Toto slavné dvou-oscarové drama, které se odehrává v USA v letech velké hospodářské krize, vypráví o Edně Spaldingové (Sally Fieldová) a jejím vytrvalém boji s ranami osudu. Příběh nás zavádí do texaského městečka Waxahachie ve třicátých letech minulého století, kde vedle sebe žijí pozoruhodní lidé. Slepý Will (John Malkovich), jenž navzdory svému handicapu jasně vidí bigotnost okolí. Černoch Moze (Danny Glover), který moc dobře ví, jak těžké je žít v bělošském městě na americkém jihu. Wayne (Ed Harris), Margaret (Lindsay Crouseová) a Viola (Amy Madiganová) - slušní lidé lapeni v milostném trojúhelníku, který ohrožuje dvě manželství. Ti všichni stejně jako Edna v sobě mají víru, odvahu, lásku a obrovskou vytrvalost, s níž bojují o své místo na slunci. (Cinemax)

Malarkey

Asi jsem ještě nezažil podobný americký film, který by lépe vystihl situaci USA během hospodářské krize. Výborné herecké výkony Sally Field, Dannyho Glovera a Johna Malkoviche se střetli s příběhem, který má v sobě vše pozitivní a negativní, s čím byste se mohly v tehdejší době setkat. Připravte se na tornáda, moře bavlny, černocha... Dále na lidi, co respektují člověka všech ras, ale i na lidi, kteří se po nocích oblékají do bílých hávů a snaží se černochy vymýtit. To všechno v tomto filmu je a to všechno tento film pojí do tak pěkného lidského příběhu, že je radost na něj ty takřka dvě hodiny koukat. ()

Houdini

Oscar 2 : Herečka HR - Sally Field, Scénář + 5 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - John Malkovich, Herečka VR - Lindsay Crouse, Kostýmy . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $34,901,614Tržby Celosvetovo $35,500,000║ taký malý skromný príbeh, ktorý sa akosi ani nechce ráznejšie dostať pod kožu z niekoľkými silnými momentkami, určite to ale malo na viac keby sa ešte troška z dejom pohrali a tie hluchšie miesta viac zdramatizovali /60%/ ()

Jossie

Vdova po místním šerifovi v podání skvělé Sally Field je nesmírně lidská postava. Ačkoliv jejího muže zastřelil černoch, ona na ně nezanevře a postupně se sblíží s černým Mosesem ( výborný Danny Glover ) i s nuceným nájemníkem ( zajímavá role Johna Malkoviche ) a zarytě bojuje za svou farmu a své děti. Svým odhodláním nakonec oba strhne. Místa v srdci jsou film, který dokazuje, že i bez milostné linie se dá natočit dobrý film. ()

Indiana

Velmi povedený film o ženě, která se po smrti svého muže pustí do obchodu s bavlnou. Ještě více než hlavní hrdinka, kterou skvěle zahrála Sally Fieldová, ale zaujmou vedlejší postavy, např. slepý spolubydlící v podání Johna Malkoviche, rasisticky terorizovaný Danny Glover nebo Ed Harris coby nevěrný manžel sestry hlavní hrdinky. Myslím, že tohle je Bentonovo životní dílo, neboť to o chlup překonává i Kramerová versus Kramer. ()

misterz

Zaujímavý film. Aj napriek ťaživým témam rasizmu a segregácie, ktoré sú tu ešte zvýraznené aj zlou sociálnou situáciou hlavnej hrdinky súvisiacej s rodinnou tragédiou, na mňa snímok pôsobil pozitívne, pričom mi neraz vyčaril úsmev na tvári. Keď sa chce, dá sa naučiť hoci aj pestovať bavlnu... Záver mi tu však akosi nezapasoval, až príliš okato zahrané na city diváka. To je ale len malá výčitka v porovnaní s celkovým príjemným dojmom. 80/100 ()

