac prichádzajú chlapci zo Škandinávie do Hollywoodu, aby ukázali, aký majú potenciál’ ... Nór, André Øvredal, ma sklamal na celej čiare, a to ani nehovoriac o mexickom fušerovi, Guillermovi del Torovi, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou kibicoval režisérovi do remesla, a tak vzniká neznesiteľný, tzv. horrorový, r-e-t-r-o (r. 1968) nepodarok, určený najmä mládeži, max. do 15. rokov (hádam aj menej), odchovanej na všelijakých sociálnych sieťach a youtube, i keď ona bude možno taktiež na vážkach, či to treba všetko do seba vstrebávať... ? Tvorcovia sa chceli zrejme priživiť na populárnom filme To (It, z roku 2017), kde mladí hrdinovia vzdorovali nepriazni osudu, ale tentokrát som si túto štvoricu nesympatických postáv obľúbil ešte menej, ako pred dvomi rokmi, a to je už čo povedať, že je to strašná bieda ! Toto je tak neuveriteľné opakovanie už sto krát videného, že je len minimálna pravdepodobnosť môjho záujmu pre túto zbytočnú (čajovú) vec so strašidelnou knihou, ktorá ožíva. Ak by to bolo spracované aspoň takým svižným spôsobom, ako pred 20. rokmi v Múmii, tak by som nepovedal ani pol slova ! Scary Stories to Tell in the Dark : totálna somarina ! Všimnite si, že vôbec nepoužívam vulgarizmy, ako mnohí, iní užívatelia, a pritom by si ich táto filmová novinka bezpochyby veľmi zaslúžila !(11.8.2019)

Pokud někdo začne tvrdit, že jsou Noční můry z temnot novým filmem čerstvě Oscarového režiséra Guillerma del Tora, je tím pádem trochu mimo. Toro tento film jenom produkuje a režíruje nor André Øvredal s jehož předchozí tvorbou jsem ještě neměl tu čest. Scénář si jinak vzali na starost bratři Dan a Kevin Hagemanovi, kteří už psali scénář k animovanému seriálu od Tora Trollhunters a k seriálovému Ninjau (Dan poté psal i scénář k filmovému Lego Ninjago, tedy nejslabšímu lego filmu za posledních 5 let) . A celé je to na motivy jakési sbírky horrových pohádek pro děti. Jenže údajně prý velmi volně. A to je možná ve finále ten hlavní problém. Oněch povídek Scary Stories to Tell in the Dark je celkem 102. Tudíž od začátku nastupují 2 hlavní problémy: 1) jen těžko dostanete všech 102 povídek do jednoho filmu (i když si aspoň můžete nechat podklady pro pokračování) 2) Je hodně těžké kolem těchle volných povídek postavit smysluplný děj, které by oné povídky spojoval. Celý námět/děj Noční můry z temnot je vlastně hrozně těžce slepené WTF. Problém je navíc ten ,že je film PG-13 a tudíž si nemůžete dovolit být příliš drsný/děsivý/krvavý. A je pak jedno, že se občas hodně vystaví slušná atmosféra a dorazí několik originálních lekaček. Ve finále to totiž extra nefunguje. U horrorů je hrozně důležité mít sympatické charaktery. Je sice fajn mít fajn bubáka/strašidlo/zabijáka, zároveň to ale chce protagonisty, kteří jsou divákovy snadno sympatičtí, člověk jim přeje aby vydrželi co nejdéle a když dojde na konfrontaci s osudem, při hodu mince jste na jejich straně. Tohle si Noční můry z temnot dovolit nemůžou. Celkem tu máme 5+- hlavních postav+ pár vedlejších figurek. Žádná z nich není sympatická a to je hlavní problém. Některé postavy sice mají své konflikty, své tajemství a někdo asi chtěl aby s nimi diváci cítili a fandili dál...... ale nefunguje to. Hezky se tu hraje s retro atmosférou. Celé se to odehrává v roce 1968, v době kdy zuří Válka ve Vietnamu, zrovna je další volební období, atentát v Dallasu se odehrál pár let zpátky... tahle retro amosféra plná šedesátkovejch aut, šedesátkovejch obchodů a šedesátkovýho maloměsta je prostě fajn a i když se Abramsovo Super 8 odehrávalo na konci sedmdesátek, hodně částo jsem si vzpomněl právě na Super 8. Problém je v tom, že je Super 8 mnohem lepší film! Osobně mě moc nechytl vizuál, konkrétně vzhled jednotlivých monster nebo několika lokací. Občas je to bolestivě šedivý a jednoduše ošklivý. A je to fakt škoda. Celou dobu jsem měl navíc pocit, že to celé svěřuje k nevyhnutelnému dějovému zvratu... na který ve finále stejně nedojde! A ono přísloví méně je někdy více by zde pravděpodobně lépe fungovalo obráceně. On ten konec není nějak extra špatnej, jenom se pak prostě objeví pocit, že to vůbec nikam nesměřovalo. Pokud chcete jít na nějaký horror, dejte radši přednost Slunovratu. Ten je ve všech ohledech propracovanější a především smysluplnější. Člověk, který toto bude brát jako horror roku pravděpodobně přišel právě o Slunovrat a My a to je velká škoda. Já už se jen nemůžu dočkat toho To 2, které si diváky sice najde ale především by dle posledních měla opravdu dorazit ta pravá hororová pecka! Ono menší trpění u Nočních můr z temnot mi snad návrat Pennywise náležitě vykoupí...(9.8.2019)

Kopíruje to módní osnovu Stranger things, včetně komické figurky s logopedickou vadou... Na horor je to uspěchané, překotné, nesouvislé... Zklamání...(11.8.2019)

