Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství. (Bioscop)

Metastazina

Ačkoli mě ta němčina tahala za uši, tak mi tento film stál za to. Dosti originální děj, prokládaný humorem a sympatičtí herci. Němci vážně umí překavpit. Za mě velice dobrá podívaná. ()

Simella

Na film jsem se moc těšila - zaujal mě námět, má super hodnocení a navíc mám ráda německé filmy. Bohužel byl děj příliš přímočarý. Od začátku bylo docela jasné, jak to asi dopadne, žádné velké překvapení a hlubší myšlenka než je vlastně jasné od chvíle, kdy si přečtete anotaci. A taky nevěřte, že je to čistá komedie, rozhodně se u toho zase tolik nenasmějete. ()

modra.pani

Asi takhle: první koment jsem smazala, protože jsem měla velkou tendenci sklouznout od hodnocení filmu k hodnocení společnosti, konzumu, ekologie a taky sebe, protože mě to po zamyšlení nad tímhle filmem prostě sakra svádí. Což předpokládejme byl asi účel tvůrce. Tedy k filmu: je tam aktuální téma, je to vtipné, romantické, dojemné, jsou tam životní pravdy a situace...a že je tam pár klišé?! A kdo je nezažil a nepoužil ve svým životě, že? Protože v životě to nemáme furt nepředvídatelné, děsně zajímavé nebo podivně jiné. Určitě každý znáte filmy, které byly mnohem víc klišovité...a kýčovité. Zkrátka tahle kombinace sedla, nějaké mušky tam byly...na druhou stranu jsem jen slabá žena a tam běhají dva nahatí kluci, na který je radost koukat. Sorry jako! :-D 85% ()

JayJay5

Milý film s neokoukanými tvářemi. Celkem vtipný a trefný k dnešnímu konzumnímu životu. Trošku předvídatelný, ale co, bavil jsem se dobře. ()

r3musko

Tento film má veľmi sľubný rozjazd, ale v druhej polovici mu začína dochádzať dych. Nápad je naozaj originálny. Keby sa tvorcovia viac venovali zápletke a rozvinuli by všetko možnosti, bolo by to zaujímavejšie. V druhej polovici sa to však zmení na klasický romantický trojuholník a zápletku, ktorú sme videli už na tisíc spôsobov. A minimálne päťsto krát lepšie spracované. Ak hodnotím ako celok, tak solídny priemer. ()

SobCze

Myslím ze hodnocení filmu 70% je adekvatni. Film je zabavny, ma zajimavou myslenku nad kterou jsem se sam pozastavil. Zacatek je svetlym momentem celého filmu, postupem casu, ale vsemu tak nejak dochazi dech. Nevadi, jako vecerni jednohubka dobre 👍 ()

Dstar

řekl bych hořká komedie a na němce vcelku slušný výkon...jak obsahově,tak herecky...sic některé situace nereálné...opravdu nikdo by nestal v polích a lukách takto nahatý...ale za mne pres 60%>>>aneb mírný nadprůměr .... ()

Dzunk

To se zas někdo předvedl. Námět to mělo originální, ale vtipný mi to nepřišlo ani trochu. Čekal jsem, že to bude víc o konfrontaci s tím, že nemají věci a z toho ve filmu budou vznikat vtipné situace. Namísto toho jsem dostal pár minut bez věcí, pár nepovedenejch vtipů a pak střih do části, která asi měla nést poselství, že nemít věci je fajn. To je fakt velký a nový proroctví. Myslím, že kdo žije konzumem bude dál žít konzumem a kdo věcma nežije, tak si bude řikat, jaká je tenhle film prázdná hovadina. Koukám semtam na všelijaký kraviny (zdravím tvůrce Jumanji) a docela mi to vždy uteče, ale tady to byl jeden ¨no to je kravina'' moment za druhym a já se nemohl dočkat konce. ()

