Žák (S02E02) (epizoda)

The Pupil

Horor / Drama

USA, 2020, 46 min

• yvona

Absolutně nechápu nadhodnocování epizod,které jsou totálně o ničem. Možná dobré tak pro děti 12-13 let.(13.10.2020)

První polovina dílu slabší, druhá se rozjela. Vynechat tu omáčku okolo by neškodilo. Divák se něco málo dozví, ale zase tak důležité to není, aby vše zabralo tolik času.(15.11.2020)

Druhá epizoda jde již více do hloubky jednotlivým postavám. Zde primárně Milesovi a jeho minulosti z internátní školy. Zároveň se nám více otevírá hororová stránka tohoto domu. Sice stále v náznacích, ale již natolik důrazných, že si z nich můžete udělat nějaké logické úsudky, co jak se má a proč na to to či ono dítě takto reaguje. Samozřejmě na nějaké závěry je ještě dost brzy, ale scénář vše drží pevnou jistou rukou, stejně jako režie. Pochválit též musím excelentní kameru jejíž jízdy trefně dokreslují atmosféru a spolu s vhodným střihem zde prakticky není pasáž, kde bych se nevyznal. A pozorné oko opět může v jednotlivých sekvencí vidět kdesi v pozadí siluety duchů. 80%(9.10.2020)

• fixaman

Čekal jsem opravdové pokračování první řady a poctivou duchařinu. Dostal jsem nudnou rodinnou story plnou žánrových klišé bez jediného momentu napětí. První díl byl špatný, druhý ještě horší. Neskutečně se to vleče. Snad už se to v dalším díle konečně trochu rozjede.(9.10.2020)

Že mi postava Milese bude vadit, jsem věděl už od prvního okamžiku, kdy se objevil. Oproti tomu postava Victorie Pedretti se mi líbí mnohem více než ta v Hill House. Hlavně jí to víc sluší jako blondýně.(9.10.2020)