• Marze

Protože navzdory mohutnému strašení a středoškolským hrdinům nese příběh, na jehož scénáři i produkci se podílel Guillermo del Toro, vypravěčský půdorys dětské detektivky s příměsí pohádek bratří Grimmů. Noční můry z temnot trpí jistou schizofrenií v tom, že chtějí fungovat jako uzavřený samostatný film a zároveň coby potenciální první část série několika snímků. Výsledkem je, že sledujeme příběhy v příběhu a je toho zkrátka moc. Sledujeme dvě linky:historky v knize, kterou objeví parta teenagerů a mají za úkol prokletí zastavit, a tu o strašidelných historkách samotných. Tato druhá je zajímavější, poutavější, estetičtější, divácky lákavější a vlastně by vůbec nevadilo, kdyby byl celý film jen mozaikou bizarních, temně fantaskních příběhů. Z předlohy Alvina Schwartze Scary Stories to Tell in the Dark, což je sbírka hrůzostrašného amerického folkloru, vyplyne série roztodivných útoků na hraně děsu a smíchu, od strašáka s vidlemi přes nebožtíkův palec v omáčce až po vřídek na tváři školní krásky, z nějž se vylíhne triková armáda pavouků. Režisérův narativ je tu hodně navíc. Starosvětská nálada městečka o Halloweenu roku 1968, kdy se v letním kině promítá Noc oživlých mrtvol, připomene nádech „sedmdesátek“ ve filmu Super 8. Na mě nejvíce zabralo právě pátrání kamarádů po kořenech kletby, takže jako dětská detektivka stál zážitek nad hororem.(6.10.2019)

Štýlovka, tento film brnká hlavne na strunu dieťaťa v nás, roztomilú naivitu bizarných "poviedok"(aj keď sa rafinovane nejedná o poviedkový film), aké sme radi čítali, a hlavne aj písali, pokukuje po komiksoch, jesennej Halloweenskej atmosfére a popritom si udržiava fantastický vizuál. Miestami síce vidno tlaky na komerčnosť populárnych duchárskych kúskov, no za srdce na pravom mieste tú piatu hviezdu dám.(9.8.2019)

Neurazí, nenadchne. Hororový fanoušek si asi bude vážit sympatického zpracování, snesitelných postav a povedených monster. Děj a pointa pro něj bude asi o něco menší vzrůšo, protože to vážně hodně hraničí s dětským fantasy s kapkou strašení. Nejatmosferičtější scéna byla asi ta na nemocniční chodbě, kdy jsem měla docela husinu a nepříjemný pocit. Potěšil i fakt, že stopáž rychle uplynula. Ve finále se mi ale zdá, že na to byla ta propagační bublina možná trochu přehnaná.(5.9.2019)

• Remedy

Utahané 2.5*. Nejlepší je zde jednoznačně expozice a dobová atmosféra, čímž ale výčet pozitiv skutečně končí. Dokud se „objevuje“ a nezačnou se vyprávět příběhy, tak se to ze zmíněných důvodů celkem dá. Celkově je to ale strašně rutinní záležitost, která nenabízí vůbec nic nového a která bohužel není ani dostatečně děsivá a ani dostatečně humorná. Vlastně mi to celé přišlo, jako bych jedl tři dny starý chleba s máslem. Dá se to, nakonec to sníte (když doma nic jiného nemáte), ale mnohem radši byste si dali něco čerstvého a výživnějšího.(15.8.2019)

• Yoshimitsu

Do kina jsme se rozhodovali jít buď na Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw a nebo tohle. Jsem magor na horory a holky taky nebyli proti, tak se šlo na noční můry. Jediná noční můra a horor bylo vydržet v kině a dívat se na tuhle sračku. Nevěřil jsem vlastním očím, že to takhle dosrali především samotné monstra, která mají nahánět hrůzu a skličující pocity. Né, že se jim budu smát. Nejlepší monstrum nahánělo čmouda a pořád mě uklidňuje, že jsem za to nevyhodil peníze, já. Dávám 10%(21.8.2019)

Tohle pro mě bylo opravdu velké překvapení. Sama jsem se divila, jak mě snímek baví. Pěkný adult horor.(19.8.2019)

V roce 1968 začali čtyři teenageři rozplétat záhadu o historii legendami opřené tajemné dívky, kterou ve svém sídle držela rodina daleko od lidí a jejíž osud byl tragický. To je tažný příběh, který na sebe větví, nebo spíše má do sebe vetkáno několik dalších menších hororových příběhů. Ty jsou tak hluboce zakomponovány, že bych to snad ani nedělil a bral to jako jeden velký příběh. Celkem slušné charaktery i herecké výkony, příběh dobře šlape, hororové zkratky a stereotypy nejsou příliš okaté a postavy se chovají přijatelně rozumně a celé to má výtečnou atmosféru. Poctivá duchařina v rámci PG-13 a vůbec mi nevadí (jak tu někdo oplakával) absence gore. Naopak, dle mého názoru snaha o gore často tyhle duchařiny zabíjí a strhává je pak na cestu tupého slasheru, který pro mě pomalu ani není horor. Noční můry z temnot se povedly, rozhodně neurazí a po Slunovratu je to příjemné osvěžení a ukázka toho, že slušný horor si vystačí sám se sebou a nemusí si hrát na navoněný artový kousek a přitom být vlastně stejně, ne li hůře slaboduchý jako všechny průměrné horory, nad které se právě Noční můry o kousek vyvyšují.(14.8.2019)

