Zabiják proti své vůli

• Velká Británie Guns Akimbo (více)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

MERKATtv

Po dlhej dobe vidím akčný film, ktorý nie je pokračovanie alebo reboot starej série. Je to originálne. Je to akčné. Je to zábavné. Je to super. Určite si to pozrite, Daniel Radcliff je fakt skvelý. ()

Brooks

Debilina, ale parádne vysústružená a zábavná. Slušné tempo, ktoré nepoľaví ani počas dialógových pasáží, skvele padnúci špinavý, videoherný vizuál, dravé a prehľadné akčné scény. Režisér má talent. S väčším rozpočtom môže niečo dokázať. Typovo presne obsadený Radcliffe je v pohode, ale opäť ma uchvátila Samara Weaving. Je cool, vie hrať, vie byť sexi i roztomilá, proste sympaťáčka. Hrá síce v blbostiach, ale v blbostiach s potenciálom kultového statusu a nenápadne, ale isto si buduje auru béčkovej ikony. Len tak ďalej. ()

Meev

Tak tohle byla naprosto úžasná, zvrácená podívaná, která vcůcne diváka do filmu a ten jen hltá svižné tempo celý tý dokonalosti. Takhle se maji dělat akční sekvnece, práce s kamerou, přehlednost a neuvěřitelná rychlost prokládaná trefnými vtipy. S vizuálem se filmaři asi zbláznili, už při prvních okamžicích, při prvních střizích jsem věděl, že to bude jiné, že to nebude obyčejný akčňák. Guns Akimbo má všechno, co by měl takovej film mít, ba ne, on má dvojnásob. Na tohle se musím po čase podívat znova, byl bych blázen, kdyby ne. 66%, to jako vážně? ()

misar3

Až nečekaně ujetý, ale koukatelný akčňák, který nabízí originální vizuál a obrovské necenzurované množství krve. K tomu pár vtípků i nečekaných scén, co víc si při pobytu v karanténě přát. ()

Don82

Pamatujete ještě na ultra zábavnou adrenalinovou jízdu "Crank" se Stathamem? Tak toto je něco podobného, akorát je zde více internetu, miléniánů, propracovanější výpravy a vyhypovaného soundtracků. A to je asi tak všechno. Scénář je tuctový už na první pohled, ale snaží se to vyrovnávat akcí a sarkastickými referencemi a hláškami. Někdy se to daří více, někdy méně. Herecky stojí za komentář asi fakt jen Radcliffe, na kterém je vidět, že si postavu užívá a snaží se z ní vytěžit maximum. Suma sumáru, uhozená, poměrně zábavná jednorázová jízda. ()

ŠpetaMarek

Prilis moc se to snazi, bohuzel.napriklad vsechny onelinery jsou miss a zadny hit. Akce sice napadita ale.realizace se zmuze akorat na kopirovani uspesnejsich znacek. Nejvetsi devizou je Daniel, Samara trestuhodne nevyuzita. ()

simi78

Nejvíc antiklimatický začátek, některý herecký výkony jak z porna, internetovej slang kterej bolí, ale nejvíc podceněný výběr hudby, sandály s ponožkama a celkový vizuál tak dobrý, že je z toho fakt dobrej guilty pleasure. ()

maramashi

Nadupané, vulgárne, akčné, cyberpunkové béčko. Ja osobne čo Radcliffa nemusím tak tu ma dosť prekvapil a od začiatku ma to bavilo a výnimočné na tom filme je že sa nehrá na to čo nieje a nebere sa absolútne vážne. Miestami až príliš drsný humor ktorý nieje pre každého a tie nezmysly vo filme majú u mňa ospravedlnenku napríklad tie zranenia pri ktorých by osoba ľahla po jednej rane sú tam absolútne vítané lebo sedia do toho béčkového deja a prostredia. A jedno ktoré by som rád vychválil do nebies je kamera, hudba a kostýmy ktoré aboslútne sadli do prostredia asi ako nič iné. Bomba 85% ()

