poster

Noční můry z temnot

 • USA

  Scary Stories to Tell in the Dark

 • Slovensko

  Nočné mory z temnôt

 • Velká Británie

  Scary Stories to Tell in the Dark

 • Austrálie

  Scary Stories to Tell in the Dark

 • Nový Zéland

  Scary Stories to Tell in the Dark

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (95)

 • POMO
  ***

  Milá sofťárna. Ani dostatečně strašidelná, ani krvavá, pouze s kvalitní prací s prostředím/výpravou a hezky vystiženými osmdesátkami (ve kterých by jí to slušelo více). Dnešní hororový divák - i ten nejmladší - je zvyklý na intenzivnější žánrové zážitky, zprostředkující silnější husí kůži i lekačky. I když v blběji napsaných a hůře zrežírovaných opusech. Ale kvůli té intenzitě na ně chodí. A zde se mu jí moc nedostane.(13.9.2019)

 • J*A*S*M
  ***

  Výsledek spíše někde u horní hranice realistických očekávání od PG13 adaptace dětské strašidelné knížky. Scény, které adaptují jednotlivé scary stories, šlapou na jedničku. Dokážou napnout, postrašit, občas i vyvolat pocit mrazení. Na krev a gore by sice divák samozřejmě čekal marně, ale i tak se mi zdá, že si tvůrci v rámci "dětského" ratingu dovolili překvapivě dost. Rozhodně jsou Scary Stories více horor než třeba třetí série Stranger Things. Rád bych těch strašidelných minipovídek viděl víc. Více monster, příšerek, bestií. Ale bohužel. Pojivo mezi "povídkami" zde ke škodě není dostatečně zajímavé, zvlášť vzhledem k tomu, jak velkou část stopáže zabírá. Hlavní hrdinové sice nijak zásadně nevadí, o nějakých výrazných sympatiích u většiny z nich ale taky nejde hovořit. Představoval jsem si, jaké by to bylo, kdyby se tvůrci vyprdli na příběh, čarovná kniha by prostě nějak "přečetla" celé městečko, a začal by monster mayhem. Kolem a kolem jsem vlastně spokojený, film se mi líbil. Čtyři hvězdičky jsem nicméně letos dal mnohem výraznějším a zajímavějším hororům, stejně tak předchozí dva Ovredalovy zářezy byly silnější, takže Noční můry si ode mne budou muset vystačit s trojkou.(9.8.2019)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Na film jsem se těšil a jak to bývá pravidlem, když se na něco moc těšíte, stojí to pak za hovno. Bohužel, v hlavní roli byla děcka a navíc nesympatická, takže žádné napětí, žádné leknutí, žádné krvavé scény.... Prostě zase pro náctileté na odpolední promítání v kinech. 50% za filmové triky.(14.10.2019)

 • EvilPhoEniX
  ****

  André Øvre(WAN) to opět dokázal a po Autopsy of Jane Doe servíruje další solidní hororovou zábavu, která v letošní TOP 5 chybět nebude. Je to takové dětské dobrodružství zasazené do 70.let o Halloweenu, kde děti v opuštěném domě naleznou knihu, která sama začne psát příběhy, které se ihned stanou realitou. ( Místy jsem si i vzpomněl na Nezvratný osud). Je třeba uznat, že žádný článek příběhu není slabý, ale každý má svůj xicht a perfektní ústřední zlo ( nádherné praktické efekty!!), do toho slušně hustá atmosféra, která napíná, šponuje a místy i zamrazí. Já byl na konci spocený jak po tělocviku a to se mi dlouho nestalo. Děti jsou poměrně sympatické, vizuálně solidní, tempo je velmi rychlé a film nestíhá nudit ( Takhle čistá hororová zábava v kinech letos ještě nebyla). Za mě velká spokojenost a jako předkrm před IT 2 jsem nemohl dostat nic lepšího. 80%(9.8.2019)

 • George Stobbart
  ****

  Halloween prišiel tento rok o niečo skôr...(8.8.2019)

