Crainovi se sejdou, aby se naposledy rozloučili, ale vzpomínka jim ukáže spojitost pana Dudleyho s domem a odhalí tajemství skryté ve zdech. (Netflix)

tron

Začína ma to zaujímať. Škoda, že až okolo šiestej, siedmej časti. Malo od prvej a bol by to jeden z najlepších seriálov roka. Takto je to prvú polovicu nuda a rozbiehať sa to bohužiaľ začne až v druhej polovici, čo je dosť neskoro. V 7. časti som si konečne obľúbil postavy a prišiel na chuť príbehu (a dvom časovým líniám). A ku koncu 7. časti sa začína hrať s otvorenými kartami, čo hneď zvyšuje dramatickosť deja. 70% ()

MM_Ramone

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí siedma epizóda nesie názov "Eulogy" (Chválospevy). Súrodenci Crainovci (Steven, Shirley, Theodora, Luke) pochovali svoju najmladšiu sestru Nell. Pohrebu sa zúčastnil aj ich otec Hugh Crain, s ktorým sa roky nevideli. Práve jemu sa najviac venuje dej tejto časti. Začínajú sa pomaličky odhaľovať aj udalosti, ktoré vyvrcholili onej osudnej noci v sídle Hill House. **** ()

warrenur

Diel sa venuje dnom ustiacim k osudovej noci z minulosti a smutocnemu obradu v pritomnosti, hlavne ocami otca. Dozvieme sa, aspon z casti, preco bol a stale je v rozpolozeniach, v ktorych sme ho videli predosle diely. Trochu sa ubralo z plynu. Avsak napriek tomu ma svoje i tento diel velmi silne momenty (rozpravanie starsieho kastelana) a i par tych hororovych. ()

Anderton

Po dvoch vynikajúcich epizódach prichádza mierne zvoľnenie tempa. Prvý krát som mal počas sledovania seriálu dojem, že tvorcovia dej zbytočne naťahujú, pričom vrcholom časti bol pohreb dôležitej postavy. Najdôležitejším okamžikom je tak samotný záver, respektíve cliffhanger, ktorý vás prinúti ihneď zapnúť ďalší diel, takže pozerajte v takom čase, aby ste mohli pokračovať v sledovaní. ()

zdenur

Epizoda ubírá na tempu. Zajímavější částí je spíše historická linka, která useknutým závěrem konečně slibuje rozuzlení. Při bourání zdi jsem si konečně všimnul ducha v pozadí, předtím to byly jen pohybující se sochy. Na YT jsem se podíval na seznam dílů, které jsem zatím viděl, a úplně mě zarazilo, kolik jich v seriálu je. Opravdu na každém rohu. Ve finále mi to úplně rozhodilo čakry a seriálu to dosti přidává na atmosféře. A mně na ostražitosti. ()