Anděl svádí ďábla

Komedie / Hudební / Erotický

Československo, 1988, 101 min

Božidara Turzonovová, Zdena Studenková, Josef Nedorost, Josef Větrovec, Miloš Kopecký, Jiří Korn, Marian Labuda st., Dagmar Havlová-Veškrnová, Jana Paulová, Mayra Leon Garzon, Jana Krausová, Jana Gýrová, Eliška Vitanovská, Dagmar Patrasová, Isabela Soukupová-Siegelová, Eva Jeníčková, Evelyna Steimarová, Radoslav Brzobohatý, Karel Heřmánek, Pavel Zedníček, Jiří Hálek, Václav Mareš, Eva Asterová, Josef Somr, Jan Přeučil, Pavel Nový, Leoš Suchařípa, Věra Tichánková, Hana Talpová, Zdeňka Sajfertová, Zora Ulla Keslerová, Daniela Vacková, Jaroslava Kretschmerová, Jan Hartl, Svatopluk Matyáš, Luděk Kopřiva, Jiří Lír, Jan Skopeček, Igor Smržík, Miroslav Krejča, David Schneider, Josef Vokračka, Ferdinand Krůta, František Švihlík, Pavel Vondruška, Pavel Pospíchal, Jaroslav Tomsa, Jaroslav Vozáb, Jan Schmid, Milan Pěkný, Stanislav Šimek, Ludvík Pozník, Raoul Schránil, Marta Richterová, Kateřina Lojdová, Jana Břežková, Pavlína Mourková, Melánie Vančurová, Nina Divíšková, Vladimír Pospíšil, Jiří Krytinář, Miloslav Štibich, Martina Menšíková, Martina Bezoušková, Hana Čížková, Michaela Gerbertová, Taťána Hosáková, Michaela Vítková, Václav Vodák, Miloslav Homola, Pavel Bartoň, Helena Brabcová, Marta Pospíchalová, Milan Mach, Lída Nopová, Jitka Vrbová, Kateřina Prosová, Renata Schmiedmaierová, Bronislava Kaloudová, Ernest Valko, Petr Veleta, Marcela Macáková, Naďa Izakovičová, Naděžda Urbánková, Petr Jirsa, Jana Svobodová-Mařasová, Marta Krampolová, Josef Lakatoš, Isabela Sieglová, Milan Aulický

• rt12

Zbytečně zlé, účelné, bez nadhledu.(31.5.2014)

• gouryella

Tento film uz neni takova "legrace" jako jednicka, ale nektera hudebni cisla opravdu nejsou nejhorsi.(30.7.2002)

• Radek99

Celkem zajímavé výpravné kostýmní soft porno s fetish bonusy, kupříkladu Milošem Kopeckým a Božidarou Turzonovovou v nedbalkách...(29.12.2014)

Už v Sólu pro starou dámu Matějka dokázal, že širokoúhlé barevné kino zvládá na jedničku. Pokračování Anděla sráží snad jen příliš vleklá produkce, která se neuměla vyrovnat s faktem, že mělo jít o prostřední díl trilogie (proto ty alarmující sirény v samotném závěru). Děj se navíc neodehrává v roce 1933, jak bývá někdy mylně uváděno, ale na přelomu let 1930/1931, tedy pouhý rok po filmu prvním, což trochu komplikuje pro nepozorného diváka celou situaci.(2.3.2009)

• Fingon

První polovina druhého dílu je zajímavější než celý díl první - Nevěst(k)a Madam plánuje pomstu a docela se jí to daří. Následný zvrat a celý zbytek filmu je už ale dost o ničem. Scény už (většinou) nejsou tolik přesvícené jako v jedničce, hudební čísla jsou stejně otravná jako v předchozím filmu a tematikou se vlastně celá série včetně hlavní zápletky dost podobá pozdějšímu Playgirls, proti explicitnímu sexu však kontruje hereckým obsazením a kostýmy. Jsou lepší filmy - ale i horší.(8.9.2009)

• WANDRWALL

Až na pár dobrých scén, tak zbytek je nudný, hloupý, zoufalý.(10.7.2011)

Pokračování komedie Anděl s ďáblem v těle začíná přesně tam, kde v nejlepším přestal. Nesmiřitelný souboj Madam a Renáty, která je nyní jednou z nejvlivnějších dam Prahy tvoří základní rámec hry, v níž vyhrát může jen jedna a to i za cenu nejvyšší. Ale nic není zadarmo. Madam zosnuje další bezvadný plán, jak získat zpět ztracené hodnoty, ovšem nepočítá s tím, že šarmantní svůdník Jaroslav sleduje vlastní prospěch. Vedle obou slovenských bohyň Zdeny Studénkové a Božidary Turzonovové získává v druhém díle velký prostor Josef Nedorost coby falešný baron Slawický, z dívčího kolektivu tentokrát zastává významný post německá prostitutka v podání Dagmar Veškrnové - Havlové aneb někdo to rád ostřejší. Samozřejmě nechybí naši stáří známí v čele s Milošem Kopeckým, který mezitím povýšil na ministra, ale narazíme i na nové tváře, kterým kraluje velkostatkář Mariána Labudy. Čímž tradičně nesouhlasím se zdejším opovržením, které je asi tak pravdivé, jako klišé o tom, že obě Matějkovy komedie patří mezi to nejhorší, co kinematografie osmdesátých let vyprodukovala (což lze vyvrátit pouhým letmým pohledem na produkci téhož roku, kde se objevují takové tituly jako Nefňukej, veverko nebo Kamarád do deště). Nezbývá než litovat, že plánovaný třetí výlet do prvorepublikové Riviéry se již neuskutečnil a tak si jen mohu domýšlet, k jakému závěru by tato svůdná story doputovala. Každopádně swing jen nás ing!(17.7.2010)

