Když přemýšlí nad zápletkou svého dalšího duchařského románu, zavolá skeptickému Stevenovi jeho sestra, a to spustí celou řadu osudových událostí. (Netflix)

kery-

Pěkná atmosférická duchařinka v hlavní roli s krásným domem a větším množstvím hlavních postav, které tu pro nepřehlednost "kdo je kdo" máme hned ve 2 časových rovinách. Jeden díl ale bohatě stačí na rozkoukání a pochopení. Zatím to vypadá dost dobře a v rámci ne úplně neotřepaného tématu "strašidelného domu" i docela originálně. ()

honajz2

Dávám hvězdičku za kameru a tímhle chvála asi končí. Četl jsem si tenhle článek, asi před třemi týdny. A pak jsem si četl komentáře na ČSFD a všichni se tady nad tím rozplývali, jak je to dokonalé a geniální. Tak jsem to zkusil. A upřímně nechápu, co na tom všichni proboha vidí. Tohle že je podívaná i pro odpůrce duchařin? Já sám se na duchařiny skoro už nedívám proto, že tenhle žánr nepřinší nic nového a jenom dokola ukazuje samá klišé. A tenhle seriál je festival klišé. Starý děsivý dům, divné dveře, co nejdou otevřít, přeludy, mrtvá holka oblečená v bílem pobíhající a vřeštící po domě, už chyběl jenom imaginární kamarád. Jenže po 5 minutách, co jsem ho postrádal, přišel v plné parádě i s děsivými dětskými obrázky. Duchařiny sází hlavně na lekačky, tak jsem čekal, co na mě čeká tady. A opět, lekačky ty nejslabší z nejslabších. Tak jsem aspoň čekal, že příběh bude nějak zajímavý, nebo aspoň napínavý. No ani náhodou. Příběh je ten slepenec klišé + každý z té rodiny má nějaký osobní problém. Aby to bylo na dnešní dobu dostatečně IN, nejstarší dcera je lesba. Tak aspoň zajímavé postavy - ne, jen to ne. Rodina s pěti dětmi, jeden má imaginárního kamaráda. A vlastně ty postavy nejsou ani ničím zajímavé, ho*no propracovaná psychologie, všichni tu celou hodinu žvaní a když o něčem nežvaní, tak se objeví bubák, aby jsme viděli, že to je jo ten hororový žánr. Co dál? Asi nejtrapnější provedení snu, co jsem kdy viděl. Holka v bílém tančí dokola a běhá po domě. Normálně infarkt jsem dostal, teď ten komentář píšu z hrobu. Nějaká atmosféra - taky není. Aby to i vypadalo, že je to pro ty chytřejší, prolneme několik dějových linek do sebe. Bum. A máme The Hauting of Hill House. Navíc, pilot mě má navnadit, ne unudit. Opravdu, celou epizodu jsem se nudil a nebyl moment, kdyby mě to bavilo, možná tak první dvě minuty. Kam se hrabe Turínský kůň, tam se aspoň něco dělo. Tady si všichni jenom povídají, občas něco trapně vybafne. Tak, a teď mi vysvětlete, čím je to tak oblíbené. Vždyť to nic nového do hororového žánru nepřináší, je to jenom snůška klišé a rádobyhororu pro lidi, kteří se u hororů vždycky hrozně bojí a proto se nedívají. Pro ně to je asi určené, jenže já už toho viděl hodně, aby mě tohle dokázalo čímkoli zaujmout, protože tady žádná precizní atmosféra nebo napětí fakt není. Absolutně nechápu, co na tom lidi vidí. I když, možná to je celé tím, že je to od Netfilxu. Já nemám Netflix tvorbu rád, jelikož to na mě celé působí, jako kdyby to celé bylo tvořené pro lidi, co si hrají na takové ty lepší a chytřejší, co nikdy nezapínají televizi a koukají jen na kvalitní a kritiky doporučované seriály a filmy. Přitom obsahově to vlastně není nic moc. Tohle je snůška klišé, Stranger Things je nostalgické porno a The End of the Fucking World mě přestalo asi po dvou epizodách bavit a víc jak 4 epizody jsem dodnes neviděl. Navíc mi připadá, že i kdyby z tvorby Netflixu vypadl seriál o dělání potřeby na haj*lu, stejně to tady bude mít kolem 80%, jako skoro každý Netfilxový seriál. Protože tohle je prostě Netflix! No, stačí. Ale jedno mi ten seriál přece jenom dal. Ukázal mi, jak si mám vážit duchařin, u kterých se člověk fakt bojí - starý Poltergeist, Ti druzí, původní mhla nebo Shutter. Tohle je prostě jenom, jak už píšu asi počtvrté, snůška klišé děsivá asi jako Pařba ve Vegas. 1* a pokračovat nebudu, nechci s tímhle ztrácet čas. () (méně) (více)

Sayko

Tak tohle je historický první seriál, u kterého jsem byl "posranej" od začátku do konce. Úžasná, gradující atmosféra, režisér musel být s lekačkama dost trpělivěj, jelikož tam bylo na začátku dost nevyužitejch momentů. Ale právě ty momenty ve mně probudili hrůzu a doufám, že to tak bude i v dílech dalších. ()

David.Darco

Vrhol som sa po dlhom odkladaní na tento hit od Netflixu. A môžem povedať že som spokojný. Strašidelný dom je vážne strašidelný. Tvorcovia sa neuchylujú k prvoplánovým Jumpscarom. Chvála Bohu. Atmosféra je fakt dusná a konzistentná. Čo však zatiaľ konzistentné nie je je chronológia rozprávania. Hneď od začiatku vás hodia tvorcovia do víru mnohých postáv a časových rovín. Ostáva len dúfať, že sa v tom postupne zorientujete. ()

Anderton

Pilotný diel nového spracovania známeho príbehu nám dáva poznať, že sa bude skôr vychádzať zo sugestívnej atmosféry prvého spracovania zo šesťdesiatych rokov. Nejde síce o čiernobiele dielo, ale vďaka farebnému filtru ten dojem môžete pokojne získať. Spoznávame celý rad postáv a zdá sa, že sa tu bude hrať výrazne na psychologickú strunu a postavy nebudú jednorozmerné. Čaká nás aj zopár strašidelných scén, pričom však iba pri jednej sa tvorcovia "uchýlili" k prvoplánovej ľakačke (rýchly strih a výrazný zvukový efekt). ()