Reklama

Reklama

Tiché místo: Část II

  • USA A Quiet Place Part II (více)

Obsahy(1)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (CinemArt)

(více)

Recenze (350)

verbal 

všechny recenze uživatele

I druhý gestapo výlet do světa, ve kterém má jeden strach si i nahlas usrat, se vcelku vydařil. Katolická rodinka nadále roztomile platí za to, že si máma s tátou nemohli pomoct ani po dvou dřívějších docela nepodařených až iritujících potratech, i v dobách nutného ticha to prostě nedokázali vycákat na kozy a velmi chytře si do té šeptavé apokalypsy nasmrkali další nahlas řvoucí zdroj problémů a logistických lapsů při sveřepé ochraně rodinných hovnot. Ale i tak. Pepek od posledně dost potrénoval režii a ze svého velmi slušného primárního nápadu i opakovaně vygestikuloval poměrně atmosférickou křesťanskou jednomrdku, silnou zejména v detailech typu bachakamšlapeš, bachadočehodrcneš a držhubuvole, u které by simultánnímu překladateli do znakové řeči dozajista ochrnuly ruce. Jediné, co se mu ve zjevných záměrech ani trochu nepovedlo, bylo přinutit diváka celou hrací dobu zarytě nefandit těm šmelcujícím bystrosluchům, aby ty slizké, přitroublé a evidentně špatně vychované fakany co nejdříve nafiletovali do ufoburgrů. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Trošku mi vadí, že vlastně veškerej děj druhého Tichého místa vyplývá z toho, že jedna z postav vymyslí docela smysluplnej plán, ale místo toho, aby ho v klidu promyslela a probrala s ostatními, vydá se ho okamžitě realizovat samotná. Čímž samozřejmě dá do pohybu řadu problémů a nebezpečných situací pro sebe i ostatní. Dál to trochu trpí syndromem druhého dílu trilogií (počítám, že pokračování se dočkáme), kterej de facto nijak nezačíná a nijak nekončí. A v konečné řadě bych se obešel bez těch několika laciných jump scares. I přes tyhle výtky se ale jedná o velmi funkčně natočený monster horor, a už jen proto, že je to po deseti měsících covidové bídy a utrpení první zážitek v kině, jít s hodnocením pod čtyřku nemůžu. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jediný, co mě trošku mrzí, že byl prolog, pak střih a hlavní děj, ale mě by docela zajímalo, jak se přišlo na to, co těm hnusům vadí, jaký byl boj lidstva proti nim, jestli napadli jen USA nebo celou planetu, prostě hodně otázek bez odpovědi. Ovšem tihle extremní vyznavači ticha maj něco do sebe. Naučí se řídt pářátama dlouhejma jak tejden loď, kolektiv jim zjevně taky nic neříká, na druhou stranu stačí si prdnout a tutově jeden z nich odněkud vyleze, kam se serou pejsci. Jo dobrý, mělo to tempo, napětí, ačkový hlavní představitele. Možná po tý óóbr kino abscenci jsem změknul ve svých nárocích, ale jsem spokojen. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Už někdy před koncem prvního dílu jsem měl pocit, že tenhle svět je trošku vyčerpaný a nemám úplně potřebu se do něj vracet. Dvojka to bohužel potvrzuje. Krasinski vlastně opakuje to, co fungovalo minule. Budu věřit, že ne kvůli tomu, že by nic jiného neuměl, ale spíš proto, že jeho svět nestojí na dostatečně silných základech, na nichž by šlo postavit plnohodnotnou dvojku. Pokud se vám to však posledně okoukalo ještě před závěrečnými titulky a jste na tom stejně jako já, trošku ten sequel odzíváte. V akčních scénách si je Krasinski velmi jistý, atmosféru taky umí šponovat a jeho lekačky jsou na správných místech, celé to ovšem působí jaksi zbytečně. Snaha rozšířit svět nevede k ničemu zajímavému, postava Cilliana Murphyho příliš nefunguje a snaha rozdělit hrdiny a rozmístit je na několik lokací a postavit před každého jeho vlastní výzvu nebo problém se taky míjí účinkem. Vypadá to spíš, jakoby Krasinski naháněl minuty a snažil se co nejdřív dostat k závěrečným titulkům, aby si diváci nevšimli, že tahle dvojka nedává moc smysl a jen variuje to, čím zaujal první díl. Nových nápadů tu ale fakt moc není. Bez trojky se bez problémů obejdu. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Byl jsem v kině na dvouprogramu první a druhé části Tichého místa. Pokud někdo za ten tři a čtvrt rok zapomněl, tak kino - míní-li se tím multiplex - je to místo, kde si lidi povídají a jedí popcorn při filmu, který staví svou emocionální působivost na tichu, a sundávají si boty a dávají si nohy na sedačky těsně vedle vás. Co se týče děl samotných, premiérová dvojka se má k jedničce stejně, jako se má druhý Jurský park s podtitulem Ztracený svět k prvnímu Jurskému parku. To znamená, že pokračování je filmařsky mnohem důmyslnější, přičemž tuto svou promyšlenost na úrovni postupů dává více najevo, ale ve srovnání s předchozím dílem právě kvůli soustřední se na izolované bloky/způsoby návazností mezi nimi jednak nefunguje moc jako celek, jednak ani téma film nijak náležitě nezastřešuje._____ Druhá část má výborné celé pasáže: zejména prolog, v rámci kterého se proměňuje zvuková perspektiva odvisle od přepínání mezi hledisky postav, či všechny montáže spojující prostřednictvím tu křížového, tam paralelního střihu několik postupně gradovaných dění. Má skvostné nápady: zejména několik vyhrocených scén inscenovaných konvencím navzdory jako tiché, bez doprovodné hudby a zvukových efektů prostředí, či způsob propojování jednotlivých linií pomocí zvuku a vizuálně podobných prvků mezi záběry. Nemá ale oproti první části sjednocující téma rodinného traumatu, vyrovnávání se s ním a otázku rodičovství. Svým prologem ustanoví téma spojení rozdělené rodiny, ale vzhledem k plánovaným dalším dílům a různým rozšířením toto není nikterak uspokojivě rozřešeno, spojení oddělených postav a linií spočívá pouze v provázání pomocí zvuku._____ Na to, abych Tiché místo vnímal jako sebeuvědomělou hru s konvencemi, vyprávěním, žánrem i různými tradicemi (a tudíž mi nevadila nekoherentnost, tematická rozplizlost a fakt tupá žánrová klišé a brakování visících příčin), tomu chybí závěrečná čtvrthodina druhého Jurského parku, ve které se Tyranosaurus a s ním i tvůrci definitivně utrhnou ze řetězu. Krasinski může sebevíc odkazovat ke Spielbergovi (především Čelistem, Jurskému parku a Válce světů), ale cinefilové by říkali, že Spielberg, jó Spielberg je někde jinde. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Není to špatné, jen tak trochu zbytečné. Návrat do světa Tichého místa nebyl nijak nutný, což je vidět na jeho pokračování, které bohužel nemá mnoho es v rukávu. S emzáky se bojuje stejně jako v jedničce, propracovaný sound design stojí na přechodech mezi riskantními ruchy a tichým světem hluché dívky Regan stejně jako v jedničce a takhle bychom mohli ještě chvíli pokračovat. Dokonce ani rozšíření světa mimo ústřední rodinu nepřináší mnoho objevného, naopak se vtírá pocit, že scenáristi jeli na volnoběh – v akčních a hororových scénách proto film docela sviští, ale když se zastaví, tak vlastně nemá co vysvětlovat. Zvukové hrátky a sympatické obsazení z jedničky už nikoho nepřekvapí, a tak potěší hlavně umírněná stopáž, jež podtrhuje hlavní dojem: druhé Tiché místo je neurážející, ale nic nového nepřinášející epizodkou ze světa, který se už vyčerpal. Více zde. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Párkrát jsem se nudil, takže slabší než jednička - tedy 50%. Stará je bez manžela a tak se do hlavní role dostala ta hluchoněmá blbka, co mi lezla krkem už v jedničce. Škoda, že jsme se nedozvěděli více o těch mimozemských tvorech. Každopádně opět jsme se ségrou řešili, to co v jedničce - vidí co se děje, svět je napaden příšerami a stará se nechá naprcat!!!! Ještě říkám: "Ty podívej, ona je zase naprcaná, koukej na to břicho!" A ségra:" Bože, však nedávno rodila, to má břicho po porodu!" Tak hned reaguji:" Jak nedávno, kurva před 2 roky!" (Jednička je z roku 2018) :-) ()