Jirkacek

Snímek Bez věcí nad věcí jsem shlédl na doporučení uživatele CommanderCZ, který předpokládal zajímavý příběh a já jsem při pohledu na děj tohoto snímku z roku 2018 musel souhlasit. Zaujala mne totiž hned první věta oznamující, že nejlepší přátelé Toni a Paul se rozhodli vzdát se všech svých věcí po dobu 100 dnů, přičemž každý den dostávali jednu ze svých položek zpět. Během této výzvy si oba uvědomili, že jediná věc, kterou nemohou být, je jejich přátelství. Příběh tak zjevně vyprávěl o současném materialismu a hledání skutečně důležitých věcí v životě, což nám prozradilo hned několik úvodních minut z celkových 111. Příběh poté pokračoval v Berlíně, kde žili Paul Konaske (Florian David Fitz) a Anton Katz (Matthias Schweighöfer), ti nejlepší přátelé od raného dětství. Malého Toniho se ujali Paulovi rodiče, Renate (Hannelore Elsner) a Wolfgang Konaske (Wolfgang Stumph), když jeho rodiče odejli cestovat po světě a od té doby se nevrátili. Paul a Toni nyní žili v podkrovních bytech a od sebe je dělilo jedno patro. Byli také obchodními partnery v malé technologické společnosti s dvanácti zaměstnanci a jejich podnikání jim umožnilo vést více než pohodlný život a kupovat si různé věci bez ohledu na to, jestli je skutečně potřebují. Paul byl kreativní a technologický génius, Toni obchodní mozek, schopný si vše dobře spočítat. Toni miloval svůj kávovar. Paul zbožňoval svůj chytrý telefon. Toni by se rozhodně neobešel bez pilulek na růst vlasů. Paul si nedokázal představit chvíli bez Amazonu, Siri a svých sneakersek. Když jednoho dne nabídli mobilní aplikaci, kterou vymysleli a vyzkoušeli známému americkému kapitalistovi Davidovi Zuckermanovi (Artjom Gilz), jejich život se navždy změnil. Aplikace totiž vytvořila umělého inteligentního hlasového asistenta zařízení, který se naučil přizpůsobit individuální náladě svého majitele, ale hlavně sbírala data o lidech a ty pak odesílala provozovateli. Ten je pak mohl využívat k podsouvání reklam a výhodných nákupů, o čemž se přesvědčil také Paul, když si pořídil spoustu zbytečných věcí. Zuckemanovi se aplikace zalíbila a domluvil si s nimi schůzku, která měla proběhnout o měsíc později, přičemž jim nabídl 4 miliony euro. Toni a Paul pak večer s kolegy obchod zapíjeli, ale během oslav se spolu pohádali. Opilý Paul se s Tonim vsadil, že pokud jeden z nich bez těchto hmotných majetků nevydrží 100 dní prohraje a jejich zaměstnanci pak dostanou jeho podíl z prodeje aplikace. Po uzavření sázky se probudili doma každý ve svém bytě nazí, bez nábytku a jídla. Večer si pak mohli zajít do nedaleké garáže, kam kolegové odvezli jejich majetek, pro jednu věc a tak to šlo den za dnem. Během nich vedli oba zajímavé rozhovory s velmi hlubokými myšlenkami a i když film měl být také komedií, podařilo se jeho tvůrcům dát divákům důvod k zamyšlení. Šlo nejen o zbytečné nakupování věcí, ale také o uvědomění si skutečného přátelství a partnerství. Paul a Toni to neměli jednoduché, zvláště když se setkali s tajemnou mladou ženou jménem Lucy (Miriam Stein), která bydlela v garáži a měla velmi zvláštně zařízený byt. Postupně se dala dohromady s Tonim, dokonce spolu měli intimní vztah, ale pak jsme se dozvěděli, že mladá dívka měla komplikovanou minulost a její život neměl být ani v budoucnosti procházkou růžovým sadem. Jednoho dne se Lucy s Tonim rozešla, když ji sledoval, kam chodívá a pak zmizela. Pak si Toni uvědomil, že se do ní zamiloval a z jejího zmizení obvinil svého kamaráda Paula, který ovšem za nic nemohl. Cesta k obnovení zpřetrhaných pout byla námětem zbytku filmu a když se křivdy napravily, museli se vypořádat i s Zuckermanem, který oba podnikatele mezi tím podvedl. Vše ale dobře skončilo a se závěrečnými titulky jsem měl pocit dobře investovaného času a tento německý film mne mile překvapil svým hlubokým lidským i ekologickým poselstvím v komediální formě. Tím ovšem nechci tvrdit, že mne po celou dobu bavil, byla tam nějaká hluchá místa, nicméně celkem napínavý děj mne udržoval se stálé pozornosti a já taky byl napnutý, jak to celé dopadne. Rozhodně všem doporučuji se na tento film podívat a vzít si z něj ponaučení, zejména ti mladí s mobilem v ruce by jej měli vidět ! Ale nechme chytrých řečí a pojďme udělit cípaté. Suma sumárum, snímek Bez věcí nad věcí alias 100 věcí ode mne získal tři věcné hvězdy ***. () (méně) (více)

