Panenky (S01E01) (epizoda)

• Itálie

Le Bambole

The Dolls

Itálie / USA, 2018, 57 min

Seriál není určen pro milovníky "Slunce, sena...". Je to náročný seriál u kterého je potřeba se zamyslet a vžít se do jednotlivých postav. Pokud se to divákovi podaří, tak si může být jistý, že ho seriál dostal a doslova vcucl do děje. Je pravda, že v některých dílech jsou trochu hluchá místa která se táhnou, ale z celé série to může dělat max 10 minut.(15.12.2018)

Nádherná výpráva, soundtrack, herecké obsadenie, réžia. Nezvykle pomalé tempo. Od Costanza som videl Osamelosť prvočísel a malo to atmosféru, ale tuto to posunul ešte o hodne vyššie. Určite svoje zohrala aj kvalita predlohy. Proste paráda po všetkých stránkach. Platí pre všetkých 8 dielov.(14.12.2018)

• poppy75

tak ja neviem...vizual uzasny,male herecky hraju ako o zivot...plus-ja mam pre filmy zo stareho talianska slabost...ale!:takmer som zaspavala, v podstate sa v prvej casti nic nedialo,hudba ako z psychothrilleru,zatial som jej opodstatnenie nenasla...dospelacke postavy sa spravaju nerealne-a potom som si uvedomila americky vplyv na tento film a bolo jasne-vybrat typicke spravanie pre talianov a ponuknut ho ako polotovar....keby ste sa ma po prvej casti opytali-tak vam odpoviem: ak milujete taliansko tak radsej chodte do archivu a pozrite si nieco starsie,tam je autenticita a aj hlboke emocie-toto bolo pekne pre oci ale studene a prazdne...samozrejme,mam v plane si pozriet osudy tychto 2 dievcat,ale nie je to pre mna priorita...(22.11.2018)

Už jsem se bál, že mě nikdo nedokáže mačkat za srdíčko a ono jo.(27.1.2019)