kiddo 

všechny recenze uživatele

Jediný způsob, jak dvojka mohla obhájit svou existenci, bylo dát nám Emily Blunt jako drsnou matriarchu s bouchačkou. Místo toho jsem ji musela opět protrpět jako hodňoučkou tradwife, navíc v konzervativním příběhu o rekonstrukci nukleární jednotky, protože bůhví, že jediná věc, která při obehraném mccarthyovském rozpadu komunitních vazeb může myslitelně obstát, jsou pevně definované genderové role. Pokud by vás při sledování náhodou napadlo, že na Cilliana Murphyho se ve stejné roli kouká o mnohem líp než minule na Krasinskiho, film na vás několikrát úplně bezkontextově vyštěkne, že Murphy nikdy nebude lepší herec, ehm, tedy otec a ať si jako dáte zpátečku. Pokud trojka nebude o Iokastině komplexu, který si postava Emily Bluntové zcela zjevně osvojila při pohledu na to, jak její syn za zvuků triumfální hudby předčasně přichází o dětství a ujímá se tradičně maskulinní úlohy hlavy rodiny, budu opravdu hodně zklamaná. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Zaskočilo ma, aké je to jednoduché. Na jednej strane je fajn, že sa pokračuje v podstate „hneď“ po konci jednotky a že do toho nikto otravne nepchá rozširovanie univerza o armádu a vesmírne lode. Páčilo sa mi, že stále zostávame v rámci možností v komornej záležitosti. Ale ak sa raz dozviem, že tento „zázrak“ niekto písal dlhšie, ako dva týždne, tak padnem z gauča. U jednotky mi jednoduchosť nevadila, ale tuná už predsa len viac udierala do očí. Miestami som bol z toho až v rozpakoch a divný koniec to nevylepšil. Cillian Murphy dokáže byť báječný a ako fanúšika ma za to, čo predviedol v Sunshine a Batman začína bude mať asi navždy. Ale so štandardnými rolami sa nekamaráti a podľa mňa je ho na ne škoda; na jeho mieste by som radšej hranie obmedzil na minimum a počkal by som si na nejakú fakt výnimočnú. Ale ktovie, možno mu to takto vyhovuje, možno mu to takto stačí. Len je to proste trochu škoda. Mimoriadne bizarný dojem som mal z Djimona Hounsoua, ktorý asi veľa dní nenatáčal. Film sa mi celkom páčil, ale faktom je, že univerzum stále nemá logiku (takže akčné a trikové scény nie sú žiadny zázrak, lebo v nich stále rušivo premýšľate... a nechápete) a postavy sú neveľmi zaujímavé (takže film v dialógových a vzťahových scénach nudí). Kladne hodnotím úvodnú scénu a rozšírenie výpravy o vodný element. Situácia v meste by ma príliš nezaujímala. Zručný scenárista by sa v nej síce vedel patrične vyšantiť, ale tejto sérii pristane ladenie do jedného poľnohospodárskeho vidieckeho údolia. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Don't try to Breathe. Po roce v kině na rok odkládaný film a užil jsem si to maximálně.Quiet Place 2 je důstojný sequel- Je větší, akčnější, intenzivnější a nařachanější.Od úvodních minut jsem se Krasinskimu naprosto odevzdal a užíval jsem si 90 minutovou jízdu, která v závěrečné půl hodině mi rvala koule tak moc, že jsem přemýšlel i nad tím, že je v tom kině nechám!! Ženy tam nejspíš zapomenou kalhotky.Úvodní zrod apokalypsy je hodně intenzivní, nepříjemný a správně chaotický- přesně takhle to mám rád. Poté druhý díl okamžitě navazuje na jedničku a pokračuje s příběhem dále. Střed filmu je trochu klidnější, ale díky skvělým hercům ( Emily Blunt je mé zlato a Cillian Murphy je parádní) se na to kouká skvěle. Technicky dokonalé, ozvučení masakr- ten přechod z naprostého ticha do extrémní hlasitosti se zde povedl a minimálně 5x jsem se nefalšovaně lekl, poskočil a sprostě přes celé kino zařval!Monstra řádí na scéně častěji a jde z nich pořád respekt ( pro mne nejlépe filmově zpracované