Otevřená rakev (S01E02) (epizoda)

Open Casket

Horor / Drama

USA, 2018, 51 min

Nemám ráda stupidní horory, takže tento seriál jsem odkládala právě proto , že mě v upoutávce odrazovalo to označení horor. Je to trochu duchařina, ale i není. Jde spíš o psychologické drama jedné rodiny. A fakt nemůžu souhlasit s komentáři,že je to nuda. Bude to nuda, pokud čekáte bafací scény, krvavé hnáty, chodící mrtvoly v rozkladu, jekot, strašidelné plyšáky,sadistické klauny apod. Napjatá atmosféra této epizody mi v podstatě nedala ani vydechnout. Vůbec netušíte, co můžete čekat v následující vteřině a vždy je to překvapení.(20.4.2019)

• PKD

Já fakt nechápu,proč jsem měl od tohoto unylého počinu,jak se mi zatím jeví,takové očekávání??? Ajo,už vím,Netflix. No,tak tentokráte jste šláply do exkrementu. Nuda,proložená ničím. Paní Jacksonová se musí otáčeti v hrobě. A o hororu,jak je prezentován v předloze a v 1.filmu,nemůže býti už vůbec řeči. Je tu jen tuna zbytečného žvanění,žvanění a žvanění. Ale jasan,kdo to nečetl,dá tomu 4 a více. Achjo,to už tu sakra vůbec nikdo nečte knihy???(18.3.2019)

Druhý díl a opět pecka. Strašeního opět o něco méně než v minulém díle, ale jinak atmosféra opravdu výborná a styl vyprávění i přes pomalé temto a možná právě proto dokonalé. Děj opět ve dvou liniích a ta horrorovější je opět linka z minulosti, ale ani pohled na distribuční rodinu není vůbec špatný, navíc příprava nebožtíka k pohřbu je docela zajímavé téma a vizuálně solidní podívaná. Jinak dlouhé záběry v prostorách domu opět neskutečně atmosférické. Tenhle projekt se mi zatím opravdu zamlouvá.(30.12.2020)

Hmmm, myslím, že to distributor s těmi žánry omylem přehodil. Správně by to mělo znít: drama/ horor, alespoň by to u většiny diváků utlumilo přebujelá očekávání, která ovšem nevznikla jejich vinou. Mně tento způsob vyprávění každopádně vyhovuje, příběh dysfunkční rodiny na mě funguje mnohem lépe než typické americké rádobyhorory.(4.12.2020)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí druhá epizóda nesie názov "Open Casket" (Otvorená truhla). Úvodná časť sa venovala predovšetkým Stevenovi, najstaršiemu potomkovi rodiny Crainovcov. Druhá epizóda zoznámi divákov s jeho sestrou Shirley, ktorá je majiteľkou pohrebnej služby. Aj ju traumatizujú spomienky na detstvo prežité v honostnom sídle Hill House. Shirley sa podujme zorganizovať pohreb jej mladšej sestry Nell. ****(25.10.2020)