Noční můry nejsou nijak zvlášť děsivé a už vůbec ne něčím objevné, až se mi nechce věřit, že je pod nimi podepsaný del Toro. Mladí hrdinové v hororu s retro atmosférou dávají vzpomenout na To nebo Stranger Things, o to víc je ale vidět jak jsou Noční můry zaměnitelné a jak za zmíněným filmem i seriálem ve všech ohledech zaostávají. A polopatická metafora s vyprávěním lživých příběhů a Nixonem je tu zbytečně rušivá.(8.8.2019)

Počin, mající jisté, byť ušmudlané, kouzlo (2,5*).(20.8.2019)

Dlouho očekávaný “DelTorovský” film, který bohužel rekordy netrhal, ale i tak je to dostačující jednohubka. Největším tahounem jsou šíleně originální monstra, kdy každé dostane nějaký ten prostor (i když by si určitě zasloužily prostoru více) a u každého jsem žasnul nad kreativitou filmařů. Dalším zachraňujícím prvkem je solidní příběh, historie “hlavní záporačky” a důvod, proč že se to všechno děje. Děj skáče od jednoho bubáka ke druhému a ve výplni mezi nimi nelze hledat nic světoborného, je to víceméně nudná vata na doplnění příběhu, což je obrovská škoda. Hlavní dětské postavy jsou nemastné, neslané a opět se zde objevovaly neskutečně iritující hororové klišé a hlášky, které můžou dělat jen mentálně retardované postavy. Scary stories jsou určitě vizuálně i technicky slušným tahounem, ale ve scénáři to prostě trochz hapruje, což je prostě velká škoda, protože tohle mělo větší potenciál. Z výsledku jsem trochu rozpačitý a čekal jsem větší bombu, ale i tak se jedná o slušnou, zábavnou a místy strašidelnou jízdu.(14.8.2019)

(komentar nedokoncen) I když jsem po nich už před lety pokukoval, ke knihám jsem se ještě nedostal, takže jsem se docela těšil jak dopadne film. A odcházel jsem dosti spokojen. Závěr mi lehce připadal jak zakopnutí v atmosféře či tónu snímku, ale v díle pro mládež asi (spoiler?) nemůže všechno skončit negativně, ha. - Kupa věcí vyzrazena v traileru - pokud jste ho neviděli, utečte od něj daleko. Odfláknuté titulky! Někdy si překladatel/ka přidal, někdy ubral, někdy upravil ("you smell like shit" -> smrdíš; "Ramon!" -> Čmoude). Možná se to řídilo knižním překladem, ale stejně.. 3/5(8.8.2019)

Film na daždivé nedeľné popoludnie. Vizuálne pôsobivý kvázi poviedkový kúsok má veľmi sľubný potenciál, ktorý sa mu darí naplniť akurát tak z polovice, chýbala mi tu intenzívnejšia práca so strašením a dôraz na horor, hoci vzhľadom na rating PG13 je výsledná podoba adekvátna. Atmosfericky a prevedením pripomína mix Stranger Things, It a Goosebumps. Slovami klasika : neurazí ani nenadchne.(15.8.2019)

It je hovno!(13.8.2019)

• woodsman

velke sklamanie fakt sracka asi najhorsi film tento rok co som bol v kine(19.8.2019)

První 3 příběhy (strašák, žena bez palce a pavouci v tváři) jsou těžká zívačka, které nic nenabídnou a nepředvedou. Až čtvrtý s tlustou zdravotní sestrou za něco stojí a i pátý s chřestilem jsou povedené. Hodně tomu uškodilo to, že je to mládeži přístupné (v kině byly skoro samé malé děcka, které nezavřely huby) dovedl bych si to představit klidně i v ratingu R. Takhle zde máme řadu předvídatelných lekaček , které čeká snad každý a přesně tam kde si myslí, že budou tak jsou vraždy až na jednu radši ani neukážou. A pokud bude pokračování a tam se to zvrátí tak budu přemýšlet nad tím, že půjdu s hodnocením níže. Ovredal po vynikající Pitvě Slečny Neznámé zklamal. P.s. zásadní neodpustitelná chyba ve filmu (je mě jedno jestli to knížka vysvětluje nebo ne) v jedné scéně je Stella a Ramon v vězení a hlídá jí jeden policajt díky tomu, že ožije další povídka policajt umře a oni se z toho vězení dostanou to jich jako na konci nikdo nepodezříval z vraždy nebo se spokojili s tím, že řekly zabila ho příšera což, ale nedává smysl vzhledem k předchozímu ději.(21.8.2019)

Scary Stories je poctivý horor, kde funguje napínavá atmosféra a obstojné lekačky. Je zde vidět rukopis jak producenta Guillerma Del Tora, tak režiséra Andrého Øvredala, což je zde jen ku prospěchu věci. Vizuálně je film správně dobový, zároveň ale dokáže svým pojetím přiblížit dobu i mladšímu obecenstvu. Jednotlivé příběhy jsou dobře zpracované, jediným mínusem jsou takové nemastné neslané postavy. Jako o něco dospělejší duchařina pro děti bude film fungovat spolehlivě. Těm starším naopak nabídne hezký vizuál a originální pojetí knižní předlohy.(8.8.2019)

• HH

Ale jo, na dvě hvezdičky je to OK, už jsem viděl daleko víc horších filmů. Bohužel se člověk neubrání pocitu, že už to někde viděl a hlavně jsou velice slabí herci.(25.8.2019)

A vlastně celkem fajn. Kdyby postavy byly trochu zajímavější, asi bych přidal hvězdu, ale na druhou stranu proč rozvíjet charaktery, které se na plátně moc dlouho neohřejí. Zároveň zde zůstalo pár nezodpovězených otázek, na které si asi nechávají producenti prostor asi do dalšího potenciálního dílu. Velkým plusem filmu se ale stává fakt, že jako celek snímek nepůsobí ani hloupě ani absurdně. Poslední dobou se filmy tohoto typu bohužel nemohou stejnou vlastností pyšnit. Po vizuální stránce také není co vytknout. Kdyby byl film lehce kratší, jsem vlastně velmi spokojený. 60%(8.8.2019)