Rocky62

Malý velký film s tvrdošíjnou hlavní hrdinkou, který vykresluje tvrdost tehdejší doby i nelibost onoho překvapivě těžkého řemesla. Ač jsem si vědom té slušné porce ocenění, nemohu se zbavit dojmu, že tento poněkud už zestárlý snímek je trochu přeceňován. Jednak v něm figuruje až moc postav, tu a tam zazní rasová nenávist a boj se živobytím. Vše působí dosti rozvlekle a neuceleně. Herecký ansámbl však znamenitý, zejména Sally Field a John Malkovich. 65% ()

classic

Chcel som znovu vidieť Sally Field,ktorá ma upútala v predchádzajúcom snímku Norma Rae,za ktorý inkasovala Oscara,je to excelentný výkon,tak som bol zvedavý ako si bude počínať v tomto prípade pod taktovkou Roberta Bentona,ktorý režíroval vybrúsenú drámu Kramer Vs.Kramer práve vtedy,keď Sally pracovala na spomínanej Norme,a tak o rok sa stretli na predávaní cien,to len pre zaujímavosť. Sú posilnení skúsenosťami,aby sa úspech znova opakoval z iného prostredia s inými postavami... Dobová dráma z klasických 30 rokoch,kde postavy sú doménou: Sally Field sa nachádza po smrti muža v rozpakoch,čo ďalej,(nechtiac pod vplyvom alkoholu ho práve zastrelil mladý afroameričan,ktorého si podajú miestni,tak rasizmus sa dostane do diania),mal hypotéku,čo so splátkami...V tom sa objaví pri jej dverách ďalší afroameričan,Danny Glover,ktorý hľadá prácu, ako zberač bavlny,tak bavlna vstupuje do deja,pomerne veľa vecí sa tu udeje,t.j tornádo spustoší mestečko,kde žijú,jej sestra má manželskú krízu,do jej domu príde slepý pán Will alebo aj Ku Klux Klan sa objaví,mínusy:nevýrazný strih,postavy konajú občas divným spôsobom... Plusy:Herci,t.j Field,Glover,Malkovich a Harris- týmto to svedčí vo filme,ktorý sa nikde neponáhľa a takisto aj kamera Néstora Almendrosa je kvalitným doplnkom,kde miesto má príbeh,ktorý je situovaný do podkapitol,ktoré v celistvosti ukazujú ženu s problémami,ktorá ide so vztýčenou hlavou,pričom okolo nej sa vyskytujú ďalšie postavy,pri ktorých som si nemyslel,že sú do počtu... Myslím,že bola lepšia o chlp v Norma Rae,v tomto prípade je to skoro podobná rola,len v inom čase,inom mieste,inou zápletkou,ale v obidvoch je na nepoznanie,kde tu je úplne odlišná ako predtým... ()

anderson

Raz, začiatkom 90-tych rokov sa tento film objavil v programe STV, a bol po dlhom čase prvý, ktorý ČST Praha (vzhľadom na to, že šlo o major-movie zo štúdia TRI-STAR) "pustila" do slovenského dabingu. Bol nabitý hviezdami a prvý v ktorom som zaregistroval výnimočný "Malkovičov" talent. A prečo hodnotím 5 hviezdičkami ? Niekto tu prosíkal, že chce dostať tento počin do "červených" čísel, tak tomu pomáham. Môj subjektívny názor je tak za 4*. (25.10.2004) ()

Lacike

Je to taká jednoduchá drama dokonale vhodna pre zeny. Proste ako tie lepsie filmy od Hallmarku. A pritom to ziskalo 2 oscarov, co ma trochu prekvapilo, pretoze nejak vynimocne alebo prelomove to nie je. Ale zato to funguje bez problemov a na konci mi bolo luto, ze to este nepokracovalo dalej. Z hercov ma najviac zaujali John Malkovich a Danny Glover. Sally Field bola tiez perfektna. Celkovo to malo taku prijemnu atmosferu aj ked je film o zivote ludi v tazkych casoch. Raz za cas nieco take nenarocne cloveku dobre padne na uzitok. ()

