V našem světě takové věci, jako třeba tužka, pero nebo kostka ledu, nežijí. V tomhle světě však ano, a dokonce se i chovají jako lidé. Seriál nám představuje 20 z nich, kteří si zde žijí celkem klidným životem, dokud se v jejich světě neobjeví mluvící reproduktor. Ten jim nabídne výhru v podobě „Ostrova snů“, který je velmi luxusně zařízen. Vítěz i určí, kdo na onen ostrov včetně něj bude moct a kdo ne. Všech 20 věcí samozřejmě ostrov vyhrát chce, a tak jsou rozděleni do dvou týmů. Oba týmy soutěží v různých disciplínách a v každém díle je jedna věc z týmu, který prohrál, vyřazena. O jejich osudu v soutěži rozhodují sami diváci a s každým dílem soutěžících ubývá. Vyhrát totiž může jenom jeden. (honajz2)

honajz2

Naprostá hovadina, která je komplet udělaná asi v malování, hlavní postavy jsou věci (no fakt, je tu třeba list, pero, kostka ledu, plamen, sirka...) a jde tam o to, že tam bojují proti sobě o nějaký ostrov a celé to je jako Survivor, akorát postavu, která vypadne, si určují (spíš určovali) sami diváci, co ten seriál sledují. A vyřazuje se pomocí dortu, kdo nedostane kousek, vypadl. Jenže ono to není tak marné, jak se zdá, vůbec - každá postava má nějaký charakter, který se i v průběhu děje rozvíjí, některé jsou aj dost sympatické, i celý ten přůběh toho seriálu je zajímavý. A mě tyhle reality show typu Survivor vždycky bavily, takže není moc divu, že mě "chytlo" i tohle. Sem tam tam je i něco vtipného, občas jsou tam nějaké divné vsuvky a občas to jde i do něčeho psychedelečtějšího (je tu dokonce i strašně jednoduše nakreslené Slunce s očima, což mi připomnělo Měsíc z Mighty Boosh, ale Měsíc je jinačí frajer). Ale když za dva večery projedu něco přes deset epizod a věnuju tomu čas, když nekoukám na žádný film ani seriál, co momentálně sleduje, tak to asi něco značí. Jsem někde před polovinou a pořád mě to baví. Tak uvidím, co z toho bude dál. Někdy to je utahané, takže za 4*, ale časem třeba změním názor. Tak jo, v pondělí jsem začal a dneska ráno jsem ten seriál dokoukal - což je na mě hodně rychlé, když jsem byl ochotný věnovat tomu tolik času, když jsem nekoukal na filmy. A nutno říct, bavilo mě to, dokonce se tu stal i zázrak (od začátku jsem fandil dvěma a oba se dostali do finále, z čehož ten jeden byl první a ten druhý druhý, to se mi ještě nikdy nestalo) a některé postavy jsem si dost oblíbil. A některý ty postavy mi připadají i roztomilý (mě se obecně líbí minimalismus, asi, jestli se to tak dá nazvat), i když jsou strašně jednoduše nakreslený, že bych to zvládl snad i já (jo, zvládl, nakreslil jsem Leafyho, že to i nějak vypadá). No, jak to tak vypadá, asi jsem si našel další seriál, který se zařadí mezi moje oblíbené. Rád bych si ho dal i do TOP 10, ale mě je líto tam cokoli vyhazovat, zase, tohle tam podle mě patří... No, uvidím, nad tímhle se ještě zamyslím. 5* ()