Nečekejte děs a hrůzu, Noční můry z temnot jsou příjemná zábava, která má minimum hluchých míst, pár lekaček a originální noční můry (až na pavouky, kteří do kontextu filmu nezapadají). Dlouho jsem se u hororu takhle nebavil.(8.8.2019)

Pár strašidelných príbehov z nejakých knižiek splácaných dohromady do jedného filmu a osolených týnedžerskou prístupnosťou. Výsledok sa dá pozerať, aj keď x-trilióntastopäťdesiattisícaštvrtá variácia na tému "sme banda pubertálnych trtkov a ideme machrovať do barabizne s nepeknou minulosťou" je vyčuchnutá ako stará stvrdnutá žuvačka a scenáristom by už tiež nezaškodilo pokúsiť sa všetko to klišé aspoň nejako ohnúť cez koleno. Ale jednotlivé elementy sú solídne zábavné, vyžraný strašiak, vyziabnutý zdochliak hľadajúci svoj prst, Usmievajúca sa kvantová babizňa ( za mňa najlepšia pasáž filmu ) aj rozpadajúci sa sado-maso hnusák si užívajú svoju chvíľku na plátne. Čo tak najviac naserie je potom finálne odhalenie/pointa, krutoprísnekŕčovito vykonštruovaná/vyhonená, zmäteno nekonzistentná ako naša vládna koalícia a zmysel nedávajúca! V kocke teda opäť dostaneme obligátne nasraného ducha ženštiny s ktorou bolo za života vyjebané a ona sa záhrobne mstí nielen na filmových postavách, ale aj mojej trpezlivosti a tolerancii k nevynaliezavosti holywúdskych hororových scenárov. Ako taká jednohubka v poho, inak by som tomu krivdil.(15.9.2019)

Meh. Nechal jsem se napálit trailerem a jménem del Tora. Tento horor...tedy "horor" je ukázkou velmi zajímavých nápadů, které někdo prostě odmítal využít naplno. PG-13 je znát snad úplně na všem, takže místo toho, aby měl člověk respekt z vražedných monster, se bojí, aby ho neobjala obézní důchodkyně s koženým úsměvem. Ústřední skupinka mi byla dosti nesympatická (porovejte s novým IT, Stranger things nebo Summer of 84) a (opět) kniha povídek, ač je super nápad, vůbec nefunguje jako hororový či thrillerový prvek. Na to se váže i debilnost "děsivých" scén, kdy monstra často jen jdou a hrdinů se ani nedotknou...a pokud ano, z konfliktu hrdina odchází s nepokaženým účesem. Asi Taft. Jediná scéna, ze které stopově čpěl del Toro, bylo ochutnávání Ragú...které bylo i přes super model bubáka naprosto zabito scénářem. Tedy, asi bych ani nemohl být překvapený, protože tvůrci opět všechno vykecali v traileru. Pokud jsem zaznamenal překvapení, dostavilo se hlavně v okamžiku, kdy hlavní hrdinka zmiňuje náhlé zmizení své matky. Ne, není třeba očekávat napojení na hororový scénář s děsivou knížkou. Máma se prostě sebrala a odjela. Bang! Ani to není spoiler.(16.8.2019)

• Wancohoff

rozpravka pre deti s trapnymi trikmi. ako toto mohlo byt v kine... 35%(15.10.2019)

Slabšie 4 za zopár skvelých momentov no ako celok mi to moc nepasovalo. (70%)(25.8.2019)

Návštěva kina se vyplatila, očekávání nebyla velká a tak jsem dostal více než jsem očekával. Doba 60. let v USA vykreslena naprosto dokonale, to se prostě musí uznat, ale i to zas tolik nejde. Po hororové stránce se mohlo sice trošku přitlačit, ale přiznejme si to kouká se na to opravdu fajn. Jednotlivý příběhy jsou dobře vymyšlený i když některá monstra vypadají spíše zábavně a moc digi. Nejlépe dopadl strašák v poli, to je jasná věc. Atmosféra je slušná, co se ovšem moc nepovedlo tak byla volba hlavních postav, sympatie si nezíská ani jedna,výběr opravdu hrozný. V podstatě se jedná o pohodovou podívánou která nikoho neurazí a jako dělená na Halloween. Za shlédnutí tato duchařská podívaná rozhodně stojí.(8.8.2019)

Noční můry jsou zaměřené jednoznačně na mladší ročníky, zhruba ve věku hlavních hrdinů a také pracují spíše s dětskými strachy, takže snímek není extra děsivý.Námět je dost banální, ale i to by se dalo odpustit. Má moc pěknou obrazovou stránku, vcelku sympatické postavy i příjemnou atmosféru amerického městečka konce 60. let, ale právě z té se dalo dostat mnohem víc, stejně tak prostor mezi jednotlivými povídkami zůstává nevyužitý. Ačkoliv k tomu měl předpoklady, film nevybočuje z průměru a já musím zůstat u tří hvězdiček.(3.9.2019)

