Hrůzostrašné sny (S01E09) (epizoda)

 • USA

  Screaming Meemies

Horor / Drama

USA, 2018, 58 min

Komentáře uživatelů k epizodě (19)

 • tron
  ****

  "Ďalej pokračujte už bezo mňa." - "Ako by sme mohli?" Za tragickosť, do ktorej sa to zlomí v druhej polovici, musím dať také vysoké hodnotenie. Konečne sa dozvieme, čo presne sa stalo v posledných minútach pobytu v Hill House a je to strašné. Strašné.(3.11.2018)

 • MM_Ramone
  *****

  V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí deviata epizóda nesie názov "Screaming Meemies" (Hrôzostrašné sny). Predposledná časť, spejeme ku koncu, finišujeme, blíži sa vyvrcholenie. Odhalí sa príbeh matky, príbeh Olivie Crainovej. Konečne sa dozvieme, čo sa stalo tej strašlivej, osudnej, hrôzostrašnej noci v starobylom honostnom sídle Hill House. Uvidíme, čo sa udialo za dverami červenej izby. Ach, úbohá Olivia, úbohá Liv, tak si sa predsa len prebudila. *****(1.11.2020)

 • Anderton
  *****

  Povedal by som, že v epizóde venovanej Olivii podáva Carla Gugino najlepší výkon svojej kariéry.(11.11.2020)

 • bart_
  *****

  Samostatná sólová epizoda naší matky představené - Olivie... to už jen z principu nechceš... epizoda navíc úzce připomínala Shinning Stephena Kinga - což téže velice potěšilo.(29.1.2019)

 • Necrotongue
  *****

  Konečně jsem se dočkal Oliviiny části příběhu a v žádném případě jsem nebyl zklamán. Na Carlu Gugino je i na prahu její padesátky setsakra pěkný pohled, navíc stále nezapomněla jak hrát, děj měl to správné napětí, atmosféra houstla záběr od záběru a ten závěr...(6.12.2020)

 • corpsy
  **

  Možno ide o ticho pred búrkou ( teda záverečným finále ), ale tak veľmi tomu neverím. Pretože všetko pred tým je iba hmla, ktorá bráni tomu pravému dostať sa na tu správnu cestu. A pripadá mi, že sa tu niekto silou mocou snaží, aby to tak nebolo.(10.2.2019)

 • micle21
  ***

  Mně teda přijde, že to vůbec negraduje. No z povinnosti ten poslední díl dokončím..(29.3.2019)

 • Sayko
  ****

  Příchází poslední díly série, napětí se zvyšuje a s ním se také zvyšuje počet akcí, které se dějí. Tenhle díl jsem vážně vychutnal, ale něco mi v hlavě říká, že jde o poslední a není důvod, proč bych měl koukat na další, všechna vysvětlení máme, tak nás v posledním díle možná navnadí na další sérii, kdo ví.(25.1.2019)

 • H4ku11
  ****

  Mama sa vracia domov alebo ako skutočne dopadla posledná noc.(1.4.2019)

 • maruna0007
  *****

  Do půlky to bylo na 4*, ale pak přišla druhá polovina, a ta, byla úžasná. Je neskutečný sledovat, jak každým díle je to zajímavější, a všechno do sebe začne zapadat. Závěrečných 15 minut bylo, nevím co k tomu říct, totálně mě tenhle seriál dostává. Při tom konci jsem se málem rozplakal. P.S. Skvělá hudba!(28.10.2019)

 • zdenur
  ***

  Začínám se bát, že seriál bude mít už jen sestupnou tendenci. Je super, že bylo vše objasněno, ale v záři předchozích dílů jsem nebyl s mnohými verzemi spokojený. Myslím, vím, že tvůrci měli na víc. Každopádně, hodně silné, dojemné poslední momenty matky, kdy jsem na ni zcela změnil názor.(1.11.2018)

 • Esgalnor
  *****

  Horor ustupuje psychologickému dramatu konečně se soustřeďujícímu na matčin osud a v druhé polovině se překlápí v něco nepředstavitelně smutného. Silná epizoda, hodně silná.(29.12.2018)

 • warrenur
  ****

  Tak sme sa dockali aj pohladu maminy na doterazjsie udalosti a hlavne na osudnu noc. Opat dramatickejsia a ponura cast. Tentokrat vsak hlavne psychologicka. Hoci sa opat trochu poodtiahla opona a nejaky ten criepok sme sa opat dozvedeli, a napriek dokonalej Gugino v roli matky, ktora pomaly prehrava svoj boj s posobenim domu a vnimanim reality, cakal som viac. Snad sa to podari v zaverecnej casti a nedojde k rozcarovaniu po tak kvalitne polozenom zaklade. Slabsie stvorhviezdie. Psycho moc nemusim, ale ten smutok a zmar je v poslednych minutach hmatatelny.(2.11.2018)

 • Solverino
  ****

  Tak konečně se něco děje, i když škoda, že se každá scéna opakovaně přehrává do zblbnutí z pohledů všech zúčastněných. Jako není to vůbec špatné, ale toho horroru je tam fakt pomálu. Spíš drama než horror. Škoda.(14.10.2018)

 • LachtanShows
  ****

  Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli leccos potřebného i o minulosti Hill House před Crainovými, ale kulervoucí obsah už se pravděpodobně nedostaví.(31.8.2020)

 • ziprt
  ****

  Dozvídáme se, co se stalo s mámou, a jak to dopadlo při závěrečné noci v Hill housu. Smutná epizoda.(17.5.2019)

 • vandamator
  *****

  Nejlepší díl. Napětí by se dalo krájet.(18.3.2020)

 • r3musko
  ****

  Postavi začínajú konať a už to nie je také tamojmné a mystické ako doteraz.(3.1.2019)

 • spawnegon
  ***

  Díl věnovaný matce a událostmi, které proběhly před její smrtí (vysvětlení z jejího úhlu pohledu). Zatím mi to přišlo jako nejslabší díl ze všech... Hlavně díky tomu, že samotnému příběhu moc nepřidal (vysvětlení matčiny smrti, která byla podle mě skoro jasná, teda až na některé maličkosti). Nejsem si jist jestli jsem všechno 100% pochopil, ale doufám že ano. Teď už jsem připraven na finální epizodu, která doufám že odpoví všechny mé otázky.(23.10.2020)