Vnímavá Theo jako by v neklidné mladé pacientce, kterou pronásleduje hrozivý úsměv pana Smileyho, viděla sebe sama. (Netflix)

tron

Okej, takže až pri tretej časti som pochopil, že sa tu prelínajú dve časové línie a v skutočnosti tu tým pádom nie je až tak veľa postáv, keďže deti sú v skutočnosti neskorší hlavní, dospelí hrdinovia. Inak som ale veľmi inteligentný. Po fakt slabej druhej epizódy sa atmosféra v tretej predsa len zlepšuje a je tu pár fajn nepríjemných scénok (hlavne tá s pivnicou a baterkou). Negatívnejšie hodnotím slabšie scenáre plné predvídateľných momentov a priemerných hercov, až na bisexuálnu Theo. ()

MM_Ramone

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí tretia epizóda nesie názov "Touch" (Na dotyk). V údonej časti sme sa zoznámili so spisovateľom Stevenom Crainom, druhá epizóda bola zameraná na majiteľku pohrebnej služby Shirley Crainovú a v treťom pokračovaní som sa dozvedel, kto je tá promiskuitná lesba v rukaviciach, ktorá býva v hosťovskom dome u Shirley. Theodora Crainová je prostredná sestra. Pracuje ako detská psychologička. Už ako dieťa bola iná ako jej súrodenci, podivná, tvrdá ako tehlová stena. Taká je i v dospelosti. Tvrdá, uzavretá, rázna, neprístupná. Má zvláštne mentálne schopnosti, ktoré v sebe objavila, keď vyrastala v sídle Hill House. **** ()

Anderton

Doporučujem priaznivcom strašidelních pivníc v útrobách veľkých domov. Naopak tí, čo sa podobným miestam vyhýbajú veľkým oblúkom, by si mali nechať zájsť chuť a radšej prejsť na štvrtú epizódu. Asi "najplíživejšia" časť doteraz, len škoda tej jednej lacnejšej ľakačky, mohla byť pokojne aj bez toho zvukového efektu, vystrašila by tak či tak. Skáče sa v čase hore dole, ale vďaka umnému strihu sa budete v deji bez problémov orientovať. ()

Necrotongue

Stále víc se mi líbí výborně zvládnuté provázání minulosti a současnosti; na rozdíl od obvyklých těžkopádných oslích můstků se k tomu tvůrci postavili s určitou hravostí a časové roviny se hladce mění jen díky stisknutí kliky nebo vypínače. Navíc je mi pořád bližší postava Theo i její schopnosti. ()

corpsy

Keďže je to dnes moderné, tak sa zameriame na dnešnú modernú ženu, ktorá je silná a je...lesba. Príbeh to nikam neposúva a bez tejto podrobnosti, by to aj bez toho bolo nudné. Strašenie opäť nikde a pomaličky prichádzam k celkovému hodnotenie, ktoré má ešte 7 šancí na reparát. ()

David.Darco

V tretej epizóde konečne nastáva zlom a teda konečne sa divák je schopný orientovať v tom, čo vidí. Minimálne ja som sa konečne naučil kto je kto a čo tu vlastne celý ten čas nehrá. Trochu ma zamrzelo že do seriálu vstupuje istý, podľa mňa už aj v rámci nadprirodzena o ktorom Haunting zatiaľ je, príliš nerealistický prvok. Celú epizódu som to akosi nebol schopný pobrať. Nakoniec som sa s tým však zmieril a vďaka tomu, ako začali tvorcovia vystrkovať rožky s naozaj premakaným strihom, prikloním sa ku 4*. Jednoznačne ma k tomu dokopala aj bodka epizódy v znamení ďalšieho perfektného strihu. ()

BROKEN_

Celý díl se zaměřuje na postavu Theo, která si mě po tomhle dílu získala hodně. Opět je to dobře natočený, a ten děj je tak vztahující, že si to začínám neskutečně užívat. Závěrečná scéna byla, WTF?! Zajímá mě co bude dál. : ) ()

