poster

Anděl svádí ďábla

Komedie / Hudební / Erotický

Československo, 1988, 101 min

Hrají:

Božidara Turzonovová, Zdena Studenková, Josef Nedorost, Josef Větrovec, Miloš Kopecký, Jiří Korn, Marian Labuda st., Dagmar Havlová-Veškrnová, Jana Paulová, Mayra Leon Garzon, Jana Krausová, Jana Gýrová, Eliška Vitanovská, Dagmar Patrasová, Isabela Soukupová-Siegelová, Eva Jeníčková, Evelyna Steimarová, Radoslav Brzobohatý, Karel Heřmánek, Pavel Zedníček, Jiří Hálek, Václav Mareš, Eva Asterová, Josef Somr, Jan Přeučil, Pavel Nový, Leoš Suchařípa, Věra Tichánková, Hana Talpová, Zdeňka Sajfertová, Zora Ulla Keslerová, Daniela Vacková, Jaroslava Kretschmerová, Jan Hartl, Svatopluk Matyáš, Luděk Kopřiva, Jiří Lír, Jan Skopeček, Igor Smržík, Miroslav Krejča, David Schneider, Josef Vokračka, Ferdinand Krůta, František Švihlík, Pavel Vondruška, Pavel Pospíchal, Jaroslav Tomsa, Jaroslav Vozáb, Jan Schmid, Milan Pěkný, Stanislav Šimek, Ludvík Pozník, Raoul Schránil, Marta Richterová, Kateřina Lojdová, Jana Břežková, Pavlína Mourková, Melánie Vančurová, Nina Divíšková, Vladimír Pospíšil, Jiří Krytinář, Miloslav Štibich, Martina Menšíková, Martina Bezoušková, Hana Čížková, Michaela Gerbertová, Taťána Hosáková, Michaela Vítková, Václav Vodák, Miloslav Homola, Pavel Bartoň, Helena Brabcová, Marta Pospíchalová, Milan Mach, Lída Nopová, Jitka Vrbová, Kateřina Prosová, Renata Schmiedmaierová, Bronislava Kaloudová, Ernest Valko, Petr Veleta, Marcela Macáková, Naďa Izakovičová, Naděžda Urbánková, Petr Jirsa, Jana Svobodová-Mařasová, Marta Krampolová, Josef Lakatoš, Isabela Sieglová, Milan Aulický
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • NinadeL
  *****

  Už v Sólu pro starou dámu Matějka dokázal, že širokoúhlé barevné kino zvládá na jedničku. Pokračování Anděla sráží snad jen příliš vleklá produkce, která se neuměla vyrovnat s faktem, že mělo jít o prostřední díl trilogie (proto ty alarmující sirény v samotném závěru). Děj se navíc neodehrává v roce 1933, jak bývá někdy mylně uváděno, ale na přelomu let 1930/1931, tedy pouhý rok po filmu prvním, což trochu komplikuje pro nepozorného diváka celou situaci.(2.3.2009)

 • BDMarty007
  *

  První film byl populární, tak se šlo do dvojky. Spousta atraktivních kostýmů a v době vzniku nejpopulárnějších hereček a herců, hodně zpěvu a tanců a na tu dobu asi jiskřivé erotično. Spíše kostýmní záležitost která velmi dlouho postrádá víceméně jakýkoliv děj a je spíše muzikálem s Jiřím Kornem v hlavní roli. Bohužel to ale ani vůbec nemá atmosféru první republiky a swingové éry, ale spíše tak Televarieté. Až v poslední čtvrtině filmu se najednou snaží dodat nějakou zápletku, ale je to najednou překotné, nepropracované a zmatené. Smutné kino.(30.12.2014)

 • Paninaro
  *****

  Jeste lepsi nez jednicka. Uhrancivy Pepa Nedorost a nadherna Zdenka Studenkova. K tomu spickova sirokouhla kamera.....(26.7.2005)

 • Dass
  **

  Jedna z tech nepovedenych normalizacnych komedii. A takovi slavni herci...!(2.8.2003)

 • lizardking
  *

  Trapné.(31.12.2008)

 • mr.bredok
  **

  Dvě hvězdičky za dobré výkony některých herců, ale jinak hrůza...(10.5.2009)

 • mira007
  *

  zbytečný film(2.5.2017)

 • Bojinda
  *

  Hrozný. A navíc se mi nelíbí ta krasavice.(11.4.2012)

 • ales1
  ***

  36% naprosto nechápu za mě nejmíň 45. Hodnocení kolem 35 je na úrovní nějakýho škváru což tenhle film opravdu neni. Je ale pravda, že "jednička" byla lepší(25.5.2013)

1 2 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace