Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sen končí, ale nebezpečí trvá dál. Hannah si dodá odvahy a začne jednat. Všem na sídle Bly hrozí osud mnohem horší než smrt. Kdo za to ale zaplatí? (Netflix)

Recenze (17)

Nach 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozhodně důstojné zakončení, které je spíše epilogem celé série. Závěr se odehraje v podstatě v úvodu a následuje mu tři čtvrtě hodiny zakončování linek v melancholickém duchu. Někomu to může sednout více, jinému méně. Mě to sedlo, protože si postavy svůj závěr zasloužily. A jsem moc rád, že Mike Flanagan tuto druhou sérii takto utáhl. Za mě palec nahoru. 80% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Fujtajfl, tak tomu říkám kvalitativní sešup. A to jsem se tolik radoval, jak se druhá polovina série vyvedla. A tenhle podraz, to mám za to. Po atmosférických a dokonce i napínavých epizodách přišla téměř telenovelová vztahovka, u níž jsem se fakt nemohl bavit. Tady bych chtěl apelovat na diváky- pokud se (nějakým záhadným a naprosto nepravděpodobným způsobem) ocitnete ve stejné situaci jako Jamie, nenásledujte jejího příkladu, těmi otevřenými dveřmi by mohl místo ducha milované osoby přijít někdo úplně jiný. O účtech za vodné a stočné nemluvě. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ten konstrukt se mi libil. Jde vlastně o lovestory namixované se staroanglickou pověstí, ozvláštněnou trošku jiným přístupem k duchařskému žánru. Některé momenty mě vysloveně potěšily. Pro fanoušky "první řady" mám ale upozornění. Na Hill house pracovala celá smečka řežisérů a scénáristů a na výsledku to bylo opravdu znát. Tady je to jakoby šité pro méně náročného diváka a nebýt dvou velmi dobrých epizod, byl bych docela otrávený. Škoda, že poslední epizoda byla tak nedomyšlená. Nějak tam neseděl věk postav, záměna herců za účelem postaršení nedávala smysl a to tlačení se do emocí bylo dost navíc. No a tentokrát si myslím, že byla stopáž jednotlivých epizod přepálená, stačilo by 40-45 min. Občas to bylo zdlouhavé. Podruhé už ne, ale ztráta času to nebyla. ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak se nám to nějak krkolomně uzavřelo a i když se mi do toho fakt nechce, musím konstatovat, že jsem byl tentokrát více zmatený než nadšený. Byť jsem ke konci celé to lámání mysli skrze vzpomínky, cesty do minulosti a hrátky s tím, kdo už je po smrti a kdo ještě ne, vskutku pochopil, tak mě konec vůbec neuspokojil a na Bly Manor nebudu vzpomínat jako na jeden z těch lepších seriálových zážitků. ()

Zajímavosti (4)

  • Když odnáší žena z rybníka Floru (Amelie Bea Smith), tak jsou v jednom záběru obě po ramena ve vodě. V dalším jsou ve vodě ale jen po pás. (Duoscop)

Reklama

Reklama