poster

Stehy

 • Srbsko

  Šavovi

 • angličtina

  Stitches

Drama

Srbsko / Slovinsko / Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, 2019, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fafejt001
  *****

  ZA výkon Snežany B. musím dát tomuto snímku plný počet *. Pomalu se rozvíjející příběh o hledání ztraceného syna podle skutečnosti , se dost vymykal mnohým filmům z poslední doby . Vůbec mi nevadil pomalý děj , nebotˇ divák je až fascinován výkonem hlavní hrdinky . Jen škoda toho až useknutého konce . Ale i tak jde o nevšední filmový zážitek . Hvala .(5.3.2020)

 • Marze
  ***

  Tomuto komornímu dramatu herecky kraluje Snežana Bogdanovičová. Šokovalo mě v závěrečných titulcích, že v Srbsku byla před lety objevena kriminální síť , kteří v průběhu války prodali stovky dětí k adopci. Hospodyňka vaří, žehlí, šije, ale myšlenkami je v jiném světě. Tedy ideální postava pro vypravěčský minimalismus. Stále zatvrzele pokračuje v pátrání po synovi. Dcera si o ní myslí své. Silněji než střety s lékaři či s policií účinkují domácí války s nejbližšími. Film má záměrně pomalé tempo, které místy až dráždí. Pocitově to zabírá.(10.6.2020)

 • Carthorias
  ***

  Letní Filmová Škola 2019, film 25: Brutální doják o ztracených, znovunalezených a opět upadajících nadějích jedné srbské rodiny. Jeden z těch filmů, kdy jsou všechny úřední postavy protivné karikatury zapletené v obřím spiknutí, které nemají naši hrdinové nejmenší šanci odhalit. Prostě instantní depka.(3.8.2019)

 • horovska
  *****

  Drama se rozjíždí velmi zvolna, příběh je dávkován postupně až k závěru, který citlivému divákovi trochu pokrouti vnitřnosti. Oběti záhadných zmizení vlastních dětí prý jdou do stovek, každý se s tím vypořádává jinak, ale že po osmnácti letech již jde opravdu jen o pravdu, je jasné. Výborný film, jež účinkuje minimálními prostředky.(29.6.2019)

 • zette
  ****

  Vyborne socialni drama s pochmurnou atmosferou Belehradu dnesnich dnu, chmury v dusi hlavni predstavitelky jsou vsak mnohem delsi... Vynikajici Snezana Bogdanovic v roli matky, ktera je presvedcena, ze jeji zrovna narozeny syn skutecne nezemrel a byl prodan do nahradni rodiny. Rada silnych scen, at uz novy sef na policii nebo setkani se synem.(31.5.2020)

 • - Celosvětová premiéra filmu proběhla 11. února 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)

 • - Zápletka filmu není smyšlená, ale má reálný předobraz ve skutečných událostech, které se odehrály na území dnešního Srbska mezi 70. a 90. lety 20. století. Skandál z obchodu s dětmi vyplaval na povrch až před několika lety, přičemž případy tisíců postižených rodin nebyly v době uvedení filmu stále dořešeny. (Stoka)