Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (CinemArt)

luka4615

Oproti výtečnému prvnímu dílu z roku 2018, který byl od začátku až do konce precizně vysoustruženým filmovým koktejlem, je toto pokračování tak nějak trestuhodně pozadu. Jistě, sice zde dostaneme opět další porci skvělé atmosféry a výtečných momentů, nicméně i tak Vás bude neodbytně hlodat pomyšlení na to, že návrat do světa, v němž musí být každý potichu nebo zemře, šel udělat vlastně ještě o nějaký ten kus lépe. Tento aspekt je citelný zejména v pasážích zabývající se úplně prvním dnem invaze monster. Zkrátka mi zde chybělo něco, co by tuto bezpochyby zajímavou koncepci, potažmo i tento neprozkoumaný svět prohloubilo, aby byl divácky zážitek o to silnější. Avšak i přes tento nedostatek se jedná o vydařený monster horor, který jsem si v kině také díky desetiměsíční “covid“ pauze užíval až s neslušným nadšením. Skvělá práce! (Viděno v kině Cinestar IGY České Budějovice) ()

Morholt

Po poněkud rozpačitém dojmu z jedničky jsem nic moc nečekal, ale druhá část se mi nakonec líbila. Je to především díky tomu, že se film už tolik nesoustředí na ukázky z "obyčejného" tichého života a sází na klasický střet mezi lidmi a ufouny. Je to rychlejší, akčnější, jednodušší a tudíž i zábavnější. Na trojku se těším. 80% ()

mm13

Čo do kvality a pôžitku, rovnaké, ako prvá časť. Tu fakt nedošlo k žiadnemu, ani tomu najmenšiemu posunu, žiadnym smerom. Takže fajn. (akurát si to s prvou časťou vymenili - tu sa mi to viac páčilo na začiatku, menej záverom... čo to bude, ak to bude, na tretíkrát?) ()

Handle

Neříkám, že jednička neměla svý mouchy, ale scénář rozhodně držel mnohem líp pohromadě. Dvojka doplácí na mezery v logice a hlavně nekonzistentnost příběhu. Působilo to na mě tak, jak když si tvůrci random slepují scény, které však nefungují jako celek. Co však funguje dost, jsou akční scény, které v podstatě nemají chybu a mají správný tah na branku. Trochu zbytečné pokračování, ačkoli technicky má stále co nabídnout. ()

RelaxMan

Z prvního dílu jsem nebyl úplně odvařen a místy jsem se i nudil. Tento druhý díl se sice také nezapiše mezi nejlepší horory všech dob, ale je o něco lepší než jednička. Je zde lepší akce a hlavně výborný úvod. I herec Cillian Murphy mě bavil. Budeme doufat, že ve trojce, už to uzavřou a nebude z toho natahovaný seriál. ()

ScarPoul

O malinkatý kúsoček lepšie ako prvá časť. Konštrukcia stavia na rovnakých základoch, ale tentoraz vymieňame dejisko a namiesto toho, aby sme posedávali niekde na samote, putujeme za niečím. Charaktery prechádzajú skvelým vývinom a ich peripetie sa parádne stupňujú. V konečnom dôsledku to má také Last of Us vibes, pričom ale Krasinski nevybočuje zo zaužívanej šablóny. Úvod je nervydrásajúci a pekne vypointovaný, zatiaľ čo koniec má len uspokojiť fanúšika. To, že tam dve z hlavných postáv spravia obrovskú volovinu, síce beriem ako pokus o vytvorenie napätia a zauzlenie zápletky, ale zároveň to celý príbeh dáva do trošku naivnejšej roviny. Čo zamrzí. V rámci psychológie je to totiž vyšperkované. Hlavne Murphyho a Jupeho postava. Som zvedavý na tretiu časť. ()

