Cervenak

Príbeh chlapca, ktorý hľadá svoju unesenú sestru a pritom sa stretne s legendami Divokému západu. Rozhodne to nie je celkom márne, DeHaan a Hawke sú veľmi OK, ale predstavujem si, ako by to vyzeralo, keby to Larry McMurtry napísal ako 700-stranovú knihu a niekto to sfilmoval ako trojdielnu minisériu. Epický potenciál to rozhodne malo. ()

T2

Rozpočet $8miliónovTržby USA $1,508,593Tržby Celosvetovo $1,553,331▐ Taký skôr komornejší western, prestrelky sú tu skôr ako taký doplnok. Miestami to má ale dobre vyhrotené napätie, dosť poteší dobrá herecká súhra, kde dominuje Ethan Hawke a Dane DeHaan. /70%/ ()

Morien

Mám neblahý dojem, že to poslední dobou říkám nějak často, ale v tomhle filmu opravdu vůbec nic nedává smysl. Celé to má sto minut, z toho snad osmdesát se nic neděje, není jasné, kdo je hlavní postava, film skáče sem a tam a nemůže si vybrat, o čem vypráví, pak najednou zčistajasna Dane DeHaan brečí, aniž by k tomu film nějak přirozeně doplynul, a potom po sobě všichni chvíli střílí a je konec? Mám prostě dojem, že tomu něco zcela zásadního chybělo. Nebo několik zásadních věcí. A dost možná všechny zásadní věci. ()

SeBig

Western je asi jediný v týhle době, co snad ani nejde posrat, když máte dobrou kameru a lokaci, protože to nevyžaduje nějakou zapeklitou zápletku.. vždycky stačí jednoduchý příběh, kolt do ruky a nízké hodnocení. Poslední dobrej western, který si pamatuju je kosti a skalp od tý doby vysušený hovna na písku se stejnou šablonou a většinou mrtvýma hercema. ()

Morholt

Zjednodušeně pohled na poslední fázi pronásledování Billyho Kida Patem Garrettem z pohledu čtrnáctiletého kluka. Za mě spokojenost. Během některých scén si nelze nevzpomenout na Young Guns II., ale těžko to D´Onofriovi vyčítat a budiž mu přičteno ke cti, že to nepůsobí jako kopírka. Co se přestřelek týče, tak se nejedná o nic kulervoucího, ale k danému pojetí seděly. A fajn byli i herci ať už se jedná Hawkeova šerifa či DeHaanova desperáta a nutno dodat, že se povedla i Vinckova dcerka. Jedná se spíš o pomalejší záležitost s psychologickým nádechem, která asi nesedne každému, ale já jsem spokojen. 75% ()

ScarPoul

Vyvrcholenie slušné. Aj vďaka Hawkeovi a netradične obsadenom Prattovi. Inak je všetko okolo prostoduchý nezmysel. Bez poriadnej akcie a atmosféry a so vzťahmi medzi postavami, ktorým chýba hĺbka a vážnosť. Na to, že sa jedná o western je film nezaujímavý a nudný. Jeden z tých zbytočných filmov s veľkými menami, pri ktorom mi akosi uniká dôvod prečo musel vôbec vzniknúť. Ak už western s Hawkeom tak radšej In a Valley of Violence. A keď už vzťah Kida a Pata tak radšej klasiku od Peckinpaha. ()

gegina31

Asi nepůjdu do takových extrémů, abych šla pod 3 hvězdy, ale jinak celkem zklamání. Skvělé herecké obsazení, ale nechápu, proč když se to jmenuje The Kid to není o něm. Prostě není. Čekala jsem životní příběh od kolébky až po celkem brzké skonání. Místo toho to byl příběh o sourozencích a jejich drsných rodinných problémech. Nejlepší z celého filmu asi poslední půlhodina. ()

majo0007

Fanúšikom Billy the Kida radšej odporúčam dať si reprízu Young Guns. Na vine je tak trochu nezaujímavý hlavný príbeh súrodencov utekajúcich pred pomstou strýka za zabitie brutálneho otca. ()

Soweek

Mr Fisk se snaží zajímavě vyprávět příběh Billyho Kida jako vedlejší dějovou linku a do popředí staví neutrální příběh o malém chlapci a pomstě. Rozhodně to není špatný nápad, jak se k tomu postavit, ale bohužel i přes hvězdné obsazení mě pánové zvládali úspěšně nudit celý film. Této mašině prostě chybí hnací motor a bez toho to celé nemůže nikdy fungovat. ()

KoRner

Westernova jednohubka, ktorá chce diváka zmiasť tým, že uňho evokuje názov "The Kid" príbeh o slávnom pištoľníkovi, avšak tu je Kid úplne niekto iný a s Billym sa stretne iba akosi omylom po ceste. Príbeh westernovo slušný, ale všetko ostatné je veľmi oklieštené, takže o napätie sa tu nezavadí ani v tej najlepšej sekunde posledného zúčtovania. ()

Rathalos

Budem zhovievavajsi v hodnoteni tohto westernu,lebo sa mi lubil od zaciatku az do konca,akcie je tu dostatok,pribeh je fajn,voci hercom nemam ziadne vyhrady a v dnesnej dobe je tento zaner na nizkej urovni,cize aj preto tento film radim medzi tie lepsie,davam plny pocet hviezdiciek...:-) ()

