Noční můry z temnot

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 107 min

• korbitch22

Sterilní mix IT a Lights Out. Příšerné herecké výkony, nulová atmosféra, komické příšery. Dlouho jsem tak nelitoval každé koruny za kino. Smál jsem se na celý kino, nešlo to vydržet. Na co sáhne Del Toro, to zkurví. Ono by nevadilo, že se to úplně nesnaží být horor ale spíš mystery fairytale, kdyby se to tak nebralo vážně a úplně brutálně to nevykrádalo Kingovo It. Navíc když se vám půl roku snaží trailery nalhat, že se jedná o děsivý horor a Vás pak v kině čeká pohádka s komickými zrůdičkami a příšerné herecké výkony obou hlavních protagonistů. A na takovéhle mrdky pak chodí plné sály. Smutné. 40%.(18.8.2019)

70%(31.10.2019)

Návštěva kina se vyplatila, očekávání nebyla velká a tak jsem dostal více než jsem očekával. Doba 60. let v USA vykreslena naprosto dokonale, to se prostě musí uznat, ale i to zas tolik nejde. Po hororové stránce se mohlo sice trošku přitlačit, ale přiznejme si to kouká se na to opravdu fajn. Jednotlivý příběhy jsou dobře vymyšlený i když některá monstra vypadají spíše zábavně a moc digi. Nejlépe dopadl strašák v poli, to je jasná věc. Atmosféra je slušná, co se ovšem moc nepovedlo tak byla volba hlavních postav, sympatie si nezíská ani jedna,výběr opravdu hrozný. V podstatě se jedná o pohodovou podívánou která nikoho neurazí a jako dělená na Halloween. Za shlédnutí tato duchařská podívaná rozhodně stojí.(8.8.2019)

Noční můry jsou zaměřené jednoznačně na mladší ročníky, zhruba ve věku hlavních hrdinů a také pracují spíše s dětskými strachy, takže snímek není extra děsivý.Námět je dost banální, ale i to by se dalo odpustit. Má moc pěknou obrazovou stránku, vcelku sympatické postavy i příjemnou atmosféru amerického městečka konce 60. let, ale právě z té se dalo dostat mnohem víc, stejně tak prostor mezi jednotlivými povídkami zůstává nevyužitý. Ačkoliv k tomu měl předpoklady, film nevybočuje z průměru a já musím zůstat u tří hvězdiček.(3.9.2019)

Konečně! Konečně tu máme skvěle vypracovaný hororový příběh se vším všudy. Režisér André Øvredal si dal hodně záležet aby skvěle odvyprávěl děsuplné příběhy podle předlohy z knih. Povedlo se na výbornou, vzhled monster i atmosféra je téměř přesná jako v knihách předlohy. Jsou tu hodně děsivé momenty které vás zarazí ale z kterých se vám zřejmě udělá i špatně. Co je hlavní je příběh sám, který je napínavý a hlavně skvěle zahraný mladými nováčky. I lekavých momentů není zrovna málo ale hlavní je zdůrazňuji příběh sám o sobě, přirovnal bych to mezi Stranger Things a TO. Je zde vidět zejména na nádechu a scenérií že velkou ruku k dílu přiložil i sám mistr Guillermo del Toro který má s velmi podobnými monstry velké zkušenosti (HellBoy, Tvář vody či Faunův labyrint). K tomu skvělá děsivě-napínavá doprovodná hudba od Marca Beltramiho a máme tu naprosto skvělý hororový snímek. K závěru jen dodám aby jste si dali jako vždy pozor, a tentokrát na to co naleznete ve strašidelných sklepeních. Mohlo by se totiž stát a to vážně nedoporučuji že naleznete knihu od autorky Sarah Bellows a to nic jiného než .... SCARY STORIES TO TELL IN THE DARK Mé hodnocení 8.5/10(6.10.2019)

Takový horor pro mládež a starší děti. Lidé mizí - kam, to se nikdo nedoví a ten závěr, žádné překvapení.(4.11.2019)

Aj napriek tomu,ze hlavni hrdinovia boli deti,tak mi to vobec nevadilo,po hereckej stranke to bolo myslim,ze zvladnute dobre,potesil ma aj namet filmu,masky,nechybalo napatie a celkovo sa mi tento horor pacil,reziser Andre Ovredal ma opat potesil,takze nemam co vytknut...:-)(6.11.2019)

Rozporuplný horor se strašidelnými monstry jak z osmdesátých let. Atmosféra místy hodně dobrá se však nedaří udržet. Je to taková jednohubka, na kterou se dá dívat, ale pak rychle zapomenout.(6.11.2019)

Tento horor jsem měl delší dobu na svém seznamu žádaných filmů. Do kina jsem se na něj vypravil rovnou na premiéru. A rozhodně patří k velmi nadprůměrným hororům letoška. Ale do plného hodnocení mně přeci jen něco chybělo. Například jsem očekával více lekaček (jedna ovšem byla povedená, a to tak, že jsem málem nadskočil :-) ) Taky jsem myslel, že smrtí, či spíše proměn bude více. Ale nesporným plusem je jejich zpracování. U mě vede hned první přeměna Tommyho ve strašáka a v těsném závěsu je pohlcení tlustým monstrem v nemocnici (nevím proč, ale nějak mi připomínal nějakou jinou hororovou postavu, jen nevím jakou). Vynikající je samozřejmě také Chřestič. Výborná je atmosféra, režie, herecké výkony mladistvých herců a hereček. Celkově tedy 4,5*.(10.8.2019)