Lacike

Festival nezmyselných scén pokračuje. Akurát vďaka väčšiemu rozpočtu sú tie nezmyselnosti epickejšie. Práca so zvukom ma stále srala. Raz je zvuk pri pohľade z hluchej postavy vypnutý, inokedy nie. Jak sa to tvorcom hodí. Na hovadinu s pieskom na ktorom nepočuť kroky sa našťastie už vykašlali. Príšery stále vizuálne komické a už si ich na chleba namažú aj deti. Čoho sa mám vlastne báť? Toho, že zvukár znova náhodne vypne zvuk? Pribudlo síce pár hromadnejších akčných scén, ale nič guletrhajúce to nie je. Krasinski je v niektorých scénach divne nakľúčovaný. Hlavne ten jeho beh je strašne komický. Celý tento fikčný svet je nielen nefunkčný ale absolútne nezaujímavý. Už som sa príliš nebavil ani na účet tvorcov, takže trojku v ktorej tie hrôzostrašné deti vyvraždia všetky tie bezbranné príšery, vynechám.  2/10. ()

BoPo

Jednotka príjemne zaskočila všetkých. Divákov ale aj tvorcov samotných. V dnešnej dobe úspech = bezpodmienečne nutné pokračovanie. John Krasinski režisér, scenárista jedného jediného úspešného filmu dostal príkaz do roka a dňa (covid to pretiahol na dva) priviesť do kín dvojku. Vypotil zo seba scenár, ktorý z informatívneho hľadiska je užitočný asi vystrihnuté scény z jednotky. Postavy v drtivej väčšine času vlastne len pochodujú (Pán prstenů - verzia pre hluchonemých) a tak majú veľa času na slzenie. John Krasinski evidentne nevedel čo s príbehom ďalej, ako ho rozvinúť, ako vysvetliť doposiaľ nevysvetlené, ako poskytnúť niečo nové. Sklamanie na plnej čiare. ()

GeusX

Solidní dramatické pokračování se nese v podobném povedeném duchu jako první díl, možná o kousek akčnější. Jsem zvědav na "pokračování" aneb jak to vše začalo, které bylo nyní nakousnuto. 80% (viděl jsem: 1x cz) ()

Dale

Veľké plus má tento film za to, že sa mu podarilo, aby mnou trhlo, čo sa mi už pekných pár rokov pri žiadnom filme nestalo, ale ten prvý MZák prišiel fakt nečakane. Zvyšok filmu už ale nič prekvapivé ani extra zaujímavé nepriniesol. Tradičná zápletka o deťoch, ktoré nepočúvnu a robia si čo chcú, vďaka čomu sa dostanú do problémov, je dosť otravná. Ďalším otravným momentom bolo prestrihávanie medzi dvoma miestami, kde akurát v oboch to začínalo byť "napínavé", ako celistvé scény by to pôsobilo určite lepšie. Kým jednička bola lepší priemer, toto je už len čistý priemer a od trojky veľké očakávania nemám. ()

MoiJe

Podľa traileru som sa chystala, že sa budú dlho vyšepkávať na návšteve a riešiť možno rabujúce gangy. Skutočný dej tak beriem ako príjemne prekvapenie. Atmošku to má, na smrť vydesených hercov tiež, príšerky sú pekné, plejáda chodidiel asi tiež. ()

JohnCZ

Je pravda, že tomu už chyběl ten prvek tajemna a taky film trpí tím, že je to klasická dvojka rozehrané trilogie, takže se tam vlastně nic moc zásadního nestane, nemá to pořádný dějový rámec a spíš to působí jako delší epizoda nějakého seriálu tím, jak se jednotlivé figurky posouvají po šachovnici a připravují na velké finále. V případě druhého Tichého místa ono posouvání probíhá v hodně komorním a pozvolném duchu, takže mi je úplně jasné, že méně trpělivý divák se bude nudit. Je to škoda, protože filmařina je to jinak precizní a ozvučení umně pracující s tichem i hlasitými zvuky je řádně nervydrásající. Chci víc! ()

Padme_Anakin

John Krasinski u mne podruhé zabodoval, atmosféra od prvních minut parádně hustá a rodina Abbottových den za dnem bojuje o přežití v extrémně nehostinných podmínkách.. Mám dlouhotrvající slabost pro Emily a tady mi opět předvedla, že v roli matky (lvice) je úžasná.. Cillian je v každém ohledu zajímavý herec s podmanivým hlasem.. Vše, co by se dalo vytknout, už teď vlastně nevím, po pravdě nechci vědět, jsem na filmové vlně.. ()

