Série(2) / Epizody(18)

Píše se rok 1990. Tradiční rodinná pouť Dresslerových s očekáváním vyhlíží první sezónu v demokratickém státě. Šéf pouti Jaroslav Dressler (Michal Suchánek) se snaží zorientovat v nově nastaveném státě, kde papír od úředníka je více než slovo nepřítele. Nakonec po naléhání své ženy Hanky (Alena Mihulová) po dlouhých deseti letech zavolá svého nejstaršího syna Daniela (Jakub Prachař), který je v posledním ročníku právnické fakulty, aby mu s papírováním pomohl. Návrat Daniela nejhůře nese světsky konzervativní Jindřich Dressler (Oldřich Navrátil), otec Jaroslava, který vnímá Daniela jako zrádce tradic a světského života. Oproti tomu největší potěšení z jeho návratu má sestřenice Andrejka (Barbora Mottlová), dcera Benáka (Tomáš Matonoha) a mladší bratr Daniela Vojta (Lukáš Veřtát). Po revoluci začíná být jasné, že kdo v tom umí chodit, může začít vydělávat víc než kdykoli předtím. Zároveň ale touha uspět najednou znamená porušit stará pravidla slušných světských a Danielovi chtě nechtě v žilách koluje světská krev. Postupně vychází najevo, že je tak ještě tvrdší než jeho otec Jaroslav. Ba co víc, že je i tvrdší než jeho děd Jindřich. Jak daleko bude Daniel schopen zajít, aby zachránil rodinu? Vybere si život v Praze se svou přítelkyní Pavlou (Eliška Křenková)? Nebo podlehne kouzlu Andreji? A jaká je ve skutečnosti cena za svobodu? (Stream.cz)

Trailer

ARI50

No mohla to být hodně dobrá podívaná protože kolotočáři nebyli špatní, až na jakože krásnou kozatou střelnou růži, ne hrozný kozy nic a krása nikde tohle se nepovedlo. Mladého borce bych pleštil, hrozný herecký výkon totálně jsem ho nemusel vystát. No bylo by to super na tyhle dvě nepovedené herecké hlouposti a taky proto že časem ztrácely celou tu zábavu jedním slovem v pohodě ale přeci mohla to být zábava, zbytek herců se povedl. ()

Malarkey

Námět je bomba. Vlastně se ani nedivím, že je pod tím podepsanej Petr Kolečko. Ten prostě tu českou náturu má prošpikovanou skrz na skrz a dokáže ji dobrými dialogy v jedné scéně perfektně popsat. Škoda ale, že je tenhle seriál víc drama, než legrace. On má totiž po humorné stránce docela slušnej nájezd, jenže třetí díl všechno sejme. Z Prachaře se stane naprosto šílená postava, ve kterém se pere nějakej skrytej Belzebub a celý ten námět jde vlastně do hajzlu, protože všechno vtipné už se rodí jaksi navíc. Nicméně jsem to dokoukal, zaujalo mě to a za to může seriál děkovat samotným hercům. Ti se totiž povedli ve všech ohledech doslova na jedničku. Kdyby se scénář tak nesejmul, tak si troufám tvrdit, že by se jednalo o jeden z těch nejlepších webových seriálů, co jsem zatím viděl. ()

Tom_Lachtan

Velký špatný, dalo by se říct, když už se tu věští z karet. Vzácná ukázka promarněného potenciálu a zásadní ústřel ve scenáristické tvorbě Petra Kolečka, protože tohle se nikdy nemělo dostat ven ze šuplíku, mělo to v něm zůstat a maximálně tak se to mělo vytáhnout za pět let a zásadně přepracovat. Je tu obrovský nesoulad mezi mnohdy dramatickým dějem a mezi tím, kolik je mu věnováno prostoru a tak jsou některé, pro děj zásadní postavy, odbyty na pár minutách, kdy místo toho, aby byli v pěti minutách v každém díle, mají pět minut v celém seriálu (Holanďan, Benák) a další zásadní rys tupovid je absolutně špatná práce s charaktery postav, kdy v podstatě žádná není zajímavá, ani sympatická a ty, které by takovými postavami být mohli, mají zoufale malý prostor. Humor nefunguje, drama nefunguje, herci nefungujou, jen jistota návštěvy toalety po požití langoše je tu zřetelná. ()

Djoker

Napsal to Kolečko, hraje tam Suchánek, většina tak logicky čeká světskou komedii. Chyba lávky. Brzy nastane Danův přerod v Tonyho Montanu od kolotočů a ke konci už je to regulérní deprese. Prachař tu transformaci navíc musí předvést během dvou dílů a na to zrovna on fakt nemá. Finální akt je směšnou tečkou pro nepovedený slepenec žánrů. Rozjetý devadesátky jsou velkou tragédií, které je lepší se vyhnout velkým obloukem. 1. série: 40%, 2. série: 20%. ()

salahadin

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Takže o čem že to mělo být? Nemám ani tucha ani ducha. Atmosféra 90.tek tu není, zápletky jsou jen nadhozené, beze smyslu a pointy. Pokud první díly se Prachař snaží hrát, jak ho Mottlová fajčí a druhou půlku se snaží vypadat jako Kmotr Brando, nejde mu to, fakt moc mu to nejde. Postava Mottlové se neobhájila vůbec. Leda by nosila tričko s nápisem "Nová štětka Villeda, lépe saje a rouru má z kaučuku", pak snad. Jenže scénář někdo šil horkou jehlou, takže do něj nestihl zapracovat --- světe div se- PROPRACOVANOST. Jakoby ani tvůrci vlastně nevěděli, co a jak, nechali to plynout a výsledek je samotné překvapil. Taky se jim vůbec, ale lautr vůbec, nepodařilo vybudovat stopové množství napětí. Hoši soráč, ale fakt nestačí jen zmínka o jedné naší přehradě. Výlet k Orlické přehradě samozřejmě může být synonymem pro "sbohem", ale to byste museli před tím aspoň vykřesat jiskřičku. No nic, snad bude moje paměť milosrdná a brzy zapomene. ()

• Píseň v titulcích, která hrála v této epizodě, byla od Rubena de Ronde s názvem „Forever In Our Hearts (Danny Chen Remix)“ z roku 2007. Ale seriál se přeci odehrává v 90. letech. (TheSlezy)
  • Když Daniel (Jakub Prachař) hraje na začátku videohru, jde vidět, že přestal klikat na ovladači, přitom ta hra se pořád hraje a dál zabíjí postavy ve hře. (TheSlezy)
  • Jindra (Oldřich Navrátil) v čase 7:50, když kouřil cigaretu, hýbal prsty. To však není možné, když má amputovanou ruku. (TheSlezy)