Ne že by se mi Flanaganova tvorba po Oculusu nelíbila, ale pořád jsem čekal na nějakou pecku, která mě zarazí do židle a ta nepřicházela. Až teď. Co se týče atmosféry, nástupů a vizualizace strašidel či lekaček, tak není vůbec co vytknout. Takhle to dokáže už jenom Wan a celkem záhy jsem přestal jednotlivé epizody sledovat po setmění. Ale v tomto případě se nejedná o pouhý duchařský horor, ale i o hutné rodinné drama o vzájemném odcizení, které hororovou linku v lecčem předčí, byť jsou obě roviny neodmyslitelně spjaté. S tím úzce souvisí i dokonale napsané postavy sourozenců, kdy je každý úplně jiný, ale zároveň je z nich cítit vzájemné pouto a to platí jak pro dětské, tak dospělé verze všech hlavních hrdinů a hrdinek. Na tom má zásluhu skvěle odvedená práce při castingu, který nemohl být lepší. A nakonec mi sedl i styl vyprávění, kdy se přítomnost prolíná s minulostí a vzájemně se doplňují. Jediné, čeho jsem se trochu bál, byl konec, který často dokáže dobrý dojem pokazit, ale ani tady nejsem zklamán a dá se říct, že mě Flanagan skoro rozbrečel. Pro mě jednoznačně nejlepší hororový seriál vůbec a zároveň jeden z nejlepších žánrových počinů napříč věky. 100%(4.11.2018)

Necelé dva roky po Before I Wake, pri ktorom som si povedal, že Mike Flanagan proste potrebuje ten správny materiál, aby nám všetkým vytrel zrak, dostávame rovno desať hodinový nášup poctivej rodinnej psychologickej drámy, ktorá je len tak na chuť ešte aj rámcovaná duchárskym hororom. Tí, čo vedia, pre čo prišli, dostanú v každej epizóde ukážkovo navrstvené dialógy a premyslené naratívne kľučky s flashbackami, tak, aby to vydržalo zaobalené v tajomstve dostatočne dlhú dobu na to, aby bolo finále úderne emotívne, desivé a každá jedna postava čelila svojim démonom. No a k tomu všetkému neopozeraných hercov a sem tam aj nejakú tú režisérsku vychytávku (šiesta epizóda "na jeden záber", je nielen slasť pre oči, ale aj perfektným spôsobom, ako natočiť dusné stretnutie niekoľkých postáv, ktoré by nemali byť zavreté v jednej malej miestnosti).(30.11.2018)

Nejkomplexnější seriálové drama o slastech i strastech (těch hlavně!) rodinného života, které se kdy prohnalo televizními obrazovkami. Výchova dětí není horor! P.S. Od komorněji sevřené - až melancholické - knihy se to liší fakt hodně! Základní psychologický sub-teror ale naštěstí zůstává zachován, přičemž v otázce atmosféry strachu jde dokonce hraná adaptace díky neustálé potřebě hledání duchů v obraze ještě mnohem dál.(12.11.2018)

Tento koment (výnimočne) píšem po dlhšej dobe. A znovu a znovu sa mi v hlave prehráva. TO slovo výnimočne by sa tu dalo použiť na x krát. ...Takže v krátkosti : nemám obavu, že tento seriál sa stane legendou, mezníkom hororovej drámy, skĺbenia viacerých rovín a žánrov. Ešte nikedy sa mi nestalo ( možno v Duchovi s Patrickem S. ), že som mal zimomriavky a o chvíľu slzy na krajíčku. Klobúk dole pred všetkými, ktorý sa podielali na tejto tvorbe. Tak nadržaný po skončení jednoho dielo, kedy sa objaví a zhliadnem ďalší som ešte nebol.(5.11.2018)

Tento seriál je opravdu zvláštní, ale svým způsobem hezky zvláštní. Nejde tak ani o hororovou atmosféru, jako o to, kdo co kdy v rodině udělal a neudělal. Lekaček jse zde opravdu po málu, ale když už se nějaká objeví, tak stojí za to. Ve finále ani nemůžu říct jestli se mi serál líbil nebo nelíbil, mám z něho takový průměrný pocit, ale bavil mě styl kamery a to, jak je to všchno natočený a přelíná se to přes sebe. Rozhodně se těším na další sérii, jestli nějaká bude, a doufám, že si už konečně utvořím názor. Určitě doporučuji, seriál si diváky dokáže získat.(20.11.2018)

• - V původním románu Eleanor, Theo a Luke nejsou sourozenci a nevyrůstali v Hill House. Postavy Shirley a Stevena byly vytvořeny pro seriál. Postava Shirley je pojmenována po spisovatelce původního románu Shirley Jackson a postava Stevena je pojmenována podle Stevena Spielberga, protože jeho společnost Amblin TV přinesla projekt režisérovi a tvůrci Mikeovi Flanaganovi. (Bertramm)

• - V mnoha širokých záběrech v Hill House si můžeme všimnout schovaných duchů v pozadí. Někdy jde o tváře, jindy jen ruce či stíny, kterých si nevšímají ani samy postavy. (hansel97)

• - Epizoda byla celá natočená na jeden záběr kamery. (g3ralt69)