Premiérovo v úplne mnovej zostave sme si v kine v mojom meste film užili. Príjemná atmosféra aj napriek predvídateľnému deju filmu sedela a tak sme si tento musteriózny thriller vychutnali.(13.8.2019)

• warrenur

Po uspechu prvej "retro" serie Stranger Things sa roztrhlo vrece s mnozstvom velmi podobnych, filmovych pocinov. Nebol by to problem, keby nepostradali atmosferu a urcitu uveritelnost spominaneho serialu. Kto videl najnovsie It, ktorym King tiez kedysi inspiroval i "detske" horrorovky mi da za pravdu, ze tych podobnosti, ci uz v dialogoch alebo v reakciach je straaaasne vela. A tak ma pri tomto paskvile prakticky nic neprekvapilo. Nehovoriac o tom, ze tento typ detskych bubakov mi ani len nezdvihne tep, nehovoriac, ze usi trpia, ked pocuju tie premudrele reakcie mudrych deticiek. ;) Tuna by som zaner horror azda i vypustil a nazval ho rodinnou mysterkou. Orkem azda dvoch scen. Z mojho pohladu absolutny cajicek pre nastrocnych a mierne pozastavenie sa nad dost vysokym hodnotenim, zrejme od cielovky. 45% za pokrivkavajuci neoriginalny scenar a mizivu atmosferu. Technicka stranka ujde, herecky si ma zial ziaden charakter neziskal. Neodporucam.(11.10.2019)

Mrchy byly takovy DelTorovsky napadity, balancujici na pomezi pohadky a hororu ale herci dost spatny a atmosfera nic moc.(27.10.2019)

• XXXXXXXX

Někde na půl cesty mezi horrorem a pseudo-strašidelnými příběhy od táboráku/Černé sanitky.(29.10.2019)

Konec jsem čekal lepší a napínavější ale bohužel nebyl tak zajímavý, jak bych si přál a to je pro mě důležitý. 60%(12.8.2019)

Noční můry z temnot jsou slušným “dětským hororem,” jehož největší devizou je spolu s jen slabě načrtnutými postavami fakt, že okolo podobného tématu už byly vystavěny mnohem lepší snímky. Hyzdí ho pak zejména slabý konec a neprokreslené noční můry hlavních i vedlejších protagonistů, kterým mohl být pro lepší představení klidně věnován nějaký představující prostor v samém úvodu. Zůstává tak na efekty a vyobrazení dobového bohatý a krásný letní snímek s atmosférou Halloweenu v dalším americkém maloměstě, kde se parta dětí porve s odvěkým zlem o své holé životy. Věrnost knižní předloze, jež schytala i nějakou tu kontroverzi díky na dětskou knihu příliš děsivým ilustracím (tedy těm u nového vydání, z nichž dost vychází i film samotný) je vzhledem k neexistenci tuzemské verze těžké posoudit. Tak či tak jde o film, který rozhodně návštěvu kina zasluhuje, jakkoli vám bude stačit jen jedno zhlédnutí…(12.8.2019)

65%(15.8.2019)

Horory mám rád, zvláště pak ty dobré a zvláště pak ty od Guillerma del Tora (viz. Sirotčinec, Mimic,...). Zprvu jsem se těšil, pak ale přišly vesměs průměrné ohlasy a obával jsem se, že to bude další všední horor a on naštěstí nebyl. Ústřední parta dětí byla fajn, hlavně teda Stella, ta se mi hodně líbila. Tady tomu trochu vadí rating PG-13, takže nemohli dostatečně přitlačit na pilu, což je občas dobře - hodně krvavý je k zblití, ale někdy je to zas špatný - lekačky. S čím jsem tedy ale spokojen nebyl byla Chuckyho povídka s podivnou až velice směšnou ženou/otesánkem. Ale nemohu zas odepřít, že ostatní byly naprosto úžasné. Leknul jsem se pouze jednou: POZOR SPOILER: A to když na Chucka vybafnul Auggie jako Pierot v tom strašidelným baráku. Pokud ale chcete zajít do kina méně na děsivý horůrek, tak mohu vřele doporučit. 85%(16.8.2019)

• David.Darco

Asi som už na podobné early teen ages cringeové počiny starý. A to sa nijak staro necítim. P.S. cením CGI, ktoré mi tu prekvapivo nevadilo. Monsters sa vizuálne celkom podarili.(18.8.2019)

Zaujímavý príbeh, bolo to niečo nové a popravde celkom sa mi to páčilo. Postavy hrajú výborne , masky sú dobré a príbeh nenudí aj keď na konci už možno trošku áno. Bohužiaľ po hororovej stránke je to slabé a za celý film som sa nezľakol ani raz.U mňa je to priemer čo ma mrzí pretože na film som sa celkom tešil.(17.10.2019)

Multikulti posolstvo musí byť ani keby na chleba nebolo. Inak priemerné, pozerateľné, skôr tak ako fantasy pre mladší vek tínedžerský. Postavy absolútne nesympatické, hrôza.(1.11.2019)

Skvěle natočený horor formou příběhů které píše kniha. Ale i kniha má svůj příběh a svou minulost.Parta dětí se to snaží vyřešit, ačkoliv se horor zprvu zdá jako taková dětská hra, tak je tma pár scén, které nejsou úplně soft. Ale příběh se mi líbil a ačkoliv zde hráli neznámí herci, tak z toho filmu vyždímali dost. 65%(10.11.2019)