Už za to atmosféru a tváře přítomných hostů i "dam" to stálo.(20.8.2012)

• Skip

Není mi jasné, proč natočili další film. Stejně jako první, je i tohle nuda a trapnost.(18.9.2007)

• dyfur

...nemám rád tie komenty ,ktoré píšu o voľnom pokračovaní ako o nastavovanej kaši...žiaľ tu to platí.Toto je len nasilu spravené pokračovanie ,ktoré sa z pôvodeného príbehu snaží niečo vymačkať ...ale ...vymačkaných bolo tak maximálne pár kvapiek.Bieda.(8.9.2013)

• gabin(a)

Ach jo, taková jména, takoví herci a takovej průser. Ty-pic-ká čes-ká pro-žra-ná stát-ní za-káz-ka ve filmo-vém prů-mys-lu!!! (čti tónem a dikcí Jiřího Kodeta v Pelíškách: tohle je ty-pický su-chý ví-deň-ský kned-lik!)(5.5.2010)

Druhý díl zcela odpovídá úrovní předchozímu. Nenáročná kostýmní zábava, kde stačilo jen trochu se posnažit a už z toho mohl být docela dobrý film. 60%(27.7.2018)

• Martin741

Kym jednicka bola normalizacna nudna konzervacka, dvojka je uz vyslovene normalizacna blbost. Len tak pikoska : Labuda sa so Studenkovou neznasali : 0 %(27.6.2015)

• PKD

Zbytečnost umocněna na druhou,je stále zbytečnost. (SIC!)(18.5.2018)

• klúčik

Pokračovanie už nemalo ten šmrnc, skoro vždy to tak býva........40%(24.9.2010)

• bari68

Rovnaká zbytočnosť ako ,,jednotka,,.(20.8.2010)

• Braddy

Ani jeden z filmů o "andělovi" mi nikdy k srdci nepřirostl. Celkově dost nuda(25.8.2003)

• Paity

Na rok 1987 vcelku odvážné, erotika se tam také nějaká najde, takže musím hodnotit alespoň tou jednou hvězdičkou přes hanbaté partie, jinak však o ničem a naprosto vyhozené peníze socialistického filmu.(9.7.2012)

Rozmýšlam, v čom spočíva tunajšia neobľúbenosť až averzia k tomuto filmu. Príbeh jednoduchý, ale je to slušná dobová kostýmová filmarčina s excelentným obsadením. Možno práve to obsadenie mladých aj osvedčených charizmatických herečiek v neobvyklých úlohách je problémom. Vlastne ani jedna nemá žiadnu počestnú rolu, a mne to vôbec nevadilo. Mnohé predviedli dokonale tvarované telá a určite si film dnes rady pozrú, vo vedľajších úlohách zvlášť vynikli Vendulka a Patrasová. Polovicu filmu, keď sa nič nedeje, tvoria muzikálové čísla, ktoré zväčša zastrešuje Jirka Korn, takže je z toho Možná přijde i kouzelnice pre dospelých. Tentokrát naozaj príde, v podobe Veškrnovej. –––– Uvážím, jestli můžete zastávat dále místo ředitelky, Stolářová. – A co jsem zanedbala? – Stručně řečeno, máte tu bordel. –––– Doba je k pláči, pánové. Lidi se potřebují smát. A co jim to umožní? Zvukový film, prosím. –––– Praha je nejveselejší město na světê. Máte tu skvělý noční život.(9.6.2017)

• quixote

Vcelku zbytečné a místy dost bezradné pokračování jedničky, které jen opakuje její již osvědčené postupy a vystřílí prach hned na začátku, kdy Madame Gábi osnuje pomstu. Žánr se ke konci láme, což je možná na škodu, smrt jedné z hlavních postav je v lehkonohé komedii dost přes čáru, ale budiž, vzhledem ke "konci starých dobrých časů" je to omluvitelné, vždyť i sám závěr je evidentní poklonou muzikálu "Cabaret", který pojednává o stejné době, ale dělá to jinak a nesrovnatelně lépe. Film za zhlédnutí určitě stojí, hlavě pro toho, kdo ocení profesionální výpravu a kvalitní hudební čísla.(2.9.2013)

• BDMarty007

První film byl populární, tak se šlo do dvojky. Spousta atraktivních kostýmů a v době vzniku nejpopulárnějších hereček a herců, hodně zpěvu a tanců a na tu dobu asi jiskřivé erotično. Spíše kostýmní záležitost která velmi dlouho postrádá víceméně jakýkoliv děj a je spíše muzikálem s Jiřím Kornem v hlavní roli. Bohužel to ale ani vůbec nemá atmosféru první republiky a swingové éry, ale spíše tak Televarieté. Až v poslední čtvrtině filmu se najednou snaží dodat nějakou zápletku, ale je to najednou překotné, nepropracované a zmatené. Smutné kino.(30.12.2014)

<< předchozí 1 2