Konečně! Konečně tu máme skvěle vypracovaný hororový příběh se vším všudy. Režisér André Øvredal si dal hodně záležet aby skvěle odvyprávěl děsuplné příběhy podle předlohy z knih. Povedlo se na výbornou, vzhled monster i atmosféra je téměř přesná jako v knihách předlohy. Jsou tu hodně děsivé momenty které vás zarazí ale z kterých se vám zřejmě udělá i špatně. Co je hlavní je příběh sám, který je napínavý a hlavně skvěle zahraný mladými nováčky. I lekavých momentů není zrovna málo ale hlavní je zdůrazňuji příběh sám o sobě, přirovnal bych to mezi Stranger Things a TO. Je zde vidět zejména na nádechu a scenérií že velkou ruku k dílu přiložil i sám mistr Guillermo del Toro který má s velmi podobnými monstry velké zkušenosti (HellBoy, Tvář vody či Faunův labyrint). K tomu skvělá děsivě-napínavá doprovodná hudba od Marca Beltramiho a máme tu naprosto skvělý hororový snímek. K závěru jen dodám aby jste si dali jako vždy pozor, a tentokrát na to co naleznete ve strašidelných sklepeních. Mohlo by se totiž stát a to vážně nedoporučuji že naleznete knihu od autorky Sarah Bellows a to nic jiného než .... SCARY STORIES TO TELL IN THE DARK Mé hodnocení 8.5/10(6.10.2019)

Tento horor jsem měl delší dobu na svém seznamu žádaných filmů. Do kina jsem se na něj vypravil rovnou na premiéru. A rozhodně patří k velmi nadprůměrným hororům letoška. Ale do plného hodnocení mně přeci jen něco chybělo. Například jsem očekával více lekaček (jedna ovšem byla povedená, a to tak, že jsem málem nadskočil :-) ) Taky jsem myslel, že smrtí, či spíše proměn bude více. Ale nesporným plusem je jejich zpracování. U mě vede hned první přeměna Tommyho ve strašáka a v těsném závěsu je pohlcení tlustým monstrem v nemocnici (nevím proč, ale nějak mi připomínal nějakou jinou hororovou postavu, jen nevím jakou). Vynikající je samozřejmě také Chřestič. Výborná je atmosféra, režie, herecké výkony mladistvých herců a hereček. Celkově tedy 4,5*.(10.8.2019)

• warrenur

Po uspechu prvej "retro" serie Stranger Things sa roztrhlo vrece s mnozstvom velmi podobnych, filmovych pocinov. Nebol by to problem, keby nepostradali atmosferu a urcitu uveritelnost spominaneho serialu. Kto videl najnovsie It, ktorym King tiez kedysi inspiroval i "detske" horrorovky mi da za pravdu, ze tych podobnosti, ci uz v dialogoch alebo v reakciach je straaaasne vela. A tak ma pri tomto paskvile prakticky nic neprekvapilo. Nehovoriac o tom, ze tento typ detskych bubakov mi ani len nezdvihne tep, nehovoriac, ze usi trpia, ked pocuju tie premudrele reakcie mudrych deticiek. ;) Tuna by som zaner horror azda i vypustil a nazval ho rodinnou mysterkou. Orkem azda dvoch scen. Z mojho pohladu absolutny cajicek pre nastrocnych a mierne pozastavenie sa nad dost vysokym hodnotenim, zrejme od cielovky. 45% za pokrivkavajuci neoriginalny scenar a mizivu atmosferu. Technicka stranka ujde, herecky si ma zial ziaden charakter neziskal. Neodporucam.(11.10.2019)

Konec jsem čekal lepší a napínavější ale bohužel nebyl tak zajímavý, jak bych si přál a to je pro mě důležitý. 60%(12.8.2019)

Noční můry z temnot jsou slušným “dětským hororem,” jehož největší devizou je spolu s jen slabě načrtnutými postavami fakt, že okolo podobného tématu už byly vystavěny mnohem lepší snímky. Hyzdí ho pak zejména slabý konec a neprokreslené noční můry hlavních i vedlejších protagonistů, kterým mohl být pro lepší představení klidně věnován nějaký představující prostor v samém úvodu. Zůstává tak na efekty a vyobrazení dobového bohatý a krásný letní snímek s atmosférou Halloweenu v dalším americkém maloměstě, kde se parta dětí porve s odvěkým zlem o své holé životy. Věrnost knižní předloze, jež schytala i nějakou tu kontroverzi díky na dětskou knihu příliš děsivým ilustracím (tedy těm u nového vydání, z nichž dost vychází i film samotný) je vzhledem k neexistenci tuzemské verze těžké posoudit. Tak či tak jde o film, který rozhodně návštěvu kina zasluhuje, jakkoli vám bude stačit jen jedno zhlédnutí…(12.8.2019)

Premiérovo v úplne mnovej zostave sme si v kine v mojom meste film užili. Príjemná atmosféra aj napriek predvídateľnému deju filmu sedela a tak sme si tento musteriózny thriller vychutnali.(13.8.2019)

65%(15.8.2019)

Štýl filmu, ako "Stranger Things" alebo IT/TO..partia kamarátov bude skúmať, zažívať a bojovať proti paranormálnym anomáliám s prekliatej knihy z ktorej je zakázané čítať, lebo inak sa začnú diať strašné veci...scéna s tučnou bielou ženou na chodbách nemocnice bola naozaj zaujímavá a nepríjemná :) "Autopsy of Jane Doe" bolo od režiséra omnoho lepšie ako "Scary Stories to Tell in the Dark"... udeľujem slabšie 4/5(13.8.2019)

• Marius_ss

Ďalšia blbosť pre tínedžerov, ktorá však nevystraši snad ani ich (možno deti od 12 nižšie). Ak k tomu pridáme nesympatických a nie príliš dobre hrajúcich mladých hercov, ktorí jednajú ako keby mali štyridsať, tak z toho iné ako blbosť vyjsť nemôže. Miestami to však malo celkom dobrú atmosféru, no to boli skôr záblesky. Pochválu si zaslúži aj hudba... a to je asi tak všetko.(13.8.2019)

