Three Seconds

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi

Velká Británie, 2019, 113 min

„pohřběte ho! je to rozkaz!...“ /// Béčkovej příběh – bez hluchejch míst. Se divím, že tady herecky štěká Clive Owen, ale taková už je asi doba. Týpek, co sedl federálům na lep - Joel Kinnaman, není špatnej. Už jsem si na něj zvykl třeba v Robocopovi (nebo ve Snadnejch prachách). Vobčas se tady vykecávaj, ale dá se to přežít… pak začne přituhovat a je to drama jako prase. Až extrémní. Prostě snažej se vo sto šest, abych byl nasranej na konkrétní lidi. Jsem! Pak už pro jistotu přeháněj všechno…. Takovej kraťoučkej „Útěk z vězení“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Three Seconds“, kterou v roce 2009 vydalo duo Anders Roslund a Börge Hellström, neznám. 2.) Nevím jak vysvětlit starý, aby dělala co jí řeknu. 3.) Thx za titule „ doummais" a "titmanos“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(26.1.2020)

Kvůli výkyvům počasí a s nimi spojenými změnami tlaku, teplot a rosného bodu došlo k tomu, že dnešního dne boduji značně vysoko. U filmu The Informer se mě navíc zmocnilo téměř nadšení nad tím, že se po čase zase objevil snímek, jehož děj se odvíjí v šedé zóně- hodní nejsou vlastně až tak hodní a zlí nejsou až tak zlí, až na ty, kteří jsou. Takže jsem dostal záležitost s výbornou akcí a ještě propracovanější manipulací, s kvalitním hereckým obsazením, všudypřítomnou ruskou mafii navíc nahradili Poláci, a to by jistě ocenil i Patryk Vega.(29.2.2020)

Celoplošně potetovaný a podmínečně amnestovaný temný borec (zároveň však i dojemně milující otec rodiny - jak jinak) se vydává mezi naše roztomilé polské sousedy t.č. operujícími v NYC a byznysujícími s taškami plnými fuj fuj omamného zboží, jejichž domorodému slovníku (který nám většinou ani netřeba překládat) suverénně vévodí anglický ekvivalent slova "zatáčka" :) V pozadí se zrádnou FBI i čestným reprezentantem NYPD se náš hrdina dostává na chvíli zpět i do velice nepěkného kriminálu (ze kterého by se náš dávný a pohodový Sylvester asi poblil), plného obvyklých parasympatických zombies a jejich úchylných vychovatelů. Film je to poměrně pohltivý, místy i docela napínající a jako celek svěže a sugestivně natočený, i když se odehrává většinou v dost podzemně temných a drásavých dimenzích. Proti zde velice populárním a silně nagelovaným Mrkvelům, Nolanům a spol je to ale příjemné osvěžení a mile poctivá old school pohádková akcička. Ale ještě tomu chyběl malý krůček, aby se dotklo nedostižné depresivní dokonalosti šílené Cely 211 ...(4.1.2020)

Obohratá zápletka o informátorovi medzi drogovými priekupníkmi. Chvíľu sa to odohráva vonku a na chvíľu sa dej presunie aj do basy, ale zase nič nové film neprináša. Dokonca ani hlavná línia o FBI, ktorá svojho informátora zakaždým podráža, nie je nová. Naviac celý film je podaný strašne nezáživne a uspávajúco. Jediné napätie vo filme vyplýva z pátrania detektíva, ktorý sa snaží odhaliť vraha svojho parťáka a tak postupne nabúrava plány FBI. Divné pojatie filmu. Hlavným kladom filmu je Kinnaman, ktorý podáva skvelý výkon, ale bohužiaľ len v priemernom filme. Ana de Armas vyzerá totálne hot aj s účesom, ktorý nemusím. Clive Owen je tu znova za takého protivného zmrda. Som zvedavý či si ešte niekedy zahrá kvalitnú postavu v dobrom filme. Takže celkovo to je film na jedno pozretie. 5/10.(29.12.2019)

Slušně odsýpající snímek, jehož největší předností je našlapané herecké obsazení. The Informer se mimoto může rovněž pochlubit i zajímavým příběhem, který je sice poněkud přímočarý, avšak v tomto případě to skoro vůbec nevadí. Rovněž potěší i zapojení polské mafie, která ve snímcích "západní" produkce není moc častou složkou. Zamrzí zde jen velmi chatrný scénář a občasné nepochopitelné chování postav. Až na tyto detaily se tedy jedná o nenáročnou jednohubku na večer, která v rámci svých možností dokáže poměrně dobře zabavit. „I don't have kids, I would suffer too much if something happened to them.“ (5.1.2020)