Noční můry z temnot

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 107 min

Štýl filmu, ako "Stranger Things" alebo IT/TO..partia kamarátov bude skúmať, zažívať a bojovať proti paranormálnym anomáliám s prekliatej knihy z ktorej je zakázané čítať, lebo inak sa začnú diať strašné veci...scéna s tučnou bielou ženou na chodbách nemocnice bola naozaj zaujímavá a nepríjemná :) "Autopsy of Jane Doe" bolo od režiséra omnoho lepšie ako "Scary Stories to Tell in the Dark"... udeľujem slabšie 4/5(13.8.2019)

• Marius_ss

Ďalšia blbosť pre tínedžerov, ktorá však nevystraši snad ani ich (možno deti od 12 nižšie). Ak k tomu pridáme nesympatických a nie príliš dobre hrajúcich mladých hercov, ktorí jednajú ako keby mali štyridsať, tak z toho iné ako blbosť vyjsť nemôže. Miestami to však malo celkom dobrú atmosféru, no to boli skôr záblesky. Pochválu si zaslúži aj hudba... a to je asi tak všetko.(13.8.2019)

Horory mám rád, zvláště pak ty dobré a zvláště pak ty od Gilerma del Tora (viz. Sirotčinec, Mimic,...). Zprvu jsem se těšil, pak ale přišly vesměs průměrné ohlasy a obával jsem se, že to bude další všední horor a on naštěstí nebyl. Ústřední parta dětí byla fajn, hlavně teda Stella, ta se mi hodně líbila. Tady tomu trochu vadí rating PG-13, takže nemohli dostatečně přitlačit na pilu, což je občas dobře - hodně krvavý je k zblití, ale někdy je to zas špatný - lekačky. S čím jsem tedy ale spokojen nebyl byla poslední třetina filmu ta byla taková ,,ehm...ehm". Ale nemohu zas odepřít, že první a druhá byla naprosto úžasná. Leknul jsem se pouze jednou: POZOR SPOILER: A to když na Chucka vybafnul Auggie jako Pierot v tom strašidelným baráku. Pokud ale chcete zajít do kina méně na děsivý horůrek, tak mohu vřele doporučit. 80%(16.8.2019)

• David.Darco

Asi som už na podobné early teen ages cringeové počiny starý. A to sa nijak staro necítim. P.S. cením CGI, ktoré mi tu prekvapivo nevadilo. Monsters sa vizuálne celkom podarili.(18.8.2019)

Na tohle jsem se moc těšil, bohužel je to spíše zklamání, rozhodně to jsou slabší 3*, slabší zpracování a tenhle příběh rozhodně není nic co by nadchlo a ani vás nějako chytlo, nicméně nějaké ty scény zlehka bojácné tam jsou.(17.10.2019)

• Solverino

Příliš dětinské...(19.10.2019)

Veľmi pôsobivý úvod, dokonalé napätie a prostredie. Stred filmu pôsobí mierne infantilne, tínedžersky, no záver opäť mierne vygraduje. Škoda letmo načrtnutého príbehu v pozadí, mal potenciál. Kulisy však dokonalé, totálne dobové, autentické.(20.10.2019)

Standartní, ničím nepřekvapující horor. Po skvěle natočené Autopsy of Jane Doe a slušném Lovci trollů jsem od Øvredala čekal mnohem více, když k tomu připočtu Del Tora jako producenta, očekávání byla vážně docela vysoká. Podle trailerů to vypadalo na slušnou jízdu se skvělými maskami, bohužel trailery nám taky ukázaly prakticky každou scénu, která mohla být nějakým způsobem překvapivá, či děsivá a co zbylo je jen průměrná vata, která sice neurazí, ale ani moc nepobaví. Kvůli dětem v hlavních rolích se neubráníme srovnání s To, které ale bylo mnohem rozvinutější, komplexnější a lépe zvládnuté po všech stránkách. Nemůžu říct, že mě to nebavilo, ale od Øvredala a Del Tora jsem čekal mnohem, mnohem víc.(9.8.2019)