 • Psychor
  ***

  Kdyby studio nesvázalo Øvredalovi ruce ratingem PG-13 a zejména prioritním zacílením na teen diváky, tak bychom nyní bezesporu pěli ódy na jeden z nejlepších hororů roku. Jakožto zdejší žánrový expert si tedy musím položit otázku, proč Øvredal dobrovolně zamezuje rozletu svého ducha, toužícího po hororových výšinách, a upřednostňuje finanční stránku věci před tvůrčí nezávislostí? Je mi z toho smutno. Zadání bylo nicméně splněno téměř na jedničku a hororová omladina tak odejde z projekce spokojena. Já osobně jsem však chtěl odejít již po půlhodině, jelikož míra verbální pohotovosti přerůstá únosnou míru a znemožňuje efektivně budovat atmosféru. I proto se s dětskými postavami nikterak neztotožníme a naopak jim popřejeme brzkou smrt. Postupem času naštěstí snímek opouští komediální rovinu a ke slovu konečně přichází i limitované strašení, které dosahuje největší intenzity za červeného světla. Ve výsledku mi však nezbyde nic jiného, než horor Scary Stories to Tell in the Dark označit za zklamání sezony a udělit mu tři slabší hvězdy.(11.8.2019)

 • TheRaven
  ***

  Po obrazové stránce velmi podařené, děcka sympatická, monstra dobrá, námět zajímavý, lekaček minimum, konec trochu nedotažený, ale tady je v rámci žánru už těžké vymyslet cokoli nového. Celkově docela příjemná a osvěžující podívaná, nicméně jak už napsal Jan, „prostě chybí ta jiskra.“(15.8.2019)

 • castor
  ***

  Vizuál není zlý, mladí herci se snaží, atmosféra amerického maloměsta je fajn, pár momentů se taky povedlo. A celé to nápadně připomíná Stranger Things, respektive snaha svést se na téhle retro vlně je znát. Omladina se dostane do opuštěného strašidelného domu s tragickou minulostí, najde v ní magickou knihu a odstartuje kolotoč více či méně vydařených linií. Díky nim vystřídáme farmu se strašákem v kukuřičném poli, psychiatrickou léčebnu nebo policejní stanici. Mladá ucha v kině si zakřičí, dospělejšího diváka však výsledek nemá moc čím dostat, nehledě na to, že se na něm producentsky a částečně i scenáristicky podílel (mnohdy přeceňovaný, viz Tvář vody) Guillermo del Toro. Celkově mi chyběl spád, statických scén je s ohledem na délku dost. Od spojení s Norskem bych čekal víc.(21.10.2019)

 • JAn
  **

  Je vidět, že se Scary Stories to Tell in the Dark snaží o vytvoření moderní amblinovky, a místy tak dokonce i vypadají, jenže jim prostě chybí ta jiskra. Chápu, proč se Øvredal s del Torem nevydali cestou povídkové antologie, ale ve výsledku se to paradoxně ukázalo jako ta největší slabina filmu. Ono to hrozně hezky vypadá, taky Gammellovy ilustrace se podařilo oživit až nebývale věrně (jak ty mi v dětství naháněly hrůzu) a kdykoli dojde na výjevy ze Schwartzových příběhů, dostaví se i příjemné mrazení, nicméně všechno ostatní mezi tím je strašně prázdné. Jednotlivé povídky jsou na sebe totiž jen lacině naroubované ohranými učebnicovými triky. Dětské postavy navíc nejsou dostatečně sympatické, dobový kontext je smutně nevyužitý, dialogy šustí papírem, ale hlavně chybí nějaká ta atmosféra. Přijde mi, že Øvredal s každým svým dalším filmem hrozně upadá. Ale abych jenom nekritizoval. Má to přímo boží intro za doprovodu Donovanova Season of the Witch a skvělý cover téhož songu od Lany Del Rey. Což je ovšem na adaptaci Schwartze s Gammellem setsakramentsky málo.(8.8.2019)