monstrum od Aliena), napětí zde prakticky nepolevuje, místy jsem zapomněl i dýchat, soundtrack je skvělý a bál jsem se, že zde bude chybět scéna alá Porod z jedničky, tak přišla medvědí past!Finále je docela podobné jedničce a tudiž třetí díl je naprosto nevyhnutelný a už teď mám pocit, že se zde klube jedna z nejlepších hororových trilogii za poslední roky.Lehkým mínusem je absence gore scén, občas to drsnější je, ale šťavnaté Rko bych zde rozhodně uvítal a někomu může vadit, že oproti jedničce tu moc inovativních prvků není, ale Monster hororů je málo, užil jsem si to a jakožto první letošní kino návštěva rád přilepším.Kdo byl nadšený z Jedničky, bude nadšený i nyní, koho Quiet Place nestrhnul už tenkrát, nestrhne ani teď.Příběh- ***, Vizuál- *****, Akce-****. Napětí- *****, Gore-**, Humor- ne, Herci- ****, Atmosféra- *****. 8.5/10. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Dvojka "Tichého místa" už nevyhnutelně nemůže znovu vstoupit do stejné řeky jako fenomenální jednička. Tvůrci to moc dobře vědí a ani se o to nepokouší. Sequel dějově vychází z toho, co ustanovil první díl, a dále na tom staví. Jednička bravurně pracovala s omezeným prostorem, důmyslně představovala svět a jeho zákonitosti a hlavně pracovala se zvukem jako prostředkem expresivním, dramatickým, vyprávěcím i dramaturgickým. Dvojka sice stále v souladu se základním konceptem série využívá zvuk k budování napětí v rámci jednotlivých scén, ale roli ústředního formálního prostředku, od nějž se odvíjí dramaturgie a vyprávění filmu, přebírá střih. Krasinski v celé druhé půlce filmu udržuje napětí vlastně výhradně prostřednictvím paralelních montáží, ale také střih využívá k postupnému otevírání postapokalyptického světa. Střih, potažmo v širším významu skladba filmu a toho, co divákům ukazuje, co vynechává i ponechává k domyšlení, ukazuje Krasinského nejen jako filmaře perfektně ovládajícího řemeslo, ale také autora schopného uvažovat filmovou formou. Právě tyto schopnosti povyšují jeho filmy nad klasický žánrový standard a situují je po bok nejlepších hororů nového tisíciletí. Většina ostatních výrazných žánrových tvůrců jako Ari Aster, Robert Eggers či Jordan Peele staví svou osobitost na vizuální stylizaci či síle scénáře. U Krasinského vidíme unikátní symbiózu originálního high conceptu a užití esenciálních filmových postupů k jeho vytěžení a maximálnímu efektu. Krasinského metoda řemeslně šponovaného napětí naplno vyzní pouze v kině - s prostorovým zvukem, velkým plátnem a okolní temnotou, ve které 130 lidí ani nedutá se i sequel ukazuje jako výjimečně efektní stroj na fyzicky intenzivní pocity (byť už postrádající wow efekt a prostorovou i koncepční kondenzovanost jedničky). O to více si člověk uvědomí, jak skromně vlastně tvůrci pracují s lekačkami a naopak spoléhají především na pečlivě připravované a gradující situace vycházející z hitchcockovsky promyšlené výstavby vyprávění a scénografie. Ačkoli sequelům obecně nefandím, protože pouze výjimečně nabízejí něco originálního, v případě série "Tiché místo" vlastně doufám, že trojka vznikne. Chci vidět, jak Krasinski vlastní hozenou rukavici zvedne tentokrát a jaký filmový výrazový prostředek si zvolí jako svou weapon-of-choice. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Držp*ču survival před mimozemskou sviní zhruba na úrovni jedničky. Netřeba zaujímat něčím novým, kvalitu si drží a má to svá místa napětí, Murphy dodá potřebný charisma, leč pořád mi vadí tuctový provedení digi-příšer, otravný druhý děcko a až příliš melancholický nádech s odstíny nudy šedi. Příště třeba přijde rozmáchlejší post-apo... ♪♫ ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Filmová pokračování to mají vždy těžké - přijít s tím samým znova znamená podobný neúspěch jako přepálit původní koncept do absurdna. Pokračování Tichého místa mimo vzrušující flashback předkládá divákovi snad ještě triviálnější příběh než díl první. Okolnosti invaze nejsou nijak vysvětleny, rozpracovanost postapokalyptické společnosti nedosahuje ani hloubky průměrného dílu seriálu The Walking Dead. Film je příběhově prázdný, scénář prakticky neexistuje. Hrstka hutných scén a stopáž, která je krátká ne kvůli údernosti, ale jednoduše kvůli absenci obsahu značí, že Tiché místo II je jen tahákem peněz... (ale na mě si nepřijdou, já to stáhl z uloz.to! :)) 6/10 ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Vím, že to s filmem nemá nic společnýho ALE taky Vám přijde, novej look stránek CSFD, totálně vymrdanej? Měsíc sem tu nebyla a když se, po všech strastech mého žlutého života, vrátím na "důvěrně známou půdu" zjistím, že musím pár hodin studovat, co a jak. Konečně sem, snad, příšla na to, jak napsat recenzi (pokud se teda zobrazí). Možná sem to neměla zkoumat pod vlivem a zhulená, ale na mou obhajobu - Já sem pod vlivem a zhulená furt. Tak a teď k filmu. Kdo mě trochu zná ten ví, jak hrozně miluju Tiché místo a tak je až s podivem, že sem se na dvojku podívala dobrovolně, bez pistole u hlavy. Důvod je jednoduchý - Nevěřila sem, že by to mohlo dopadnout hůř než absolutně vymrdaná jednička a cokoli nad odpad sem tak brala jako krok dopředu. Nechápu jak je to možný, ale film musel asi být šťastnej, že mu dám šanci a tak se mi odvděčil čistokrevným průjmem, co neurazí, nenadchne, ale rozhodně nenasere a tak, i když je to pořád totálně nelogická píčovina, tak je to, oproti jedničce, koukatelná nelogická píčovina. Pošahaná rodinka je stále pošahaná, hluchá holka snad ještě šerednější, její brácha ještě víc na přes držku, ale Cilian Murphy zachraňuje, co může a jelikož se děj odehrává na více místech, než jedna chajda a pole, tak se to dokáže tvářit i jako celkem normální postapo. Teda normální....Hluchá je ještě větší génius než byla (a ještě větší píča, než byla), emzáci jsou ještě tragičtější - Ty hovada neumí plavat, neumí lítat, neumí nic a stejně nám vyhladili armády celýho světa. Jako sorry, ale jak mohli zlikvidovat námořnictvo a letectvo? Vždyť se topěj tam, kde je mi voda po kolena a to mám metr padesát...No nevadí. Většina přeživších je stále po mozkové obrně, ale oproti jedničce je to stejně kolosAnální krok kupředu a tak je dost možný, že trojka bude koukatelnej film. Což je něco, čemu bych donedávna nevěřila. PS: Ten buzíček, jak se chytil do té pasti a řval, jak když ho klátěj na sucho do prdele, aby se o chvíli později zjistilo, že to zranění je jen povrchový...Já bych ho tomu emzákovi předhodila. Není pro matku nic horšího než porodit takovýho retarda. Ale tak víme, že celá rodinka byla "povedená"... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Od Depešáků jedině Enjoy the Silence, ovšem pouze do sluchátek! Návrat krvelačných emzáků, co sice hovno vidí, ale slyší i myší prd, byl vzhledem k tržbám neodvratný, jenže nyní se už na Krasinského straně nenachází to, co mu pomohlo před dvěma lety. Moment překvapení.. Snaha jít na to přes audio zážitek, kdy se střídají hudba, ruchy okolí a absolutní ticho je chvályhodná, ale vybrakovaný příběh s ukázkami klišé a paralelní scény napětí už tolik ne. Ta druhá se synchronizovaným akustickým útokem se už pohybovala na hranici legračnosti.. ()