Sayko

Wohooou, tak tu máme další díl a tentokrát jsme se dozvěděli konečně něco více o domu a na návštěvu přišla zase ta dobrá, strašidelná atmosféra z prvního dílu. Všechno rychle ubíhá a seriál nás naplňuje informacemi a otázkami. No a i pár lekaček jsme se dočkali.. ()

Esgalnor

Z "té navíc" se během jednoho dílu stává nejlepší a nejzajímavější postava seriálu. Navíc Theo ztvárňuje vynikající herečka! Seriál má pomalejší tempo, neservíruje horor v pravém slova smyslu, ale zaměřuje se na osudy a traumata jednotlivých postav a skrze flashbacky přenáší nepříjemnou tísnivou atmosféru. Dojde na pár docela silných scén a závěr láká dál. Slabší scénář jsem tentokrát skoro nevnímal - pořád mě uchvacuje řemeslná stránka, režie a práce s detaily (postavy stojící v pozadí při "paranormálních" jevech v Hill House jsou neuvěřitelně creepy!). ()

LachtanShows

McKenna Grace je jednou z těch dětských hereček, u kterých je cítit, že se nemihne jen v pár hororových rolích a posléze se po ní slehne zem, ale že s ní můžeme do budoucna počítat. Poté, co mě potěšila ve třetí Annabelle, skvěle figuruje i tady. Flashbacky z domu už dostávají pěkný šmrnc. ()

warrenur

Treti diel a pribeh zamerany na strednu zo sestier, vnimam vyrazne pozitivnejsie, ako ten predosly. Dej rozhodne potemnel a opat sa nacrtnute zakulisie poodhalilo a trochu sa i zmenil doterajsi nahlad na zvysnych clenov rodiny. Parada. ()

helraiser

To prolínání přítomnosti s minulostí je prostě dokonalé. I na dále se straší především decentně v linii z minulosti ve strašidelném domě a to je prostě bomba. Tvůrci vůbec netlačí na pilu a jde jim to opravdu parádně. Navíc vizuálně se jedná opravdu o špici. Samozřejmě, že se najdou tací odborníci, kteří to odsoudí, zřejmě jim chybí gore, ale o to tu vůbec nejde. Seriál si zatím drží vysokou úroveň a věřím, že si ji uchová i nadále. Pro mě zatím parádní zážitek. ()

Najt

Skvělý díl plný bravurně vyprávěného příběhu s perfektními hereckými výkony. Tato epizoda se věnuje Theo, která je aktuálně se Stevem z rodiny nejzajímavější a to i především díky jejím schopnostem, které zdařile stále tají. Pomalu ale jistě se dozvídáme záhadné události tohoto nepříjemného domu a životy rodiny, která v něm žila. Scéna ve sklepě brrr. ()

maoc

Zatím nejděsivější epizoda. Pořád je to pomalé a lehce zmatené, ale linie už se vyjasňují a tento díl asi zatím nejvíce odkryl karty domu i lidí, kteří jej opustili. Každý díl se více věnuje jedné z postav. Minule to byla balzamovačka, tentokrát dětská psycholožka. Vedlejší linie s panem Smajlíkem byla fajn, jen jsem poněkud zklamán z obligátního vyústění. Nemohla být sedačka z výprodeje plná vzpomínek na dřívější násilí a malá holčička citlivá k jeho emanaci? Bylo by to stačilo :-/ Po doteku mrtvoly jsem čekal, že nebude nic. To by mne asi znejistělo víc. I tak jde o creepy díl, po kterém jsem se budil ze spaní. ()

ShortyIC

Tretia časť už konečne priniesla to čo som očakával od tohto seriálu. Pútavé flashbacky (kvalitne spracované prepojenie minulosti a prítomnosti) , lepšia orientácia v hlavných postavách, nejaké tie hororové lakačky ale najmä atmosferické scény z Hill Housu. Po prvých dvoch slabších častiach sa seriál konečne uberá správnym smerom a začína ma to baviť. ()