GameboyNES

Harry Pottrat a nasraná princezna s bouchačkou! Fakt luxusní akční groteska, plná černýho tumoru. Bavil jsem se náramně. 97% ()

fallanga

Solidně natočené béčko, které nejvíce připomíná punkový Fight Club na kokainu. Jednoduchá zápletka, ve které jsou Radcliffovi přibity na ruce zbraně a je nucen bojovat o život za neustálé pozornosti kamer, sází na svou prostotu, brutalitu a zábavu mířící na ty nejnižší lidské pudy. Akce je neskutečně krvavá a brutální, barevná, rychlá, a překvapivě dobře natočená. Opravdu rychle to odsýpá, nehraje si to na nějakou realističnost, místo toho to sází na morbidní humor, ustřelené penisy, useknuté prsty, rozmlácené obličeje, spoustu barviček a točivých záběrů, a občas nějakou tu nepovedenou zpomalovačku. A tady přichází ten béčkový Fight Club, protože v příběhové zápletce tohle Guns Akimbo přesně naprosto hejtí. Už během prvních minut se Radcliffe představí jako pacifista, který naprosto pohrdá násilím a kýmkoliv kdo si jej užívá. Přesto je přesně tohle lákadlo tohoto filmu, neskutečné násilí a brutalita. Jedním dechem nám režisér dává brutalitu po které prahneme, a tím druhým námi opovrhuje za to jak snadno jsme se nechali svést našimi prehistorickými pudy. Čert vem to, že jinak je to příběhově vyprázdněné, bez překvapivých zvratů a bez vývoje postav. Krásně to hejtí svou cílovku (což je dost odvážné), plus si to velice pěkně utahuje z nerealističnosti akčních filmů. Za nějakých 15 míčů mi to přijde jako solidní výplod. ()

tkey

Moc jsem od toho nečekal, ale nakonec jsem se u toho vlastně bavil. Tenhle kousek se tak snaží odlišit od podobných žánrovek, až do nich vlastně tu a tam zapadá. Vlastně je to zplácaných několik věcí dohromady - tak třeba NERVE a Scott Pilgrim, Ready player one a tak.... Navíc je to narvaný hláškama, až po prasknutí, i když bude asi málokterá z nich legendární. Nicméně jsem si to užil. ()

stephano

Zastav se a zemřeš na novozelandskem speedu. Korektnost nula, kamera a střih skvělý, jinak moc se o tom rict nedá, je to šílenost, ale docela zábavná ()

RigorMortis

"You look like someone tried to paint a worn-out dildo with a fucking sharpie." Radcliffa som mal roky zafixovaného ako brýlatého čarodejníka bojujúceho proti temnotám najtemnejším, naraz toto. Zbesilé tempo už od začiatku, hromada referencií, cyberpunk, aj titulky boli výborne spracované. Hlášky takisto kvalitné, dosť som sa nasmial. Nechýbalo ani niekoľko zaujímavých zvratov, hoci niektoré boli až prirýchle. ()

HEED

Tak tohle byl šílený nářez a nečekaná vřava plná kulek, černého humoru a krve. Hodně se mi líbila práce s kamerou. Celý ten koncept filmu, je to prostě jiné a neokoukané. Něco jako natočil před lety Vince Vaughn (Kick Ass). Hlavoun, tedy záporňák, jeho postava, jako by hodně hledala inspiraci v Jokerovi z Batmana od Nolana. No pak je tu Radcliffe. Jako Harriho jej vůbec neznám, avšak tady se vyřádil. Ta zmatenost a ustrašenost, prostě to zahrál parádně. No a mám takového tucha, že ze zbraní mu to jde mnohem lépe, než z kouzelnickou hůlkou. Normální akční film, má hranice. Z tohohle ale takový pocit při sledování prostě vymizí. Je to skoro jako vystřižené z jedné open world populární hry. ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu