Severní Korea: Temná tajemství (TV film)

North Korea: Dark Secrets

Dokumentární

USA, 2018, 90 min

• slunicko2

Trochu zajímavostí a spousta propagandy.(27.9.2018)

Vynikajici dokument, kde se toho kazdy dozvi o soucasne situaci v Koreji vic nez dost. Velice informativni dokument. Kim je opravdu magor, nastesti tu jsou reseni jak mu zabranit v pripadnem ovladnuti sveta. Hodne jsem se dozvedel. @toffy - taky jsem si rikal, Kim je uz ale naprosty vypatlanec.(23.1.2020)

Dejiny Severnej Kórei v skratke. V ukrutnej skratke, aby sme sa rýchlo presunuli do dnešnej doby a hodnotili, ako je možné, že sa z prďavej krajiny stal nebezpečný nepriateľ. Tento dokument to vysvetlil veľmi dobre, lenže si neodpustil propagandistické varovania ako "čaká nás možno jadrový 11. september..." O tom, že je Kim-Čong-Un zhovädilý diktátor predsa vieme, len tam netreba dávať tie vsuvky a komentáre s nádychom pátosu a veci, ktorým neuverí ani malé dieťa, ako napríklad, že je tam stredovek a amputácie sa vykonávajú bez anestézie. Alebo "ak Severná Kórea napadne Južnú, my Američania sa obetujeme ako prví..." USA by asi nemali točiť historicko-politické dokumenty. Aj tak ani tretina Američanov nemá ani šajnu, kde tá Kórea vlastne je.(23.6.2020)

Novy Hitler... ! :/(23.1.2020)