 • D.Moore
  ***

  Průměr, a to ještě stěží. Od režiséra Tajemství smrti slečny Neznámé jsem čekal rozhodně více, obzvlášť když na něj dohlížel Guillermo del Toro. A začátek byl dost slibný - moje oblíbená Donovanova píseň Season of the Witch, neokoukaní a příjemně všední mladí hrdinové, nadsázka, výprava do strašidelného domu. Jenže pak se to zvrtlo. Jednotlivé duchařské historky jsou dost předvídatelné a chybí jim napětí či (snad s výjimkou té první) překvapení, lekačky jsou doslova na jedno brdo, scénář nemá logiku, ale dělá, že ji má, a hlavně... Hlavně se postavy střídavě chovají jako géniové (záhady řeší obratem, ihned vědí, že se mají podívat pod postel) a jako idioti. Působilo to na mě jako trochu výpravnější TV film, případně vzhledem ke konci jako pilotní díl seriálu. Nic moc.____P.S. České titulky se drží kvality filmu, když v jednu chvíli čteme "Blbci! Už je devět hodin!" místo správného "Blbci na devíti hodinách!" nebo když se o policejním náčelníkovi (chief) mluví jako o "šéfovi".(13.8.2019)

 • Cappuccino

  Ako tínedžer by som zrejme Scary Stories to Tell in the Dark zbožňoval, aktuálne mi ale snímka prišla iba ba o.k. Vizuálna práca s príšerkami ma zaujala, ale hlavnej partii mladých som príliš nefandil a ich boj s vopred napísaným osudom v knihe ma extra nechytil.(17.10.2019)

 • darkrobyk
  ***

  Několik mikropříběhů spojuje tajemná kniha, která je vlastně deníkem již zemřelé dívky Sarah. Když se parta mladistvých dostane do tajemného domu a Stella si deník vezme, je jen otázkou času, kdy budou nové příběhy zapsány. Příběhy, na jejichž konci čeká smrt. Hned jsem si vzpomněl na báječné staré zaprášené comicsy Tales from the Crypt, z nichž příběhy o strašákovi, bubákovi pod postelí či vybledlém ženském přízraku vypadly. Vizuálně solidní, hudebně slušné (tedy až na padající hrnce), trikově obstojné. Jenže na místo děsuplné atmosféry zvolili tvůrci opět lekání, což zkrátka naštve. Když už návrat ke starým klasikám (viz odkazy na Universal a Noc oživlých mrtvol), tak proč se nepokusit i postaru strašit.... Vyloženě zklamaný nejsem, ale je to oddechovka, na niž brzy zapomenu. A nic na tom nezmění ani mysteriózní kukuřičné pole, ani armáda pavouků.(12.8.2019)

 • Lucasion
  ***

  Na Noční můry jsem se těšil, ne že ne. Výsledek se mi líbí. Srovnání s IT (2017) a Stranger Things (2016) se tu přímo nabízí. Šedesátá léta, atmosféra a skupinka teenagerů, které vyvolají zlo. Tentokrát v podobě knihy, která zhmotňuje vaše obavy a nejhorší zlé sny. Masky monster jsou báječné a animace některých z nich dobrá. Ovšem mnozí zde píší o sníženém ratingu. Ačkoliv krev nebo gore chybí, tak přesto jsem se dočkal několika vypečených scén. Navíc atmosféru má film skutečně dobrou. Další plus na filmu, co chválím jsou herci. Neznámé hvězdy jsou sympatické a jejich hraní obzvlášť. Jediné, co zbývá vytknout je absence strachu a lekaček. Což u hororu nelze aby chybělo že. Lekaček je několik, ale všechny jsou stylem zvýšeného zvuku na maximum. Takhle se dnes už lekce málokdo a hlavně to působí lacině a absence snažení tvůrců o poctivý zážitek. Přesto díky maskám jsou monstra obstojným hororovým zážitkem. Za mě lehký nadprůměr a možná si film promítnu znovu. Předkrm tedy sněden. Čekáme na hlavní chod v podobě TO a jeho druhé kapitoly. [8. Filmový Víkend ČSFD] (70 %)(11.8.2019)

