Příběh založený na skutečné události. Vize nekonvenční rodiny se všemi jejími konflikty a rivalitou, neochuzená o dojetí a autentický pocit blízkosti, plná ironického humoru. Když starší z bratrů Andrzej náhle onemocní, mladší bratr Janusz se navzdory jejich rozdílnosti a zdi nedorozumění, která mezi nimi v průběhu let vyrostla, rozhodne o svého bratra v nouzi postarat. (3Kino Fest)

sochoking

Netuším, kde som k tomuto poľskému kúsku prišiel, ale asi kvôli Robertovi Więckiewiczovi som si ho stiahol. Už nepamätám. Film ma zaskočil a prekvapil zároveň. Je o dvoch bratoch, o ktorých sa veľmi nenápadne a postupne dozvedáme, kto sú a čo sa medzi nimi stalo. Zároveň dve ženské postavy vo vedľajších úlohách hrajú veľmi podstatné role, ktoré totálne umocňujú celú psychologiu filmu. Konkrétne Aleksandra Konieczna v úlohe Igy. Tá mi pila neuveriteľne krv! Avšak po tom, ako sa dozvedám súvislosti, začal som si budovať citlivý a emočný vzťah k postavám. A práve toto je na tomto filme to bombastické, to, za čo mu udeľujem plný počet. P.S. Robert Więckiewicz štandardne vynikajúci. Po tomto filme som sa rozhodol, že si ho zaradím do svojej top 10! ()