vurhor

Krasinski pokračuje ve své jemné, ale zároveň uspokojivě frustrující tiché jízdě, která neztratila svoje unikátní kouzlo ani ve svém prvním pokračování. Tiché místo 2 s sebou přináší parádní inovaci ve formě prozkoumávání neznámého - zatímco v prvním díle se celý film odehrával na jednom (tichém) místě, se kterým byla hlavní rodinka obeznámena, nyní musí pro vlastní přežití vstoupit do zcela neprobádaných vod. Blbý pro ně, supr pro diváka. Film opět pokračuje především ve svém vizuálním vyprávění, přičemž vyřčená slova jsou až sekundární, byť jich už zde bylo o něco víc. Ale vůbec to nevadí. Vlastně je to možná i dobře, protože přílišnou přiléhavostí k prvnímu dílu by mohla utrpět ona unikátnost a jedinečnost pokračování. V čem však Tiché místo opět exceluje je ve svém napětí. Zase je zde několik nezáviděníhodných situací, při kterých si divák začne okusovat nehty na rukou a horečně uvažovat nad tím, jak se ti naši hrdinové z takové lapálie dostanou. Plus i přestože už divák dávno zná podobu a chování filmových monster, přesto zde dokážou být stejně děsivá. Nestává se často, aby horory měly dobrá pokračování. Tiché místo 2 je však velice důstojným nástupcem parádního prvního dílu. Akorát s těmi konci by si oba filmy měla dát víc záležet, sakrblé! Průměrné 4* ()

corpsy

Čakal som, že sa táto Časť Druhá vyberie klasickým chodníčkom pre dvojky. Väčší a hlučnejší ( tichší? ). Ale tu proste chcel niekto ešte viac zopsychologizovať samotný námet a uhýba žánrovým pravidlám. Nieje na škodu, ak sa niekto snaží o presah, ale nemal by zabúdať, v akom žánri sa pohybuje. ()

PauloZ

O trošku hloupější než jednička, ale pořád nadprůměrná žánrovka, která solí silnou atmošku od první klapky po tu poslední!.. no a šup sem part 3 ()

berny2468

Musím říct, že se mi překvapivě dvojka Tichého místa líbila více něž jednička. Asi to je tím, že jednotka krom úchvatného prologu a hodně zajímavého nápadu nic jiného nenabídla. Dvojce se naopak již daří hodně zlehka načrtnutý svět z jednička zdařile rozšiřovat. Prologu se opět daří skvěle zaujmout.  Ukáže nám konečně jak invaze začala a to je podívaná, která opět za to stojí. Má to skvělou atmosféru a i se daří navodit jisté napětí. I příběh dokáže zaujmout už a má své opodstatnění. Avšak i nadále zůstává leckdy rozum stát nad chováním některých postav. Johnu Krasinskému se ale i přes jisté neduhy opět podařilo zaujmout a bude bezesporu zajímevé sledovat nadále jeho kariéru. Řemeslně totiž není filmu, co vytknout. Cillian Murphy skvěle doplnil Emily Blunt a herecky je film tedy perfektní. Do třetího dílu by bylo fajn ještě lépe promyslet příběh, protože jde vidět, že tento svět má rozhodně co nabídnout a jeho potenciál lze ještě nějakou tu dobu konstruktivně ždímat. Tiché místo 2 lze tedy rozhodně bez problému doporučit. Nečekejte však bezchybný film, ale jestli se Vám líbila jednotka, dvojku minout nesmíte. 70%. ()

Astaroth12

Je to intenzívnejšie, akčnejšie a hlavne sa konečne dozvedáme ako to bolo na začiatku a , že monštra nevedia plávať. Tá druha informácia trápi menšiu časť populácie, ale je to novinka a mali by to vedieť i na žitnom ostrove. Čo mi nebolo po chuti je to rozdelenie do dvoch táborov a ani jednu z nich netrápi, ako si počína ta druha a hlavne ,kde sa nachádza, tvária sa ako keby ani neexistovali. Mám z tohto dobrý pocit a či budem mať i z pokračovania, to sa ešte uvidí za chvíľočku. ()

Marsik

HBO GO - Kvalitně zpracované. Atraktivně natočené, napinavé, skvělé ozvučené. Nemám výhrad, snad jen, že to mohlo být delší, protože to prostě bavilo. 80% ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)