 • korbitch22
  **

  Sterilní mix IT a Lights Out. Příšerné herecké výkony, nulová atmosféra, komické příšery. Dlouho jsem tak nelitoval každé koruny za kino. Smál jsem se na celý kino, nešlo to vydržet. Na co sáhne Del Toro, to zkurví. Ono by nevadilo, že se to úplně nesnaží být horor ale spíš mystery fairytale, kdyby se to tak nebralo vážně a úplně brutálně to nevykrádalo Kingovo It. Navíc když se vám půl roku snaží trailery nalhat, že se jedná o děsivý horor a Vás pak v kině čeká pohádka s komickými zrůdičkami a příšerné herecké výkony obou hlavních protagonistů. A na takovéhle mrdky pak chodí plné sály. Smutné. 40%.(18.8.2019)

 • BoPo
  ***

  Zadanie bolo myslím splnené na plný počet bodov. Horor pre staršie deti? Halloweenská historka zložená z viacerých navzájom spojených? Absencia zbytočných odbočiek a zdržovačiek? Dobre a hlavne vhodne pôsobiace digitálne triky? Neblbé herecké výkony? Všetko by sme mali. Pre dospelých poslúži ako netrapná oddychovka a na halloveenský večer ako fajn votvírák.(19.10.2019)

 • claudel
  ***

  Slušná atmosféra, pár dobrých lekaček, ale ten otřepaný příběh?! Ajajajaj, vždyť tohle jsme viděli už milionkrát všude možně. Škoda, spojení Norska a Guillerma del Tora mohla přinést nějakou invenci a originalitu ve scénáři.(11.8.2019)

 • Yoshitsune
  ****

  Z pátky k táborovým ohňům, zpátky k povídkám před spaním, z pátky k původním hrůzám a děsům, kterými se divák kdysi nechal děsit, zpátky k Příběhům ze záhrobí !!! Nebo k Creepshow 1+2, kde se najdou i právě některé děsivé povídky, které patří do tohohle filmového vesmíru a tam byli zpracovány. A musím uznat, že tenhle hororový film, mně příjemně překvapil, ano najdou se tady klasické hororové klišé, ale film to zase vynahrazuje jinými věcmi. Jako třeba fajn parta školáků, až na jednoho tedy, ten si svůj vlastní příběh zasloužil, tak sou super, sice mezi nimi neni žádná velká chemie, což je škoda, ale jinak sou super. A víte co je ještě super, monstra, bubáci a taky pavouci, až na Sarah Bellows která je taková nic moc, ale ten zbytek je prostě parádní. A ano film je PG-13 a opět se plašilo, že to nebude hororové protože tam nebude krev a gore, (smrtící logika) tak je to sakra hororové, lekaček sice neni moc, za což sem rád, ale ve třech případech, ze čtyř to bylo pěkně nechutné a drsné. Jedno úmrtí je mimo kameru a ta úmrtnost tady neni nijak velká, ale to je asi tak vše co by se dalo vyčíst, zbytek je parádní.Takže velice silné čtyři, moc nechybělo a mohla tam být pátá.(18.8.2019)

 • Korbitch
  ***

  Jestli čekáte horor jako takový, tak pozor. Bát se vážně nebudete, ale určitě mě to bavilo víc, než La Llorona.(18.8.2019)

