Bystrá chůva z Ameriky přijíždí do Anglie na velké sídlo pevně odhodlaná dobře se postarat o dva sirotky. Brzo ale začne podléhat pocitu všudypřítomného strachu. (Netflix)

Nach

Ideální úvod do nové řady a nového příběhu. Klasická představovačka, vyšperkovaná skvěle vedenou režií, geniálními replikami a seznámení se s postavami i nastíněním ústřední zápletky celého příběhu, která se tentokrát nebude ani tak točit okolo domu, jako okolo dvou podivných dětí. Herecké výkony jsou mimochodem excelentní. Pátou hvězdu nedávám jen proto, že očekávám, že to nejlepší teprve přijde. 80% ()

Pilda17

První série tohoto seriálu nebyla špatná, ale nebavila mě tolik, ač některé díly byly výborné. Druhá série svým pilotním seznamovacím dílem působí lépe a udělala na mě větší dojem. Atmosféra je zajímavá stejně jako v první sérii, tomu není opět co vytknout. Uvidíme v dalších dílech, ale mou pozornost si seriál opět získal. ()

Necrotongue

Vždycky, když začínám hodnotit seriál, připadám si jako zkušený šachista, stejně jako on mám už svůj tradiční zahajovací tah. Takže i v případě této úvodní epizody jsem bez váhání sáhl po třech hvězdičkách a zaujal jsem vyčkávací postoj; zatím to bylo jen typické seznámení s postavami a uvedení do děje. ()

Alfréda

Jediné mé zklamání, ale o to větší, plyne z toho, že tato série bude evidentně předělávka filmu The Innocents (1961). Služebnice, ztráta rodičů, děti Flora a Miles, utopená nešťastnice v jezeře, dokonce i úvodní písnička, vše jak přes kopírák. Čekala jsem nový originální příběh, a ne další adaptaci. ()

MikeZ

Po první epizodě mám trochu obavy, že Utažení šroubu je po tolika adaptací (Neviňátka, Noční příchozí, letošní The Turning) jako příběh strašně vyčerpané a vlastně už nemá co nabídnout. Navíc je to fakt ta nejzákladnější banální duchařina 101 (guvernantka, creepy děti a barák, ve kterém straší), takže ani nějakému zásadnímu manévrování při aktualizaci jako Dům na kopci prostor moc nedává. Finále v šatníku solidní, ale Flanaganovy vychytávky z první série jako duchové v pozadí najednou působí nějak ohraně a s vědomím, že v dalších dílech předal režijní štafetu dál, nějak ani nemám motivaci pokračovat. ()

Niki__Niki

Pilotní díl skvělý, má atmosféru, herečka hraje přesvědčivě, děti jsou správně divný. Uvidíme, jak se to vyvine, líbí se mi, že je duchařina zatím jen naznačována a strach jde i z realistických situací. ()

LachtanShows

Hill House byl nevídaným televizním zjevem v rámci toho, že mezi seriály nemáme téměř žádnou kvalitní duchařinu. Jsem hodně rád, že se tvůrcům podařilo po úspěchu první série udělat z The Haunting antologii a i když se příběh původní řady uzavřel, můžeme se v podobném duchu vidět s dalšími duchy. ()

zdenur

Z první série jsem byl nadšený. Rozjezd série druhé hodnotím spíše hůře, protože laťka je opravdu hodně vysoká, ale pořád věřím, že se dostane na přelomové momenty a nezapomenutelný závěr. ()

warrenur

Znepokojive pod povrchom, velmi pekne v obrazoch a kamere a dokonale v hudbe. Mila blondinka Victoria Pedretti z Hill House nesmierne potesila. Urozpravane dievcatko, Flora, je "perfectly splended". Bohova je. :) Chlapcisko je ...znepokojivy a mne i dost nesympaticky. Zacalo to rozpravanim Carly Gugino, tak som zvedavy co sa z toho vykluje. Zaujalo, dufam, ze to dosiahne tu atmosferu, co mal vynikajuci Hill House. ()

Bozvav

Úvod staví na dobře vytvořené atmosféře, komorním herectví a pomalém budování napětí. Děti jsou patřičně divné, zvláště Flóra je až otravná. Že se něco dít bude je evidentní, jsem zvědavá co. Zatím bez lekaček a bbáků. 75%. ()

Matli

WTF? Takhle hutnou atmosféru jsem už dlouho neviděl, paráda! Konečeně projekt, u kterého chci hned vidět další díl. ()

helraiser

Seznamovací díl s novou sérií šlape jak hodinky a nemohl dopadnout lépe. Sympatické postavy, pěkné prostředí, opravdu pěkná atmosféra, náznaky strašení a nadpřirozena jen tak decentně a naprosto skvělá kamera. Spokojenost a jsem opravdu zvědavej na pokračování. ()

Najt

Zajímavý začátek. Děti jsou divné, hlavní postava zajímavá, dům správně děsivý a okolo krásná příroda. Z Hill house se tu objevují některé postavy. Matka vypráví na začátku příběh, Nell zde hraje hlavní postavu - chůvu, táta je strejda, a Luke se objeví na ochoze. Atmosféra byla hutná a kvalitativně se to k první sérii určitě přibližuje, ale o příběhu zatím moc nevíme. ()

Solverino

Poměrně výrazně slabé a dost o ničem, nějaký potenciál to má, ale zatím dost nuda. Podprůměrné. Nevím jak taková nuda může někomu připadat "uhrančivá" nebo "atmosférická". Pchchchchc. ::( ()

drkaldj

Zdá se mi že už z toho nedýchá tak silná atmosféra jako z jakéhokoliv dílu první série. Ale taky to není žádná hrůza (čehož jsem se podle některých ohlasů bál), stále to má nějaký tajemný nádech a doufám že se podaří (pro mě výbornou) první sérii alespoň napodobit. ()