Tak žvásty retardů o normalizačním filmu apod mě už nepřekvapí, ubohost a debilita tohoto národa se šíří a všeobecně se ví, že na minulost zbabělci, sluníčkáři a jiní ubožáci svádí všechno, ale on ten film je velice nadčasový a jelikož se tam v negativních postavách poznáváte jací jste i dnes ještě větší pokrytci karieristi atd. tak vás štve a hodnotíte ho mizerně(30.12.2017)

• Jonatthan

Tak dodívat do konce se to dalo, hlavně Zlatce to slušelo. Nepochopil jsem ale proč tam režisér cpal pořád ten masopust. Asi nějaká umělecká metafora, kterou jsem možná pochopil, ale neskutečně mě srala a film zbytečně natahovala. Spoiler: Co ale provedl rejža (nebo scénarista) s duševním vývojem hlavní hrdinky jsem nepochopil. Od začátku až skoro do konce si hraje na jedinou spravedlivou a na úplném konci se obloukem vrátí k bezpáteřnímu milenci, aby s ním žila šťastná až do smrti??? Proboha proč??? Jediné vysvětlení mám, že Vyskočil je v posteli lepší než Hartl...:-)))))(19.10.2012)

• Pitryx

Nebetyčná blbina, kde se motá páté přes deváté. Herci odříkávají to, co mají, nijak se nesnaží, ono není ani proč. Do toho šílený Zich, i když melodie jsou to pěkné, ale já jej nemusím. Spěje to celé od ničeho k ničemu, je to nuda, a nakonec jsem to stejně asi celé nepochopil. No nevadí, věšet se pro to nebudu. Stejně jsem se na to koukal jen kvůli Evě Jeníčkové, kterou jistý web uvádí jako jednu z protagonistek. Já ji tam neviděl, ale to si proto, že jsem krapet sem tam usínal nudou. Ale ani v závěrečných titulcích uvedená není.(16.4.2016)

• subic

Jak zbastlit dohromady min. 2 seriály, trochu Inženýrskou odyseu a taky trochu My všichni školou povinní (i když to šlo v té televízí až o pár let později), na to nalepit masopustní pseudoveselí. Já nevím, jestli by naši měli odvahu na to jít tenkrát do kina... Jediná pozitivní je tam snad je ta mladá 22letá Zlata a navíc tam ukáže i čudlíky, tehdy ještě čudlíčky.(5.7.2020)

Podobne ceske filmy ze skolniho prostredi mam rad. Hlavni myslenka filmu, kdy mlada ucitelka nazorove narazi na zajete koleje starsich pedagogu je dobra. Scenar mohl byt propracovanejsi, masopustni vsuvky se mi libily, jen nechapu obsazeni Jana Hartla do role zpevaka, ktery stejne musel byt predabovany.(15.4.2015)

• - Film se natáčel v jihočeském Písku, Putimi a na hradě Strakonice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)