Severní Korea: Temná tajemství (TV film)

North Korea: Dark Secrets

Dokumentární

USA, 2018, 90 min

Dejiny Severnej Kórei v skratke. V ukrutnej skratke, aby sme sa rýchlo presunuli do dnešnej doby a hodnotili, ako je možné, že sa z prďavej krajiny stal nebezpečný nepriateľ. Tento dokument to vysvetlil veľmi dobre, lenže si neodpustil propagandistické varovania ako "čaká nás možno jadrový 11. september..." O tom, že je Kim-Čong-Un zhovädilý diktátor predsa vieme, len tam netreba dávať tie vsuvky a komentáre s nádychom pátosu a veci, ktorým neuverí ani malé dieťa, ako napríklad, že je tam stredovek a amputácie sa vykonávajú bez anestézie. Alebo "ak Severná Kórea napadne Južnú, my Američania sa obetujeme ako prví..." USA by asi nemali točiť historicko-politické dokumenty. Aj tak ani tretina Američanov nemá ani šajnu, kde tá Kórea vlastne je.(23.6.2020)

Dokument je to dobrý plný informácií, ALE TOTÁLNE JEDNOSTRANNÝ! Takto sú pre mňa tie informácie nedôveryhodné a smrdia diskreditáciou. Sú to tvrdenia, ktoré v dokumente niekto povedal na základe, že to tvrdí niekto iný a to bez dôkazov, bez obhajoby druhej strany :) Ten kto má negatívny názor na KĽDR, Kimovcov, Komunizmus a uznáva politiku USA, tak si príde na svoje, všetkému uverí (veď prečo by to nebola pravda z jeho uhla pohľadu) a udelí 5*. Kto má opačné názory, tak dá odpad, alebo 1*. Ja tieto informácie beriem trošku s rezervou, lebo mne to príde, že užitočné informácie sú premiešané dohadmi, polopravdami a rečami jednej babky demokratky.(5.10.2020)

Trochu zajímavostí a spousta propagandy.(27.9.2018)

Vynikajici dokument, kde se toho kazdy dozvi o soucasne situaci v Koreji vic nez dost. Velice informativni dokument. Kim je opravdu magor, nastesti tu jsou reseni jak mu zabranit v pripadnem ovladnuti sveta. Hodne jsem se dozvedel. @toffy - taky jsem si rikal, Kim je uz ale naprosty vypatlanec.(23.1.2020)

Novy Hitler... ! :/(23.1.2020)