Reklama

Reklama

VOD (1)

23. prosince 1991 ráno se Cameron Todd Willingham probudí a zjistí, že jeho dům je celý v plamenech. Přes veškerou snahu se mu nepodaří zachránit své tři malé dcery a ty v domě uhoří. Když se koná soudní proces, obžaloba Ricka Perryho tvrdí, že požár byl založen úmyslně, neboť benzín někdo rozlil ve tvaru pentagramu a lednice byla přemístěna tak, aby úmyslně blokovala dveře. Před soudem vystupují další svědci, kteří Camerona popisují jako násilnickou osobu. Poté vypovídá Willinghamův bývalý spoluvězeň Johnny Webb a prohlásí, že mu Willingham řekl, že požár byl založen úmyslně. Přestože Willingham i jeho manželka Stacy vášnivě obhajovali Willinghamovu nevinu, je odsouzen k trestu smrti. Během pobytu v cele smrti je Willingham bit a ohrožován dozorci i ostatními vězni, nakonec je umístěn na samotku, kde se zhroutí. Pořád ale trvá na své nevině a vrací se mu vzpomínky na život se Stacy. Z retro prostřihů vyjde najevo, že Willingham a Stacy měli komplikovaný vztah, ona ho podváděla a on se k ní choval násilně. Přesto je jasné, že jim na sobě navzájem záleží. Stacy ale nakonec přestane odpovídat na jeho dopisy na příkaz své matky, která věří, že je Cameron vinen. Willingham si najde nového právníka Reavese v naději, že prokáže svou nevinu... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

