Huang jin xiong di

Golden Job

Akční / Krimi

Čína / Hongkong, 2018, 99 min

• LangiJ

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Hvězd plno, vystřídá se několik zajímavých lokací, pěkná hudba, o akci taky není nouze (především ta v Černé Hoře stojí za to), ale ve výsledku celkem slabota. Postavy, příběh mě příliš nezaujaly (obehraná písnička natočená již několikrát a lépe), ani herecké výkony, na to, že to měla být parta, která se znala od malička a pojilo je toho hodně, nějak to mezi nimi nefungovalo, je tam i pár nudných pasáží, které jsem měla sto chutí přeskákat. Prostě to hapruje a jako celek moc nefunguje.(31.12.2018)

• Lacike

Suhlasim s Langi. Na to jaka to mala byt zohrata parta, tak prave puto medzi postavami vôbec nefungovalo. A az na Ekina Chenga mi vsetci pripadali nevyrazni. Motivacia zaporaka bola tiez na pendrek. Najväcsim sklamanim pre mna su ale akcne sceny. Od Chin Kar Loka som ocakaval oldschoolovejsi pristup a nie moderny CGI bordel bez poriadnych kaskadeskych kuskov. Ten jeden poriadny cool chvat je aj v trailery. Bitky su pretrikovane a na prestrelkach aj ked vidno, ze sa na nich nesetrilo, tak mi po chvili pripadali monotonne. Holt, ked sa nebojim o postavy, tak to zacne rychlo nudit. Dve slabe hviezdicky dava len za dve legendy, ktore sa tu objavili. Yasuaki Kurata, ktory este stale ma co predviest. A uplne najviac ma potesil legendarny predstavitel zaporakov z osemdesiatok Billy Chow, ktory sa po dlhych rokoch objavil vo filme. Stale ma paradnu formu a asi tak v minutovej bitke s Kuratom predvedie solidne kusky. Zato ten jeho parsekundovy stret s Chin Kar Lokom je rovnako predratovanou tragediou ako väcsina akcie v tomto filme. 3/10.(28.3.2019)

• Cvalek

Vypadalo to docela slibně a to i ze začátku ale i přesto to nebylo tak trochu ono, abych pravdu řekl myslel jsem že to bude lepší a to i proto že v tomto snímku hrají docela slušné plejády. Písničky které ve filmu zazní jsou celkem k naslouchání. Film rozhodně není nijak zvlášť špatný jen provedení by mohlo být trochu lepší.(27.1.2019)

Zaujímavo rozohraná partia lupičov, ktorí napriek všetkému majú dobré úmysly. Problém nastane vtedy, keď jeden z „bratov“ už to ďalej nevydrží a podľahne pokušeniu. Ázijský pohľad na veci, ázijská mentalita a akčné scény – samotný výsledok nie je zlý (v prípade Hollywoodského low budget production by to bol nejaký B-ko), ale mohol by byť oveľa lepší. Stále som čakal na nejaký skutočný prevrat, na nejaký ozajstný moment „wau“ prekvapenia – neprišlo nič. P.S.: Veľký palec za to, že veľká časť filmu natočili v nádhernej metropole Maďarska (Budapešť). Osobné hodnotenie: 71% (***) (27.6.2020)

• Baerdeller

Jde o o zmatené asijské Da Ny Ho parťáky, ale místo finálního mindfucku všichni vytáhnou bouchačky a rozdají si to s armádou žoldáků v Černé Hoře. Scénář je průhledný, pitomý a hrozně kýčovitý. Postavy jsou zaměnitelné a člověk si je celou dobu akorát plete. Asijské akční komedie mám docela rád, ale Golden job se příliš nevydařil. Komedických prvků je zde minimum a jde hlavně o béčkovou týmovou akční záležitost.(26.12.2018)

• - Počas záverečných titulkov môžte sledovať rôzne backstage videá, napr. ako si štáb a herci užívali natáčanie v Budapešti. (Johnny.ARN)