Tak i když nejsem fanoušek hororových žánrů, tak musín objektivně pochválit výborný scénář a příběh.Dobré je že režisér se nepustil do větších detailů při zabíjení a tak si toto temné dílo mohou vychutnat i lidé kteří zrovna horory jako já nemusí.Za mě v klidu 4 hvězdy..(9.8.2019)

Hororová sezóna začíná. Scary Stories to Tell in the Dark je bombastický film, který osvěží hororový žánr a velmi pobaví. Napřed jsem pochyboval, ale pak jsem se odhodlal a vyrazil do kina a zážitek obrovský. Názor, že film je pro malý děcka moc neuznávám, protože u některých scén křičelo celé kino. Nesmíme zapomenout na maskéry, kteří se na příšerách vyřádily zajímavým způsobem (mrtvola co hledá svůj palec, strašák) a také na promo video s písní Lany Del Rey: Season of the Witch. OGGIE, JSEŠ V TOM PŘÍBĚHU KDE HLEDÁ MRTVOLA SVŮJ PALEC!!!!(9.8.2019)

Tak po Slunovratu tu máme další hororové překvapení.Noční můry z temnot jsou dle mého taková o dost horší verze filmu TO.Hodně se tu hraje na dětské charaktery které mi přišly dost sympatické a i když nebyly bůh ví jak dobře napsaný,herci si to dávaly a v pohodě sem si k nim našel cestu.Filmu kraluje téměř perfektni retro atmosféra která mě často nutila ten film milovat.Monstra a jejich vizuál se mi zamlouvaly a lekáčky nebo jakékoliv hororové scény sem si užíval.I když to občas drhlo jak scénáristicky tak dějově tak sem si ten film dokázal užit a André Overdal s Guilermem Del Torem za zády odvedly slušnou práci.Slabší 4 hvězdy(10.8.2019)

• Barbucha9

Film má hodně dobrý trailer, bohužel to je také tak vše, co je na filmu dobré. Všechny zajímavé scény jsou viditelné v traileru a nic navíc film nepřináší. Postavy jsou zoufalé nudné, postrádající jakékoli charisma a celý příběh působí jak středoškolská oddychovka. Jako horor strašně slabé. Dvě hvězdy za trailer.(11.8.2019)

https://scarystoriestotellinthedarkcz.home.blog/2019/08/11/16/ - kdo četl knižní sérii, ať se podívá. Žádnou podobnost se Stranger Things ani To zde vůbec nevidím. Já zde viděl Nezvratný Osud a můj bratr Vadí Nevadí nebo Polaroid. Český překlad byl špatný. Všiml jsem si toho brzy, ale potom jsme ho raději ignoroval, aby mi nekazil zážitek z filmu. Na PG13 dost děsivé (děsivější než většina hororů od 15, které jsem viděl, podle mě). Líbila se mi kamera. Byla dobrá a když se objevila obluda, tak na ni byla zblízka, což bylo dost děsivé. Já knižní sérii četl, ale nestihl jsem si přečíst 3. díl. Škoda, přečtu si ho, jak to bude možné. Všechny obludy se mi hodně líbily, až na Sarah Bellows a Chřastivce. Nejlepší byla The Dream (bílá velká obluda) a nejhorší Chřastivec (ten, co spadl z komína). Toho jsem zrovna četl a v knize byl mnohem mnohem lepší než tady. Tady furt říkal ,,vtipný urážky'', který atmosféru velice kazily. Postavy jsou v pohodě, ale třeba v Únikové hře, na které jsem byl taky, byly lepší. Nejlepší je podle mě hlavní postava Stella a Auggie a nejhorší asi Chuck. Myslím si, že na rodinu Bellowsových je až moc pozornosti a konečná povídka, ve které je Stella to ještě více kazí. Konec filmu podle mě není tak hrozný, ale hodil by se jiný. Nemyslím si, že bude druhý díl. Ale nevím, skoro všichni tvrdí, že jo. Všechny povídky až na ty dvě, které se mi nelíbily, byly děsivé a dobře provedené. Vadí mi, že když je něco PG13, tak tam musí být automaticky hodně komedie. Tady jí bylo taky více. Škoda, mohlo se to brát víc seriózně. Ale i tak jí zde bylo méně než v jiných PG13. *Cituju bratra* Můj bratr si všiml, že postavy jasně řekly, že každá povídka se odehraje každý večer. Ale The Dream se odehrávalo ve dne a ještě v ten den večer ožily další dvě povídky :/. Ještě bratrovi dost vadilo CGI, které se ale mně líbilo. Uvažoval jsem mezi 4 a 5 a nakonec dám dobrý 4. Škoda, že lidem vadí PG13, to bylo jasný hned, jak se to objevilo. VYHODNOCENÍ: NEČTĚTE KNÍŽKY ZE STRAŠIDELNÉHO DOMU NA KONCI MĚSTA!!!(11.8.2019)