McGuffin

Bez věcí nad věcí, 100 Dinge je německý film o přežití a tedy sebepoznání. Oba hlavní hrdinové sice pracují, ale stěžejním úkolem, před nějž je scénárista (a režisér a herec) Florian David Fitz postavil, je zbavit se uprostřed berlínské civilizace naráz naprosto všech věcí a každý následující den si moci jednu z nich vzít zpět. Jen jednu. Začít oblečením, jídlem nebo telefonem (bez nabíječky)? A čím pokračovat? V sázce jsou peníze, to je srozumitelné. Zkouška a každý den jsou nepředvídatelné ne proto, co si kdo vybere a jakou tím udělá chybu, ale také, jestli zkoušku a její pravidla dodrží a přečká. Dojde tedy na švindly a podrazy, které spolu s prostým plynutím času dodávají hrdinům dostatek podnětů, aby divák o příchod závěrečných titulků nežadonil a rád si počkal, jaké zkouška přinese rozuzlení. https://www.macguffin.cz/2020/01/bez-veci-nad-veci.html ()

Marissa33

Nie je to prepálená komédia ako napr. Pán profesor kde tlačia na to aby bolo vtipné všetko aj nasilu.  Za mňa výborný film s pointou a dobrý k zamysleniu. Veľmi slušný filmový počin. Má to príbeh, pointu a dá sa aj zasmiať. Určite stojí za vzhliadnutie. ()

MatoPalkes

Originálne, zábavné a na zamyslenie. Zatiaľ najlepšie spojenie Floriana a Matthiasa. Asi aj najlepšia nemecká vec za posledné roky. ()

Filmyx

Docela slušný úvod v polovině filmu tak nějak ztratí jiskru. Myšlenka filmu o obklopování se zbytečnostmi je sice moc pěkná, ale rozebírání vztahu dvou kamarádů, když je od začátku jasné jak to dopadne, je vcelku nuda. Ale ty vypracovaná těla dvou hlavních, hezkých protagonistů, za shlédnutí určitě stojí! :) ()

CaptainPixel

69%? Ach, du lieber Gott! Vyumelkovana, nesmyslna, zmatecna, emoce zdimajici NUDA s deravym scenarem, digitalnimi odlesky, silene prepalenou stopazi a krecovitou snahou divaku neustale kazat. ()

stuj

Velmi dobrý nápad. Začátek vtipný a příjemný, ale jak to tak bývá, tak za čas to začne pomalu klouzat do průměru a úplný konec je už klišovitý happy end. ()

vw.cobra

Tvrdé zrcadlo dnešní konzumní společnosti v komediálním žánru. Samozřejmě dnešní otroci konzumu vůbec tu hlavní myšlenku nepoberou, taková je doba. Stačí, co se děje třeba na Vánoce - přeplněné obchody, lidi hnusní a bezohlední - a o tom to je. ()