• David.Darco

Asi som už na podobné early teen ages cringeové počiny starý. A to sa nijak staro necítim. P.S. cením CGI, ktoré mi tu prekvapivo nevadilo. Monsters sa vizuálne celkom podarili.(18.8.2019)

Standartní, ničím nepřekvapující horor. Po skvěle natočené Autopsy of Jane Doe a slušném Lovci trollů jsem od Øvredala čekal mnohem více, když k tomu připočtu Del Tora jako producenta, očekávání byla vážně docela vysoká. Podle trailerů to vypadalo na slušnou jízdu se skvělými maskami, bohužel trailery nám taky ukázaly prakticky každou scénu, která mohla být nějakým způsobem překvapivá, či děsivá a co zbylo je jen průměrná vata, která sice neurazí, ale ani moc nepobaví. Kvůli dětem v hlavních rolích se neubráníme srovnání s To, které ale bylo mnohem rozvinutější, komplexnější a lépe zvládnuté po všech stránkách. Nemůžu říct, že mě to nebavilo, ale od Øvredala a Del Tora jsem čekal mnohem, mnohem víc.(9.8.2019)

Hororová sezóna začíná. Scary Stories to Tell in the Dark je bombastický film, který osvěží hororový žánr a velmi pobaví. Napřed jsem pochyboval, ale pak jsem se odhodlal a vyrazil do kina a zážitek obrovský. Názor, že film je pro malý děcka moc neuznávám, protože u některých scén křičelo celé kino. Nesmíme zapomenout na maskéry, kteří se na příšerách vyřádily zajímavým způsobem (mrtvola co hledá svůj palec, strašák) a také na promo video s písní Lany Del Rey: Season of the Witch. OGGIE, JSEŠ V TOM PŘÍBĚHU KDE HLEDÁ MRTVOLA SVŮJ PALEC!!!!(9.8.2019)

Tak po Slunovratu tu máme další hororové překvapení.Noční můry z temnot jsou dle mého taková o dost horší verze filmu TO.Hodně se tu hraje na dětské charaktery které mi přišly dost sympatické a i když nebyly bůh ví jak dobře napsaný,herci si to dávaly a v pohodě sem si k nim našel cestu.Filmu kraluje téměř perfektni retro atmosféra která mě často nutila ten film milovat.Monstra a jejich vizuál se mi zamlouvaly a lekáčky nebo jakékoliv hororové scény sem si užíval.I když to občas drhlo jak scénáristicky tak dějově tak sem si ten film dokázal užit a André Overdal s Guilermem Del Torem za zády odvedly slušnou práci.Slabší 4 hvězdy(10.8.2019)

• Barbucha9

Film má hodně dobrý trailer, bohužel to je také tak vše, co je na filmu dobré. Všechny zajímavé scény jsou viditelné v traileru a nic navíc film nepřináší. Postavy jsou zoufalé nudné, postrádající jakékoli charisma a celý příběh působí jak středoškolská oddychovka. Jako horor strašně slabé. Dvě hvězdy za trailer.(11.8.2019)

https://scarystoriestotellinthedarkcz.home.blog/2019/08/11/16/ - kdo četl knižní sérii, ať se podívá. Žádnou podobnost se Stranger Things ani To zde vůbec nevidím. Já zde viděl Nezvratný Osud a můj bratr Vadí Nevadí nebo Polaroid. Český překlad byl špatný. Všiml jsem si toho brzy, ale potom jsme ho raději ignoroval, aby mi nekazil zážitek z filmu. Na PG13 dost děsivé (děsivější než většina hororů od 15, které jsem viděl, podle mě). Líbila se mi kamera. Byla dobrá a když se objevila obluda, tak na ni byla zblízka, což bylo dost děsivé. Já knižní sérii četl, ale nestihl jsem si přečíst 3. díl. Škoda, přečtu si ho, jak to bude možné. Všechny obludy se mi hodně líbily, až na Sarah Bellows a Chřastivce. Nejlepší byla The Dream (bílá velká obluda) a nejhorší Chřastivec (ten, co spadl z komína). Toho jsem zrovna četl a v knize byl mnohem mnohem lepší než tady. Tady furt říkal ,,vtipný urážky'', který atmosféru velice kazily. Postavy jsou v pohodě, ale třeba v Únikové hře, na které jsem byl taky, byly lepší. Nejlepší je podle mě hlavní postava Stella a Auggie a nejhorší asi Chuck. Myslím si, že na rodinu Bellowsových je až moc pozornosti a konečná povídka, ve které je Stella to ještě více kazí. Konec filmu podle mě není tak hrozný, ale hodil by se jiný. Nemyslím si, že bude druhý díl. Ale nevím, skoro všichni tvrdí, že jo. Všechny povídky až na ty dvě, které se mi nelíbily, byly děsivé a dobře provedené. Vadí mi, že když je něco PG13, tak tam musí být automaticky hodně komedie. Tady jí bylo taky více. Škoda, mohlo se to brát víc seriózně. Ale i tak jí zde bylo méně než v jiných PG13. *Cituju bratra* Můj bratr si všiml, že postavy jasně řekly, že každá povídka se odehraje každý večer. Ale The Dream se odehrávalo ve dne a ještě v ten den večer ožily další dvě povídky :/. Ještě bratrovi dost vadilo CGI, které se ale mně líbilo. Uvažoval jsem mezi 4 a 5 a nakonec dám dobrý 4. Škoda, že lidem vadí PG13, to bylo jasný hned, jak se to objevilo. VYHODNOCENÍ: NEČTĚTE KNÍŽKY ZE STRAŠIDELNÉHO DOMU NA KONCI MĚSTA!!!(11.8.2019)