 • silentname
  ****

  "Scary Stories To Tell In The Dark" ma nakoniec ako hororového diváka celkom príjemne potešili. Možno tomu predsa len niečo chýbalo na to, aby sa to posunulo medzi výborné filmy, no som spokojný s tým, čo som tu dostal. V prvom rade si povieme čo na filme funguje. Atmosféra je veľmi dobrá. V úvode sme mali nejakú falošnú ľakačku, no som vďačný, že sa tu potom tento element už neaplikoval a zvyšok filmu išiel už len so skutočným strašením. Tam dávam bod hore. Čo sa týka jednotlivých častí, keď vidíme príbehy v priamom prenose, tak to má skutočne pár silných momentiek. Osobne by som povedal, že všetky fungujú veľmi dobre. Možno s výnimkou Ramonovho, ktorý je trošku hlúpy, no ostatné sú podľa mňa vynikajúce. Tommyho stretnutie s jeho nenávideným strašiakom, večerné ragú, bradavica a aj časť v červenej miestnosti sú podľa mňa vynikajúco zvládnuté. A rovnako aj záverečná časť, kde sa dozvieme trošku viac o autorke príbehov Sarah. Osobne by som povedal, že najsilnejšia bola pre mňa asi práve časť s červenou miestnosťou. Je to silne klaustrofobické a okrem toho mi to veľmi pripomenulo horor "It Follows". A tu to ozaj pôsobí, že sa tomu utiecť nedá. Okrem toho tie príšery vyzerajú často veľmi dobre. Dávam kredit aj v tomto smere. Okrem toho sa priznám, že som bol aj zvedavý na to, ako to celé dopadne a k čomu na konci dospejeme. A či sa to všetko dá nejako vôbec zastaviť. Čo sa dá spraviť? Mínusy sú trošku pre mňa postavy. Nie sú podľa mňa zlé a dokonca si myslím, že Stella je pre mňa v pohode, no nemajú nejakú zaujímavú charakteristickú črtu a pôsobia jednoducho. A potom si ťažko k nim človek vybuduje nejaký vzťah. Obzvlášť naši chalani. O Ruth toho tiež dokopy moc nevieme. Stelle sa trošku venujeme, no tiež by si zaslúžila viac času. Zase si ale na druhú stranu hovorím, že by sa film mal sústrediť na tie príbehy. A snaží sa ako najlepšie v tomto smere vie. Takže aspoň v tom ho oceňujem. Som rovnako rád, že sme nedostali jednoznačnú odpoveď na to, čo sa vlastne všetkým, ktorí si prežili strašidelné momentky reálne stalo. Koniec je trošku možno viac rozprávkovejší, no pre mňa to funguje celkom dobre. Áno, je to pritiahnuté za vlasy, ale som s tým celkovo spokojný. Film ma príjemne potešil a splnil všetko, čo som od neho očakával. A ak plánujú pokračovanie (koniec to trošku naznačuje), tak som zvedavý. Otázkou je pre mňa len, ako budeme pokračovať. Hodnotenie: B+(18.8.2019)

 • j.bena
  **

  Teda ukázky k filmu naprostá bomba... Bohužel realita někde úplně jinde... Opravdu film pro náctileté a to zakončení byla třešnička na dortu. Rozhodně nestojí za tento film vyhodit peníze 😉(8.8.2019)

 • classic
  **

  ‘Čoraz viac prichádzajú chlapci zo Škandinávie do Hollywoodu, aby ukázali, aký majú potenciál’ ... Nór, André Øvredal, ma sklamal na celej čiare, a to ani nehovoriac o mexickom fušerovi, Guillermovi del Torovi, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou kibicoval režisérovi do remesla, a tak vzniká neznesiteľný, tzv. horrorový, r-e-t-r-o (r. 1968) nepodarok, určený najmä mládeži, max. do 15. rokov (hádam aj menej), odchovanej na všelijakých sociálnych sieťach a youtube, i keď ona bude možno taktiež na vážkach, či to treba všetko do seba vstrebávať... ? Tvorcovia sa chceli zrejme priživiť na populárnom filme To (It, z roku 2017), kde mladí hrdinovia vzdorovali nepriazni osudu, ale tentokrát som si túto štvoricu nesympatických postáv obľúbil ešte menej, ako pred dvomi rokmi, a to je už čo povedať, že je to strašná bieda ! Toto je tak neuveriteľné opakovanie už sto krát videného, že je len minimálna pravdepodobnosť môjho záujmu pre túto zbytočnú (čajovú) vec so strašidelnou knihou, ktorá ožíva. Ak by to bolo spracované aspoň takým svižným spôsobom, ako pred 20. rokmi v Múmii, tak by som nepovedal ani pol slova ! Scary Stories to Tell in the Dark : totálna somarina ! Všimnite si, že vôbec nepoužívam vulgarizmy, ako mnohí, iní užívatelia, a pritom by si ich táto filmová novinka bezpochyby veľmi zaslúžila !(11.8.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5