Nastala chyba při přehrávání videa.
 • majo0007
  **

  Na Netflix seriálovú tvorbu je to až pod priemer. Nič prevratné, ku koncu epizód ma tie časové slučky dosť srali! Cakom prásk - za celých 10 častí nejaké 2 vydarené scary Bu-Bu scény. Strata času pre fandov horroru... alebo 10 hodín pozerajte na sociálne problémy a obkecávačky jednej pošahanej rodiny.(23.10.2018)

 • Sidonka
  ****

  Velice sugestivní, pozoruhodný a povedený strašidelný seriál. Je jedním z nejlepších hororových seriálů, které jsem zatím viděla, i po roce si ho velmi dobře pamatuju, vybavuji si mnohý detail i pocity, které jsem při sledování měla. Dávám pouhé čtyři hvězdy jen za to, že mě dokázal vyděsit až příliš a já pak měla špatné sny. :) Dobrý scénář, vizuální stránka i herecké výkony, příběh na mě opravdu silně zapůsobil a vtáhl dovnitř. - - Hodnotila jsem 1.sérii, druhá se chystá. Mám trochu obavu, aby neklesla kvalita, což u pokračování bývá bohužel poměrně častým a nepěkným zvykem.(8.8.2019)

 • veru_needy
  *****

  Tak tohle je přesně ten typ seriálu, o kterém jsem nevěděla že chci, ale jsem ráda, že jsem ho dostala. Jde o tvůrcovsky do detailu vyšperkovaný dramatický skvost, který je děsivý a mrazivý a při tom to nemá nic s hororem v pravém slova smyslu. Scénáristicky jde o extrémně kvalitní počin. Herecky jde také o trefu do černého; dětští i dospělí představitelé sourozencům a svým postavám vdechli život. Konceptuálně je seriál postavený tak, aby jsme důkladně poznali hlavní postavy, porozuměli jejich psychice a následkům, které na nich zanechal dům, ve kterém jako malí bydleli. Zároveň je však série nastavená tak, abychom získali podrobnou představu o příběhu jako celku. Do toho Hill House nabízí vydařený original score; do teď mám při úvodní melancholické melodii husí kůži. Dobré horory jsou nedostatkové zboží a dobré seriálové horory jsou ještě mnohem vzácnější. A hlavně proto Hill House tolik vyčnívá, aneb má vlastně všechno, co od takového hororu očekáváte. Má velkou záhadu, která se pomalu rozplétá. Má mrazivou atmosféru, která vás udrží ve střehu a nutí se dívat dál. Má nezapomenutelné scény jako jsou bent-neck lady atd. Má povedené zakončení a uspokojivé vysvětlení. Je to působivě napsané, skvěle zahrané a výborně natočené. Tleskám, seriál je nejen svižným závanem na poli seriálového hororu, ale je hlavně důkazem, že s dobrým scénářem dokáže v každém žánru vzniknout dramaticky silné dílo přesahující jeho hranice. - "Ghosts are guilt, ghosts are secrets, ghosts are regrets and failings. But most times, most times a ghost is a wish."(27.2.2019)

 • Lenny.M
  *****

  Nesleduju horory protože většinou přes prsty ani půlku nevidím a tento komentář píšu asi pro podobné lidi, jako jsem já.. Vydržte 4 díly a při pohledu na ducha se nebudete bát, budete brečet. Už dlouho jsem neviděla nic tak emocionálního se skvělým výprávěním jako tohle, a hned po zhlédnutí jsem se začla dívat podruhé. Bravo.(16.10.2018)

 • misterz
  *****

  Tak toto bola pecka, najlepší hororový seriál čo som videl, minimálne za posledné roky určite. Má všetko čo na filmoch respektíve hororoch milujem - zaujímavo štrukturovaný dej, nelineárne rozprávanie, prelínanie časových rovín, vypointovanú myšlienku, mrazivú atmosféru a hororové momenty sú minimálne o pár tried lepšie ako napríklad tie najlepšie Wanovky. Navyše sa jedná aj o veľmi solídnu drámu, všetky črepiny zo života jednotlivých členov rodiny majú veľký emocionálny náboj a postupne do seba krásne všetko zapadne, aj keď teda cesta k pochopeniu príbehu nie je vôbec jednoduchá. No ale tak to samozrejme malo byť, presne toto čakám od toho najlepšieho z najlepšieho. Navyše dialógy medzi postavami sú vynikajúco napísané, čo sa prejavilo hlavne k záveru, keď to všetko začalo dávať zmysel - dosť ma to emocionálne zasiahlo teda. Hlavne keď sa k tomu priráta ten mrazivý rozmer hrozivej predtuchy tej najmladšej. Aj jej preslov v poslednej časti bol výborne napísaný, to klobúk dole. Ako Netflix už dlhšie patrí k produkčnej špičke, no ale týmto opäť raz prekonal sám seba a opäť posunul hranice dokonalosti o kúsok ďalej. Masterpiece!!!(2.11.2018)

 • - Písnička, která hraje na konci epizody, je „If I Go, I'm Going“ od Gregory Alana Isakova. (Duoscop)

 • - Písnička, která hraje v 13. minutě, je „Cold Hearted“ od Paula Abdul. (Duoscop)

 • - Herečka Victoria Pedretti, ktorá v sérii stvárňuje Nell, je dvojvaječnou dvojičkou problémového Lukea
  (Oliver Jackson-Cohen). Rovnako spomínaná herečka stvárňuje dvojvaječnú dvojičku aj v ďalšej sérii od netflixu TY (2018–2019), kde pre zmenu tvorí jej postava Love dvojvaječnú dvojičku s Fortym (James Scully). (mato1387)