• Nový Zéland

Stefan Ciupek

Enis Rotthoff

Tom Hern, Felipe Marino

Zaz Montana

Hardcore Henry po Howdenovsku s Harry Potterem s gunama přišrubovanýma k rukám? Fuck Yeah! Sick mindfuck a totální ujetina. K tomu šílená kamera s vrtulama v každém druhém záběru a tempo šlapajíci od první klapky po finálovou zatmívačku. Je to díravé jak každý prostřílený mamrd v tomto bijáku, ale jo, já jsem si pošmákl :-D(28.5.2020)

Přestože se Daniel Radcliffe snaží všemi možnými filmy a rolemi roztříštit tu auru Harryho Pottera, která se nad ním neustále vznáší, tak mám upřímné obavy, že jde o snahu veskrze marnou a už se oné nálepky bohužel pro něj nikdy nezbaví, nicméně pokud bude i nadále brát podobné role jako zde, tak si jistě najde alespoň pár nových příznivců, neboť se tu jako fakt už rozdivočel, ale to je jen takové konstatování, každopádně co se týče přímo tohoto filmu, tak to je velká zábava, a jediné, co mu mohu vytknout, je až příliš přestylizovaná první půlhodinka, která významně narušuje přehlednost dění, naštěstí postupem času si to ale tvůrci zřejmě uvědomili a i když je ono výrazné stylové zpracování znát až do konce, tak se postupně uklidňovalo a druhá polovina byla skutečně už jen parádní našláplou jízdou, která mě zatraceně bavila. Já tyhle úlety mám prostě opravdu upřímně rád, šílený postavy, praštěný dialogy, bláznivá zápletka a absurdní krvavé řádění s hromadama nekompromisně zlikvidovaných mrtvol, navíc v pořádně zběsilém tempu a s funkčním nadhledem navrch, to je prostě to pravé ořechové, co mě baví. Guns Akimbo je zkrátka taková rozdováděná efektní divočina, kde se nešetří krví, vulgaritami, ani nápaditými momenty, a jak jsem již zmiňoval, výrazná stylizace tomu pak už jen dodává punc ojedinělosti a svéráznosti, takže sice to není asi pro každého, ovšem já se bavil prvotřídně! P.S. Samara Weaving je tu sice absolutně k nepoznání, ovšem její postava je naprosto TOP!(24.10.2020)

• BoPo

Samaru Weaving som do minulého roka nejako neregistroval. Za posledného cca pol roka je toto však už jej tretí film (Krvavá nevěsta, The Babysitter). A majú spoločných menovateľov. Samopal či brokovnica v ruke, boj o život, a to všetko v humornom duchu. Guns Akimbo je najslabším výstrelom. Daniel Radcliffe tu síce úspešne uteká tieňu HP, ale film je až priveľmi rozjuchaný. Chcú tu hádzať drsné hlášky (vyliž mi klitoris), hýriť počítačovou grafikou, mať Mad Max zloduchov a podobne. Sú tu fajn nápady (prišrubované zbrane k rukám, ktoré znepríjemnia všetky bežné činnosti), ale ako celok je to preplácaný mišmaš u ktorého príbeh totálne serie na aspoň minimálnu logiku.(5.4.2020)

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdami jednoduše proto, že jsem se královksy bavil. Vzhledem k rozpočtu je film až neuvěřitelně nabitý akcí, na které sice jde malý budget poznat, ale žádné scény nejsou vyloženě trapné a většina z nich je naopak nadprůměrných. Komediální stránka filmu funguje taky skvěle a několikrát jsem opravdu zasmál, ať už to byla originální hláška před smrtí nebo humor vyplývající z akce samotné. Radcliff si mě získal už jako "Švýcarák" a jeho filmy mě poslední dobou většinou baví. Začínající zlatíčko Samara mě hodně bavila v Krvavé nevěstě a tady, i když nevypadá tak roztomile, tak sympaticky působí stále. V neposlední řadě musím zmínit nabušený soundtrack, který podporuje celý film a rozhodně se mi trefil do vkusu.(6.3.2020)

Řekl bych, že i když člověk viděl trailer, stále není připraven na ten maglajz, co ho ve filmu čeká. Mé hlavní popkulturní senzory ihned upozornily na Watch Dogs 2 a filmového Gamera (jo, Crank taky sedí). Guns akimbo je film tak rozháraný, že by epileptik ihned dostal záchvat a jen málokdy nás rejža Jason Lei Howden nechá vydechnout od nářezové hudby, vrtošivých otoček kamerou nebo jinou vizuální featurou. Výhodou tak je, že komu to nesedne od začátku, může to třeba po půl hodině vypnout..riskuje však, že si jej vyhlídne maniakální záporák s ponožkama v sandálech a dá mu podepsat ortel smrti. :D Nicméně, asi nejvíce by mě zajímalo, dle jakého klíče si vybírá projekty Daniel Radcliffe, protože je to samá kuriozita za druhou. No Marvel už na něj čeká...7/10(31.3.2020)

• - Věta, kterou pronese bezdomovec (Rhys Darby) Milesovi (Daniel Radcliffe): „Tam venku je to hotová jungle,“ je odkazem na úspěšné rebooty Jumanji, ve kterých ztvárnil podobnou roli rádce. (UncleMorty)

• - Zbraně použitě ve filmu byly útočné pušky G36, AK47 a IMI TAR21, samopaly UZI, MP5 a Kriss Vector. Další zbraně, které se objevily ve filmu, byly kulomet M134 Minigun, RPG-7, brokovnice AA-12 a pistole Desert Eagle. (K98)

• - Samara Weaving (Nix) má tetování symbolu Deathly Hallows (česky relikvie smrti) z filmů o Harrym Potterovi, kde Daniel Radcliffe ztvárnil hlavní roli. (Rico96)