Severní Korea: Temná tajemství

(TV film)
  • USA North Korea: Dark Secrets
USA, 2018, 90 min

Kim Čong-un (a.z.)

Tento dvouhodinový speciál odhaluje složitou historii, extrémní politiku a zkostnatělé společenské normy, které připravily půdu pro vnitřní útlak a vnější agresi v Severní Korei. (History Channel)

Arsenal83

Dejiny Severnej Kórei v skratke. V ukrutnej skratke, aby sme sa rýchlo presunuli do dnešnej doby a hodnotili, ako je možné, že sa z prďavej krajiny stal nebezpečný nepriateľ. Tento dokument to vysvetlil veľmi dobre, lenže si neodpustil propagandistické varovania ako "čaká nás možno jadrový 11. september..." O tom, že je Kim-Čong-Un zhovädilý diktátor predsa vieme, len tam netreba dávať tie vsuvky a komentáre s nádychom pátosu a veci, ktorým neuverí ani malé dieťa, ako napríklad, že je tam stredovek a amputácie sa vykonávajú bez anestézie. Alebo "ak Severná Kórea napadne Južnú, my Američania sa obetujeme ako prví..." USA by asi nemali točiť historicko-politické dokumenty. Aj tak ani tretina Američanov nemá ani šajnu, kde tá Kórea vlastne je. ()

agassi68

Diktátorské režimy sú vybudované podľa jasných schém a pravidiel. Toto je vrcholné dielo, mafiánsky štát s kastami, udavačmi a od mala vymieľanými mozgami. Drakonické tresty posúvajúce stredovek do rajskej záhrady. Komu to nestačí, odporúčam výlet do tejto radostnej krajinya do kufra si vložte USB s nejakým americkým filmom.. ()

Marze

Pro mě vhodně nových informací. Družice, která umí v celé oblasti udělal black out a zmizí elektřina. Žánr spíš horor. ()

kaposlav

Dokument je to dobrý plný informácií, ALE TOTÁLNE JEDNOSTRANNÝ! Takto sú pre mňa tie informácie nedôveryhodné a smrdia diskreditáciou. Sú to tvrdenia, ktoré v dokumente niekto povedal na základe, že to tvrdí niekto iný a to bez dôkazov, bez obhajoby druhej strany :) Ten kto má negatívny názor na KĽDR, Kimovcov, Komunizmus a uznáva politiku USA, tak si príde na svoje, všetkému uverí (veď prečo by to nebola pravda z jeho uhla pohľadu) a udelí 5*. Kto má opačné názory, tak dá odpad, alebo 1*. Ja tieto informácie beriem trošku s rezervou, lebo mne to príde, že užitočné informácie sú premiešané dohadmi, polopravdami a rečami jednej babky demokratky. ()