• Pedro456

Námet filmu sa dal spracovať omnoho lepším spôsobom. Producenti sa snažia spraviť hororové témy pretože to teraz letí ale nie vždy to vychádza.(12.8.2019)

Z kina jsem vycházel se smíšenými pocity,jelikož prvních asi dvacet minut slibovalo vcelku fajn zábavu,ale realita filmu a trileru je opravdu věc zcela jiná .Možná to je tím že na tuto horrovou pohádku můžou i děti do 12 let s doprovodem( PG13,) ale já jsem trpěl mylným dojmem .Skvělé plakáty,dobrý triler a takové zklamání.Možná by to byl horor roku,kdyby...kdyby...(13.8.2019)

12 + ? Nemyslím si . Noční můry z temnot přinesly jistá očekavání , některá naplnila a jiná zase ne. Hlavní postavy ( především Stella a Ramón ) jsou dobře napsané a spolu jim to skvěle funguje, i když je ten zbytek taky není špatný. Když nastane ta děsivější část, která je (ze začátku poměrně rychlá a nestihne si s váma tak úplně pohrát, ale to je stejně jedno )tak to funguje. Všechny můry jsou svým určitým způsobem děsivé , ale ta , která si najde Ramóna , ta je sakra děsivá . A to nemluvím o Sarrah....Tak či tak konec je otevřený a klidně si za pár let dám part 2. 7/10.(15.8.2019)

Horory mám rád, zvláště pak ty dobré a zvláště pak ty od Gilerma del Tora (viz. Sirotčinec, Mimic,...). Zprvu jsem se těšil, pak ale přišly vesměs průměrné ohlasy a obával jsem se, že to bude další všední horor a on naštěstí nebyl. Ústřední parta dětí byla fajn, hlavně teda Stella, ta se mi hodně líbila. Tady tomu trochu vadí rating PG-13, takže nemohli dostatečně přitlačit na pilu, což je občas dobře - hodně krvavý je k zblití, ale někdy je to zas špatný - lekačky. S čím jsem tedy ale spokojen nebyl byla poslední třetina filmu ta byla taková ,,ehm...ehm". Ale nemohu zas odepřít, že první a druhá byla naprosto úžasná. Leknul jsem se pouze jednou: POZOR SPOILER: A to když na Chucka vybafnul Auggie jako Pierot v tom strašidelným baráku. Pokud ale chcete zajít do kina méně na děsivý horůrek, tak mohu vřele doporučit. 80%(16.8.2019)

Tento film je přesně průměrný. Sice film to byl dobrý, ale neměli tam moc dobře udělané efekty a některé střihy byli nic moc. 50%(18.8.2019)

• Hejkal_03

Typická jednorázovka. Děj předvídatelný a zápletka neoriginální. Konec je velmi zvláštní. Představil bych si ho jinak a mnohem lépe. Škoda, že nám tu nepřidali něco nového... Jsou lepší filmy s podobnou tématikou jako například: Inkoustové srdce nebo blbinka Husí kůže s Jack Blackem...(26.8.2019)

Krásné retro, zajímavý příběh a hvězda navrch za příšerky(12.10.2019)

Na to, co jsem od toho čekal, a že jsem toho moc nečekal, to byla docela slabota. Očekával jsem svižný teenage horror a vypadla z toho místy docela pomalá a unylá strašidelná povídka. Na halloween do televize je to ok, do kina jsou to asi zbytečně utracene peníze. 65%(8.8.2019)

Tak i když nejsem fanoušek hororových žánrů, tak musín objektivně pochválit výborný scénář a příběh.Dobré je že režisér se nepustil do větších detailů při zabíjení a tak si toto temné dílo mohou vychutnat i lidé kteří zrovna horory jako já nemusí.Za mě v klidu 4 hvězdy..(9.8.2019)

Za mě osobně je to zajímavá "oddechovka". Divák zde zažije od každého něco a to do sebe překvapivě zapadá. Nutno podotknout, že každý z příběhů je zajímavý, což se né vždy povede. Příběh, atmosféra, efekty a relativně slušné tempo, pohání film na solidní úrovni. Za mě tam chybělo trošku více z finále.Každopádně 75%(9.8.2019)

Jelikož jsem vyrůstal na knížce, tak musím říct,že super udělaný . Obludy jsou přesně jako v knížce. Potěšilo mě, že použili i písničku Hearse goes by.(10.8.2019)

O psané předloze jsem nevěděl, nicméně tento film měl dle mě velký potenciál. Bohužel nevýrazné postavy, nedotažený děj a rating PG13 ničemu nepomohly. I tak se jedná o příjemný dětský horůrek, ale víc než tři hvězdy si nezaslouží.(10.8.2019)

Tak jsem byl dneska ve svých 20ti letech poprvé v kině na hororu. Musím říct, že před vstupem do kina jsem se trochu bál jestli nebudu připosraný, ale nakonec to bylo v pohodě. Všechny scény, které měly být děsivé, byly ve výsledku spíš vtipné (tlustá ženská co se ráda objímá). Dvě řady za mnou seděli dva kluci a co chvíli hrozně vtipně komentovali různé scény (např. že jedna z postav objevila vstup do Narnie). Pokazili mi tito dva chlapci zážitek z filmu? Ano. Vadí mi že mě rozesmívali u filmu,který mě měl vyděsit? Vůbec ne. Jinak je to prostě klasický horor a třetí hvězdu dávám jen za pana Chřestila, který byl prostě super.(10.8.2019)

Takže, ja čo som prečítal všetky knihy a poznám väčšinu príbeh naspamäť, som bol milo prekvapený. V kine som si Pripadal, že som si jediný, čo vie, o čo ide a ktorá bije. Ale k filmu. Dobrá atmosféra, celkom dobré CGI, a ten Harold, damn tak vynikajúci vzhlad, úplne ako ilustrácia. MALÝ SPOILERIK! čakal som lakačky ako Ty ho máš! Z príbehu ,,Big Toe,, alebo vetu Linchy, kinchy colly molly dingo dingo zo ,,Me tie doughty walker,, to neni lakacka. KONIEC SPOILERU. A koniec ma prekvapil, čakal som to iné, a otvára to kapitolu na ďalší diel. Našiel som aj pár chybičiek, ni mne to nevadí. Výborný film.(11.8.2019)

• C.A.T.

