Paní s ohnutým krkem (S01E05) (epizoda)

The Bent-Neck Lady

Horor / Drama

USA, 2018, 1 h 10 min

Môžem prehlásiť túto časť za veľmi silnú...Nervy naozaj pracovali a husia koža na seba nenechala dlho čakať. Ďalšia časť v ktorej som síce predvídala, že sa stane to, čo sa v závere naozaj stalo, ale to vykreslenie malo naozaj svoju atmosféru. Už sa neviem dočkať ďalšieho odhaľovania skutočností....(22.10.2018)

Celkom fajn, zatiaľ asi najlepšia časť. Sústredí sa na postavu, ktorej osud už poznáme. A je veľmi smutný. palec hore (aj dva) dávam určite za šokujúce finálne odhalenie identity "ženy s ohnutým krkom", to som vážne nečakal a bolo to pekne mrazivé, to vám teda poviem. Nevyhovovala mi pridlhá minutáž + divoké skoky v čase náročné na pozornosť.(30.10.2018)

Před závěrem epizody už moc času nezbývalo. Říkal jsem si, že pokud nebude Nellyina linka uspokojivě uzavřena, jakože asi ne, dost mě to zklame. Ale stalo se něco úžasného. Geniální, skvěle vypointované, dech beroucí, tuhle epizodu řadím k top nezapomenutelným epizodám seriálového světa. Může se směle chytit za ruku s Dexterovou ztrátou a Ozymandiasem. Masakr, erupce v hlavě.(22.10.2018)

"Welcome Home, Nell." ... Mission: shit yourself - completed... Šokující zvrat v podobě odhalení děsivého tajemství "Paní s ohnutým krkem" zredukuje vaše pozitivní myšlení vůči tomuto dílu k bodu mrazu - natožpak samotná hlavní pointa vám způsobí neskutečně megalomanský mindblow, jež vás nenechá jen tak ledabyle v klidu a míru. A stejně jako Nell si po závěru musíte říkat: "No, no, no, no, no, no, no, no..." ... Zdaleka nejlepší epizoda. Masterpiece!(22.1.2019)

Tentokrat sa pribeh odvija z pohladu najmladsieho dievcata v rodine, Nelly, Luke-ovej dvojicky. Spociatku mysteriozny "lakavy" uvod prerasta cez romantiku, dramu az po snovy svet a velkolepy tragicky zaver uzasne prepojeny so vsetkymi "Bend-neck lady" epizodami. Pecka. Vynikajuci, znepokojivy diel. Som zvedavy, ako sa to bude odvijat dalej. Doteraz sme videli pribeh osudovej noci az po dospele zivoty z pohladu kazdeho surodenca. Tento diel je opat dokazom, aku paletu zanrov mozno zaujimavo a previazane divakovy predostriet.(19.10.2018)

• - Písnička, která hraje v 9. minutě, je „All You Got Is Gold“ od The Great Escape. Ve 12. minutě hraje „Heavenly Day“ od Patty Griffin, která hraje i v 62. minutě. (Bioscop)