Problém tohoto seriálu je, že má na místní reklamní databázi jako první uvedenou komedii. Hlavinky místních prvoků jsou z toho pak zahlceny a oni nechápajíc chodí po místnosti. V první řadě je to drama. Ano prvky komedie samozřejmě jsou, ale v první řadě drama. A depka. Pořádná depka. Naprostý divoký východ a obraz tehdejší doby. To, že Petr Kolečko má o kolečko víc, víme už asi všichni. Sice se nejedná o žádnou hitparádu, ale ty odpady tady...No, proti gustu.(28.2.2019)

• salahadin

Takže o čem že to mělo být? Nemám ani tucha ani ducha. Atmosféra 90.tek tu není, zápletky jsou jen nadhozené, beze smyslu a pointy. Pokud první díly se Prachař snaží hrát, jak ho Mottlová fajčí a druhou půlku se snaží vypadat jako Kmotr Brando, nejde mu to, fakt moc mu to nejde. Postava Mottlové se neobhájila vůbec. Leda by nosila tričko s nápisem "Nová štětka Villeda, lépe saje a rouru má z kaučuku", pak snad. Jenže scénář někdo šil horkou jehlou, takže do něj nestihl zapracovat --- světe div se- PROPRACOVANOST. Jakoby ani tvůrci vlastně nevěděli, co a jak, nechali to plynout a výsledek je samotné překvapil. Taky se jim vůbec, ale lautr vůbec, nepodařilo vybudovat stopové množství napětí. Hoši soráč, ale fakt nestačí jen zmínka o jedné naší přehradě. Výlet k Orlické přehradě samozřejmě může být synonymem pro "sbohem", ale to byste museli před tím aspoň vykřesat jiskřičku. No nic, snad bude moje paměť milosrdná a brzy zapomene.(20.12.2018)

• Tom_Lachtan

Velký špatný, dalo by se říct, když už se tu věští z karet. Vzácná ukázka promarněného potenciálu a zásadní ústřel ve scenáristické tvorbě Petra Kolečka, protože tohle se nikdy nemělo dostat ven ze šuplíku, mělo to v něm zůstat a maximálně tak se to mělo vytáhnout za pět let a zásadně přepracovat. Je tu obrovský nesoulad mezi mnohdy dramatickým dějem a mezi tím, kolik je mu věnováno prostoru a tak jsou některé, pro děj zásadní postavy, odbyty na pár minutách, kdy místo toho, aby byli v pěti minutách v každém díle, mají pět minut v celém seriálu (Holanďan, Benák) a další zásadní rys tupovid je absolutně špatná práce s charaktery postav, kdy v podstatě žádná není zajímavá, ani sympatická a ty, které by takovými postavami být mohli, mají zoufale malý prostor. Humor nefunguje, drama nefunguje, herci nefungujou, jen jistota návštěvy toalety po požití langoše je tu zřetelná.(17.12.2018)

„Přijela pouť a lidí proud zaplnil na návsi kdejakej kout - přijela pouť hudba a čmoud, marcipán má zas chuť náramnou“. Světský život po sametové revoluci…..demokracie, labutě, lahváč za dvě padesát…..jiná doba, jiný svět. On vlastně i ten seriál má sám o sobě odér ne zrovna udržovaného autodromu. Suchánek? Proč? Myslíte si, že bude automaticky sranda? Navrátil taky špatně! Matonoha, Mottlová taky ne! To Prachař se v tom docela našel….na dietních párcích přežívající kolotočář mu překvapivě sedl a jak každým dílem více a více chátral, přejímal pevně vládu nad seriálem. Život kolotočářský je jako na houpačce a stejně tak to má tento internetový počin…..jednou nahoře, jednou dole, jednou se něco povede, jednou vám přeběhne přes cestu černá kočka. Myslím si, že toho poslední dobou Petr Kolečko chrlí, až není zdrávo…neříkám, že to dělá špatně (ba naopak), ale některé nápady by si zasloužily ještě chvíli na nich sedět.(21.3.2019)

No mohla to být hodně dobrá podívaná protože kolotočáři nebyli špatní, až na jakože krásnou kozatou střelnou růži, ne hrozný kozy nic a krása nikde tohle se nepovedlo. Mladého borce bych pleštil, hrozný herecký výkon totálně jsem ho nemusel vystát. No bylo by to super na tyhle dvě nepovedené herecké hlouposti a taky proto že časem ztrácely celou tu zábavu jedním slovem v pohodě ale přeci mohla to být zábava, zbytek herců se povedl.(27.12.2018)

• - Píseň v titulcích, která hrála v této epizodě, byla od Rubena de Ronde s názvem „Forever In Our Hearts (Danny Chen Remix)“ z roku 2007. Ale seriál se přeci odehrává v 90. letech. (TheSlezy)

• - Název „Tuzemák“ se začal používat po roce 2003, předtím byl na etiketách „rum tuzemský“. (MMXIII)

• - Jindra (Oldřich Navrátil) v čase 7:50, když kouřil cigaretu, hýbal prsty. To však není možné, když má amputovanou ruku. (TheSlezy)