Moc mi to nesedlo. Celkově z bubáků se mi nejvíc líbil ten bez palce. Jinak takové nemastné neslané. U strašáka na poli byla strašně cítit až nápadná podobnost se strašákem z Annabelle 2, který ale byl o poznání lepší. Herci i postavy, které hráli, mi byli u zadku a nic jsem s nimi neprožívala. Možná, kdyby vsadili spíše na dospěláky, tak by to nepůsobilo tak hloupě. Když jsem se na začátku dozvěděla, že se to má celé odehrávat v šedesátých letech, tak moje srdce zaplesalo, ale v dalším momentě, kdy na mě z obrazu začala sálat vykrádačka Stranger Things jsem vychladla. Dávám 2* za bubáka pod postelí a tu druhou za to, že na jednu to není a jsem možná až moc kritická, protože manžel byl celkem nadšený.(12.8.2019)

Když se jedná o samostatné příběhy z knížek, je to fakt fajn. Ale ta "výplň" mezi tím. Definitivně není strašná, ale není to moc zábava. Kvalitní béčko, který hodně vystupuje.(12.8.2019)

• sun.eagle

Trailer byl parádní a navnadil mě dostatečně natolik abych na film vyrazil do kina. Čili svůj účel splnil trailer bezezbytku. Samotný film tak parádní už není. Ani mi tak nevadí že se tvůrci museli držet určitých mantinelů vzhledem k věkové přístupnosti, ale kámen úrazu je že film prostě postrádá atmosféru a výplň mezi jednotlivými kapitolami knihy je prostě nuda, i díky na rozdíl od Stranger Things, totálně nezajímavými, řekl bych až nesympatickými hrdiny. Některé povídky jsou fajn a je škoda že se už dále nerozvíjejí, a některé zas za moc nestojí. Možná někteří budou pamatovat jak Nova vysílala pořad Příběhy ze záhrobí, seriál který v každém cca. 20 minutovém díle nabídl jinou hororovou povídku na různé téma, a kvalita jednotlivých dílů dosti kolísala. Tohle bylo podobné, navíc obalené nezáživným balastem s otravnými hrdiny a lehce trapnou pointou.(13.8.2019)

Typická Del Torovka pre detúrence. Ani horor, ani triler, ani komédia ani fantasy.. má to z každého niečo, a presne preto je to nemastné/neslané, rovnako ako Crimson Peak a podobné zbytočnosti. Prvá polka ešte ako tak ušla, atmosféra príjemná a strašiak skvelý (mohlo ho byť viac). No neskor to upadlo do slušnej nudy.. 50%(17.8.2019)

Del tora je vo filme cítiť na sto honov a fanúšikovia jeho tvorby si v tom určite nájdu pozitíva. mne nevadilo že to je skôr v štýle Husej kože pre americké deti na halowen a určite to nikoho triezveho nevystraší. mierne temné duchárske fantazy z náznakom pokračovania. samotné krátke príbehy sú dobre začlenené do jedného celku a neokukaní herci to tiež ustáli s dobrým výkonom.(17.8.2019)

• Mrliš

Tohle mě moc neoslovilo ani nebavilo. Spíš taková pohádka řízlá rádoby hororem. Navíc spousta scén zbytečně utopená v moc velkém šeru/temnu. Škoda. Na to jak jsem se těšil, tak jsem hodně zklamaný.(23.8.2019)

Jsem se moc těšila na Noční můry z temnot asi jako všichni fanouškové hororů, protože byl v topu očekávaných filmů tohoto roku. Zajímavý příběh filmu držel mne v nápěti celých těch 107 minut a nemohu říct, že to byl typický horor, který natačejí nějaké blbci a myslí si, že to bude peckové. Takže hodnotím to na tvrdou pět za lekačky a dobrý námět hororu k tomu, že je to ještě trilogie a tedy první díl byl docela pěkný se budu těšit na druhý. Hra herců také se povedla i když zase tady bude malý příběh o lásce stejně je to vyšlo krásně. Film doporučuju a čekám na příští díl.(23.8.2019)

Konečně trošku změna, líbí se mi příběh, má to dobré zpracování... ale s postavami a vybudováním si vztahu k nim jsme na bodu mrazu.(27.8.2019)

Film sa može pochvalit vynikajucou atmosferou roku 1968.Televizne spravodajstvô o politike Nixona,obhajujuce vietnamsku vojnu ma za ciel pritiahnut parelely s dnešnym dianim.Pribehy nas tvoria,hovori Stella,mlada spisovatelka,ktora uprimne veri,že pribehy nas spoja,napriek ničivej sile v tomto pribehu,v tomto filme je jasne,že pribehy najmä hororove nam pomahaju spracovat svet okolo nas,pomahaju nam usmernovat hnev,strach,smutok a preto budu strašidelne pribehy pre deti vždy dôležitou sučastou života dospelych.(3.10.2019)