curunir

Je to taký zvláštny film. Rozpráva síce o ťažkej práci, tragédii v rodine, rasových predsudkoch či nevere ale veľmi nenásilne. Toto je možno určitým kameňom urázu, z druhej strany však treba oceniť, že sa režisér nesnaží byť natoľko sentimentálny a iba účelovo zaujať. Sally Field za svoju úlohu dostala Oscara, Zlatý glóbus a ďaľšie ocenenia mňa však až natoľko nezaujala, čo ale môže byť chyba, že som film videl v slovenskom dabingu, ktorý mohol byť i o niečo lepší. Omnoho zaujímavejšia mi prišli potom postavy začínajúceho Dannyho Glovera a predovšetkým Johna Malkovicha ako slepého podnájomníka. Medzi pôsobivé momenty filmu patrí napríklad vyčínanie tornáda (za jeho spracovanie by sa nemusel hanbiť žiaden katastrofický film) alebo zbieranie bavlny, naopak akosi zbytočná mi prišla dejová línia medzi Edom Harrisom a jeho milenkou. Záverečná scéna v kostole potom dokonale hovorí za celý názov filmu. ()

kobejn

Takový filmy se už dneska netočí, takový, co vypadají jako skutečný filmy a né jako reklamy nebo videoklipy. RIP zašlým časům. ()

Maq

Akademie pro jednou udělovala Oscary za zřetelně křesťanský film. O síle lásky a odpuštění mezi lidmi stiženými nouzí a utrpením. Tyhle hodnoty si u mě stojí velmi vysoko, kvalita filmu je zřejmá, ale ve mně žádný velkolepý dojem nezanechal. Snad pro svoji stoickou zdrženlivost ve výrazu. ()

Streeper

Krásný film o ženě, která se po smrti svého manžela pustí do pěstování bavlny, aby zaplatila dluhy v bance a nepišla tak o milovanou farmu a rodinu. Sally Field předvádí úžasný výkon, ale více než ona mě na filmu zaujal John Malkovich v roli slepého podnájemníka nebo Danny Glover. Možná začátek je trochu nudnější, ale kouzlo filmu je silné. ()

danecek24

42. Zlatý Glóbus za rok 1984 - cena (1) - *Nejlepší herečka (drama) - Sally Field + nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší scénář - Robert Benton ()

zette

Nicim originalni, presto hezky film se slusnym scenarem. Mam rad takove ty farmarske filmy z obdobi americke krize. Na Miste v srdci ale nejvice ocenuji herecke obsazeni, tehdy zacinajicich hercu Ed Harris, John Malkovich a Danny Glover. Samozrejme nemohu opomenout ani Sally Field (znama predevsim jako matka Forresta Gumpa), ktera za svuj vykon ziskala Oscara. Vylozene zklamat tento film nemuze nikoho. ()

laik_60

Veľmi pekný výkon Fieldovej, za ktorým nezaostal ani Glower ba ani Malkovich. Príbeh z kresťanského bavlnárskeho juhu tridsiatych rokov, kde sa držali tradície kresťanskej lásky a rasovej neznášanlivosti. Popri tom sa akoby vo vedlajšej línii odvíjal príbeh o nevere, či dokonca celkom zaujímavo spracovaná téma s tornádom. ()

Courtemanche

Já jsem to viděl už několik let zpátky a tak moc dopodrobna si to nepamatuji, ale na Sally Field, na Malkovicha (další jeho zajímavá role), a na Danny Glovera ano. Je to dobrý film, doporučuji hlavně pro diváky kteří rádi příběhy odehrávající se sto i více let zpátky. 4/5 ()

Mishqo

chytí za srdce...o žene, s ktorou sa život nemazná no aj napriek tomu sa dokáže pozerať na svet pozitívne a bojovať aspoň za to o čo ešte neprišla....7,5/10 :) ()