silentname 

všechny recenze uživatele

Robiť filmy podľa skutočných udalostí je vždy náročné. Je ťažké to podať tak, aby to pôsobilo uveriteľne, a aby to bolo nestranné. A obzvlášť keď ide o takú tému, ako má "Trial By Fire". Okey. Trest smrti je pre mňa neustále dosť kontroverzná téma. Rozumiem, prečo ho v Amerike majú, a sú určite ľudia, ktorí si ho zaslúžia. A potom tu máme prípad, z ktorého nie je úplne jasné, či to bolo všetko spracované v poriadku. A tento film poukazuje na to, že niečo tu určite nehralo a kopec dôkazov bolo prehliadnutých, lebo Texas očividne chcel mať obeť procesu, ktorý im vyhovoval, a ktorý pasoval ich teóriam. Neviem ako si v Amerike plnili vyšetrovatelia povinnosti v rokoch 1991 až 1992. Ale tento film ukazuje minimálne niekoľko vecí, ktoré boli úplne odfláknuté. Alebo aby to ešte zvýšilo účinok, tak sa menili za peniaze alebo znížené tresty výpovede tak, aby to poukazovalo na správnu obžalobu. Keď som to pozeral, z toho súdneho procesu som skutočne nemal pocit, že to bolo úplne košér. Však nemal dokopy žiadny priestor na obranu, jeho obhajca neurobil dokopy absolútne nič. Iba sedel na zadku vedľa neho. Zdá sa vám to ako férový súd? Takže rozhodne tam boli nejaké červené vlajky, ktoré vytvárajú priestor na to povedať, či bol Cameron Todd Willingham skutočne vinný, alebo naopak nevinný (ako on do konca života tvrdil). Na tomto filme ma fakt zaujala jeho téma, mal vynikajúcich hercov, dobré spracovanie a po celý čas ma držal v napätí. Dúfal som, že to dopadne celé lepšie. Ale ako som zistil, niektorí ľudia možno budú očistení až po smrti. Ale bude sa potom štát schopný ospravedlniť niekomu, že mu ako nevinnému zobrali život? Čo na filme ale nefunguje sú dve veci. V prvom rade tie ohnivé efekty podľa mňa nefungujú. Taká maličkosť, ktorú som videl počas úvodu filmu. A potom by som povedal, že neskôr sa to stala veľká dávka monológov. Zaujímavých, ale bolo ich moc. Postavy sú ale veľmi dobré a príbeh jedostatočne zaujímavý. Osobne si myslím, že za pozretie film určite stojí. A môžem ho odporúčať. Hodnotenie: A- ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Režisér Krvavého Diamantu a Posledního Samuraje servíruje málo známé Soudní/Vezeňské drama, které má rozhodně sílu.Šikovný Edward Zwick si vzal silný pravdivý příběh, vložil tam neznámé herce, aby přidal na autentičnosti a ono to funguje.Hlavní hrdina je v Texasu odsouzen k trestu smrti za upálení svých vlastních dětí a divák do poslední chvíle neví, zda je vinen či nevinen. Bavilo mě prostředí ze soudu ( byť toho je tu méně než bych chtěl) a potěší i vezeňské prostředí- kde buzerace ze strany dozorců vzhledem k závažnosti trestného činu je na místě. Druhá půlka se zaměřuje na ženu, která se snaží prokázat jeho nevinu. Poutavé sbírání důkazů ( tedy funguje i Krimi linie) a potěší nečekané finále, kde jsou kapesníky rozhodně nutností.Solidní málo známý film, který si zaslouží více pozornosti.Příběh 4/5, Akce 0/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 2/5, Emoce 4/5. 8/10. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„JEN TO, ŽE SE NĚKDO CHOVÁ NEVHODNĚ JEŠTĚ NEZNAMENÁ, ŽE JE VRAH. NEBO JO?…“ ///    Manželství podivnýho dua, který minimálně díky chování Todda nenasplňuje představy o  americkým snu. Takže, když jim shoří barák i s parchantama, sledujeme krátkej proces. Následujou zážitky ze „zelený míle“ a příběh přepíná, páč přestává jít vo to, jestli je Todd magor, ale vrah… Zajímavý. I díky provedení. Nikdo se z něj nesnaží dělat lepšího člověka, ale má to výst k zamyšlení. Jestli trest smrti jo, nebo ne. Stačí to?   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) První věta, kterou mě naučili, byla: „Omlouvám se šéfe“. 2.) Děcka jsou mrtvý. /// Thx za titule „Lenka Večerková“.   /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Film může vůbec fungovat jen díky tomu, že vynechal nejzásadnější důkazy, které toho chlapa v očích porot dvou stupňů poslaly (zcela zjevně právem) do cely smrti. Třeba to, že během požáru místo záchrany dětí tlačil od baráku pryč auto. Že neměl v krvi skoro žádné CO (tzn. nezachraňoval ty děti). Nebo že tam bylo víc míst založení požáru a stopy po rozlité hořlavině (podle obhajoby o ni zakopl při útěku... haha). Nebo že ho několik psychiatrů označilo za sociopata (který třeba v minulosti týral zvířata). Nebo že ženu kopal při obou těhotenstvích do břicha. Nebo že se jí k činu přiznal. Nebo že odmítl detektor lži. Stačí kouknout na wiki. Ex post se našel akorát expert, co řekl, že ten požár MOHL (teoreticky) vzniknout i jinak. A že spoluvězeň nemusel být úplně věrohodný svědek. Jenže proti Willinghamovi toho bylo mnohem, mnohem víc. Jasná murder in first degree, navíc s přitěžujícíma okolnostma. I kdybych příběh přijal očima "spravedlivé" rozvedené paní, co si píše s vrahem, pořád by film strašně sráželo, že je neuvěřitelně nudný. Každopádně doufám, že se bude ten šmejd smažit v pekle. A scénárista že se nad sebou zamyslí. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Edward Zwick je velice slušný řemeslník a má za sebou celou řadu divácky úspěšných a hlavně velkolepých filmů (Legenda o vášni, Glory, Krvavý diamant). V poslední době se ale (bohužel) soustředí na menší filmy se silnými tématy. Tentokrát z prostředí věznice, kde čeká na smrt možná nevinný muž, obviněný z vraždy tří dcer. Herecky slušné, ale fádně natočené a zbytečně dlouhé. ()

Zajímavosti (6)

  • Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)
  • Keď si v čase približne 1h 13 min začne Elizabeth (Laura Dern) prvýkrát prechádzať nezhody vo výpovediach svedkov, ukazujú na súde „umelecké dielo“, ktoré Toddovi viselo nad posteľou. Na obrázku je obal albumu „Abrahadabra“ od symphonic black metalovej kapely Dimmu Borgir, ktorý však vyšiel až v roku 2010, lenže súd prebiehal v auguste 1992, kedy táto skupina ešte ani neexistovala (vznikla až v roku 1993). (Stillborn83)
  • Hoci sa film má odohrávať v Texase, nakrúcaný bol v Atlante a Douglasville (Georgia, USA) počas októbra 2017. (Arsenal83)

Související novinky

Režisér Posledního samuraje poletí do vesmíru

Režisér Posledního samuraje poletí do vesmíru

21.10.2018

Režisér Edward Zwick (Poslední samuraj, Odpor) se produkčně ujme nového drama seriálu Away pro Netflix, které bude pojednávat o první lidské misi na Mars. Zwick zároveň natočí první epizodu. Příběh… (více)

Reklama

Reklama