HenryIvan

Priznám sa, k tomuto filmu ma prilákala túžba vidieť Chrisa Pratta v roly záporáka a nakoniec to bola asi jediná vec, ktorá ma ako tak na filme upútala. Poznáme to, keď sa nám film nepáči, hlavne je to z dôvodu, že vieme vypichnúť konkrétne veci, ktoré sa nám nepáčili alebo nás nezaujali alebo máme jednoducho taký pocit a nič konkrétne, hmatateľné, na čo by sa dalo sťažovať nemáme, ale stále to nie je ono. Tu sa teda stretneme s oboma variantami. The Kid je veru čudný snímok. Nemohol som sa zbaviť dojmu, že film najviac trpí režisérskou nedokonalosťou D´Onofria. Niektoré scény boli zbytočné, iné prehnané, niektoré sa tam ani nehodili a hlavne dejovo to bolo až zarážajúco nekoherentné. Pokiaľ sa malo jednať o jasne definovaný „ béčkový “ western ( o čo, podľa mojej maličkosti aj jasne šlo ) tak by tieto moje postrehy neboli veľmi relevantné, lebo podobné nedostatky takéto filmy majú a môžeme povedať, že aj vďaka ním ich majú ľudia radi, no hlavnou podstatou ( okrem aspoň nie úplne deravého kontextu a deja ) by mali byť „ kulervoucí “ prestrelky alebo aspoň nejaká tá akcia. Tuna by sa niečo také zmestilo do 10 minútového intervalu a aj to preháňam. Čiže, ani extra oslnivý dej, ani niečo čo by ma posadilo na zadok a ani réžia, čo by stala za starú bačkoru, tak čo zapôsobilo, že som dal aspoň 3*, pýtate sa ?? Mnou prvé spomenuté herecké výkony, tie boli na nadštandardnej úrovni ( teda u väčšiny hlavných postáv ). Nebol to prúser gigantických rozmerov, ale za klobúk by som si to rovnako nedal. 50 %. ()

desade

Dúfal som, že sa budú snažiť aspoň priblížiť atmosfére "Pat Garrett & Billy the Kid", ale ani ju to neštrajchlo. Ani tá titulková "dylanovka" to už nevytrhla. Škoda, Ethana Hawkeho mám celkom rád a tieto role mu sedia jak ušité. No hral už aj v horšom kváziwesterne - "In a Valley of Violence". Ono asi človek dopredu nevie, ako to nakoniec "vypáli". ()

Toochman

I western o jednom z nejslavnějších desperátů lze natočit úplně nudný, bezkrevný a bez příběhu. Nebýt Ethana Hawka bylo to celé k nevydržení. Jediné, čemu se dalo za celých 100 minut uvěřit, byl zažloutlý chrup Billyho Kida. ()

Mamlas

Nudné a slabé jako pytlíková polévka bez glutamátu. Spíš dobrodružný film pro děti než něco, na co by se dalo seriózně dívat. Jedna hvězda za záběry krajiny, zbytek jen voda. ()

Trilobajt

Neslané, nemastné. Nezachránil to ani Dane DeHaan, který jakoby Billy Kidovi z oka vypadl - bohužel to nebylo ani o Billym jako o pomstě jednoho puberťáka a to je podle mě chyba. Již podle názvu člověk tak nějak očekává to, že se děj bude točit především kolem Kida, ale chyba vah. Ani akce tu není mnoho, nemusí se podle mě střílet celý film, ale ve filmu, který nese jméno jednoho z nejznámějších desperádů divokého západu s tím člověk asi počítá a tentokrát to nezachrání ani Etham Hawke ani jiný pták.... Trailer opět nalákal, film opět "zklamal"... ()

DeLonge

A já se tolik těšil na příběh o Billy the Kid. Ale zase hovno. Takže předně doporučuji film přejmenovat. Třeba na: Jaxe plaší vosy. Dane DeHaan hraje fakt dobře a E. Hawke taky ostudu nedělá. Jenže to je asi tak vše. Jinak je to vožvejkaný jak žvejka z Národní třídy. Okousaný jak feťácký rty. A průhledný jak silonky nejlacinější štětky na Žižkově. Příběh je jednoduchej jak pexeso o dvou kartičkách a nikoho tam nic nemůže překvapit. Bohužel. Sice se tam občas epesně vystřelí, ale jinak moc akce nečekejte. V podstatě bych to nazval takovou pojízdnou nudou. Jj to byl bojler jako prase. Ale oproti všemu, co jsem výše napsal mě tam nadchlo hned několik věcí. Zde jsou: Má oblíbená postava zemře trapnou smrtí. Má neoblíbená postava zemře hustou smrtí. Pořád někdo někam jede. Postava, která je mi u prdele nezemře vůbec. Z hrdiny se stane padouch. A pořád někdo někam jede. Z posery se stane hrdina. Z nevinné dívky je protřelá děvka. Nikdo nemá nikoho rád, ale nakonec se mají rádi všichni. A opět se někam jede. Tak uznejte, že tohle už si nějakou tu hvězdu zaslouží. ()