johnn333 

všechny recenze uživatele

Kdyby všechna "zbytečná" pokračování vypadala takhle, vůbec bych se nezlobil. Je na tom vidět, že Krasinski je naštěstí o trochu lepší režisér než scenárista, když svoje postavy sice trochu krkolomně rozpojí, aby ale z jejich sólových epizodek složil jednu mistrně gradující a sestříhanou koláž, která je vrcholem filmu. Sice mě trochu překvapilo, že to upozadilo Bluntovou na úkor coming-of-age, díky své poctivosti, preciznosti a nápadům ale tenhle film stoprocentně patří do kin. Na stream ať si jdou Láska a monstra a další generická post-apo. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Můžu se tě na něco zeptat? Když jsi vídal ten plamen noc, co noc, věděl jsi, že je to on?“ - „Ano.“ - „A vůbec tě nenapadlo pro nás jít?!“ - „Ne. Lidi, co zůstali, co se z nich stalo…ty to nevíš, viď? Já jo. Zachraňovat takový lidi nestojí za to.“ Anebo se přece jen najde někdo, kdo stojí za záchranu? Zbytečně nastavovaná kaše? Ne v tomto případě! Hádám, že nemalá část publika se musela před zhlédnutím filmu ptát na totéž. Jenže Krasinski se překonal. Nečekal jsem to, ale dvojka se jedničce nejen s přehledem vyrovnává, ale dokonce ji i mírně převyšuje. Prakticky jediným zdrojem mé nespokojenosti byl Marcus (jehož chování jsem si sám pro sebe marně ospravedlňoval absolvovanou lobotomií, ehm). Ale jinak? Napětí, lekačky, atmosféra, práce se zvukem a tichem…všechno znovu více než povedené. Někomu asi bude vadit, že se i přes vložený začátek z minulosti nedočkal odpovědí na některé otázky. Což ještě může být napraveno. Na druhou stranu, ono to louhování nepůjde donekonečna, že…prozatím zůstávám na 4*. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Skoro stejně jednoduché a přímočaré, jen s výživnějšími a více over-the-top momenty, které jedničce povětšinou chyběly a nebo se nesly v trochu jiném, více komorním duchu. Některé věci jsou zajímavě vyobrazené (ostrov, přístavní vyvrhlové), ale trestuhodně opomenuté je jakékoliv vysvětlení "kde, jak, proč". Stejně tak se vlastně nedozvíme nic o emzácích. Je to zase jenom survival s rodinnými hodnotami. Avšak velmi suverénně natočené s několika senzačními kamerovými prostocviky bez střihu, které to přece jen strhávají směrem vzhůru. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Tak prý je to to samé jako jednička. S tím můžu jenom souhlasit, jedná se o pokračování příběhu nám známé rodinky z jedničky a jakožto fanoušci samozřejmě chceme vidět více. John Krasinski i tentokrát doručil napínavou a v akčních pasážích vyloženě strhující jízdu, škoda jen, že sám do filmu nemohl zasáhnout i herecky, jelikož neskutečně dozrál. Osobně si myslím, že bez jeho tvůrčího vkladu již potvrzená trojka nebude taková šleha a bude mít přes 2 hodiny. Přitom těch 90 minut je naprosto optimálních, pokud člověk viděl jedničku, má perfektní představu o tom co dostane. Ovšem s tím rozdílem, že tentokrát už se nešetřilo a monster si nyní užijeme do sytosti. Zachraňte Paramount, kinaře i lokálního distributora a jděte na to. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Všechno (a vlastně i všichni), co se nám minule líbilo, je zpět a je to pořád skvělá podívaná i poslouchaná. Hlavní novinka Tichého místa: Části II se pak jmenuje Cillian Murphy a je to snad ten nejlepší možný herec, kterého mohl John Krasinski obsadit, protože z něj prakticky není možné spustit oči, ať dělá, co dělá (nebo nedělá). Druhé Tiché místo těsně navazuje na první, takže jsem měl pocit, že se dívám na další díl výborného seriálu a rád jsem se setkal se známými postavami, během následující, příjemně střídmé hodinky a půl jsem se navíc dozvěděl víc také o celém tom podivném ztichlém světě... Závěr filmu opět jasně ukazuje směrem k dalšímu, což mi ani v nejmenším nevadí. ()

Reklama

Reklama