• Pedro456

Námet filmu sa dal spracovať omnoho lepším spôsobom. Producenti sa snažia spraviť hororové témy pretože to teraz letí ale nie vždy to vychádza.(12.8.2019)

Z kina jsem vycházel se smíšenými pocity,jelikož prvních asi dvacet minut slibovalo vcelku fajn zábavu,ale realita filmu a trileru je opravdu věc zcela jiná .Možná to je tím že na tuto horrovou pohádku můžou i děti do 12 let s doprovodem( PG13,) ale já jsem trpěl mylným dojmem .Skvělé plakáty,dobrý triler a takové zklamání.Možná by to byl horor roku,kdyby...kdyby...(13.8.2019)

12 + ? Nemyslím si . Noční můry z temnot přinesly jistá očekavání , některá naplnila a jiná zase ne. Hlavní postavy ( především Stella a Ramón ) jsou dobře napsané a spolu jim to skvěle funguje, i když je ten zbytek taky není špatný. Když nastane ta děsivější část, která je (ze začátku poměrně rychlá a nestihne si s váma tak úplně pohrát, ale to je stejně jedno )tak to funguje. Všechny můry jsou svým určitým způsobem děsivé , ale ta , která si najde Ramóna , ta je sakra děsivá . A to nemluvím o Sarrah....Tak či tak konec je otevřený a klidně si za pár let dám part 2. 7/10.(15.8.2019)

Tento film je přesně průměrný. Sice film to byl dobrý, ale neměli tam moc dobře udělané efekty a některé střihy byli nic moc. 50%(18.8.2019)

• Hejkal_03

Typická jednorázovka. Děj předvídatelný a zápletka neoriginální. Konec je velmi zvláštní. Představil bych si ho jinak a mnohem lépe. Škoda, že nám tu nepřidali něco nového... Jsou lepší filmy s podobnou tématikou jako například: Inkoustové srdce nebo blbinka Husí kůže s Jack Blackem...(26.8.2019)

Krásné retro, zajímavý příběh a hvězda navrch za příšerky(12.10.2019)

• adamix

Je veľkou škodou, že film je celkovým zovňajškom a atmosférou taký chabý, pretože Ovredala poznám ako experimentátora, čo si to kedysi šiel rozdať na sever s trolmi a na patológii spôsobil desuplný chaos s nie tak celkom obyčajnou mŕtvolou. Tento čajíček sa mu však vôbec nepodobá. Dobre, stavia na vizuály monštier, ale väčšinou tu hrá do karát len nezáživným deckám, ktoré pátrajú po pôvode nejakého šialeného dievčaťa, tým ale tvorí len x-tý krát tú istú prevarenú vodu so slabým príbehom. Neviem vlastne, čo sa mi tu páčilo, okrem tých posledných dvoch oblúd, ale už nikdy s týmto nechcem strácať čas. Za mňa 2*.(20.10.2019)