Geniální přítelkyně (TV seriál)

• Itálie

L'amica geniale

Itálie / USA, 2018, 7 h 47 min (Minutáž: 50–63 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Výborná hudba, solidní námět, ale i velice nápadité a živé kulisy spolu s dobrými hereckými výkony neudělají nutně geniální seriál, když je příběh tak precizně italský, až to hezký není. Od začátku příběhu tu na sebe všichni strašně řvou. Do toho se k sobě chovají hůř, než bachaři k vězňům v té nejhrůznější jihoamerické věznici. Opravdu jsem měl dlouho co dělat, abych si na to prostředí, ve kterém ty dvě kamarádky jsou, zvykl. A vlastně ani nevím, jestli jsem si zvykl. Určitě tu jsou momenty, které ve spojení s hudbou opravdu stojí za to slyšet a vidět. Max Richter se zde hudebně opravdu vyřádil. Těch momentů tu ale není tolik, abych byl po těch osmi dílech scénáristicky úplně na kaši. A nepodpořil to ani poměrně razantně utípnutej konec. Osobně mám pocit, že takový seriál má víc váhu pro Itala, než pro Evropana, ale třeba se mílím.(21.12.2018)

Můj komentář by se podobal tomu, co zde už napsali uživatelé Malarkey a Aky. Navíc mně děvčata místy psychicky svým chováním deptaly. Například Elena, která byla věčně uslzená, zírající nekonečně dlouho do bodu "A" a nedokázala se při své inteligenci rozhodovat, nutně k tomu potřebovala kámošku, rebelku, která si zase věděla rady skoro ve všem. No nevím, druhou sérii sice dám, tam se snad dá Elena trochu do kupy, ale tohle bylo pro mě velké zklamání...…...(30.12.2018)

Profesně tomu lze stěží něco vytknout, všechny superlativy napsané zde nebo i někde jinde platí. Jen je to utahané, mnohdy se z ničeho dělá tajemství a věda, navíc je to skrz naskrz italské, až to pro Neitala přestává být zajímavé. Po čase jsem se začal při těch dlouhých záběrech do očí, jež měly sdělovat bůhví co, nudit.(25.12.2018)

Geniální přítelkyně těží ze skvělých, hereckých výkonů, výborné výpravy a také faktu, že se zde mluví italsky, což autenticitu ještě více zvyšuje. Těch osm dílů uteklo jak voda a jsem šťastný a smutný zároveň. Šťastný za tak kvalitní natočení a smutný, že už je konec. Saverio, bravo, bravisimo, geniální seriál, víc asi není co dodávat.(17.12.2018)

Po všech stránkách originální seriál, který mě uzemnil podobně jako Mladý papež. Výborný výběr předlohy, skvělý scénář, režie, kamera, reálie, talentované děti a mladí herci, napětí, emoce....Mohla bych jmenovat opravdu dlouho. Ale nakonec musím zmínit skvělou hudbu a závěr sice rozpačitý, ale velmi vydařený. Siciliano mafioso....podobnost čistě náhodná?(22.12.2018)

S1 4/5_ Další HBO libůstka, ze které ta atmosféra poválečné Itálie přímo čiší. Herecky taky kvalitka, ale po těch osmi dílech mám prostě pocit jakoby mi někdo pustil půlku fakt dobrého filmu a že na zbytek se mám podívat za rok.(23.12.2018)

Vážení a milí uživatelé ... po dvou letech mám zase zjevení a zase za tím stojí italové. Pozornému a soustředěnému diváku jistě neunikla ta tiseň a syrovost tohoto veledíla .... už dlouhou mě seriál nenutil jít tak hluboko a nenechal mě bez dechu, i když nebylo vyřčeno jediné slovo. Doporučení ... prostě se dívejte! PS: Italové toho hodně namluiví, ale i beze slov se mají o co opřít ... spoiler svatba(22.12.2018)

90%(18.12.2018)

Skvostná adaptace, poutavý vhled do života neapolského předměstí padesátých let. Bavilo hodně.(6.1.2019)

Pro mne příjemné osvěžující překvapení letošní sezóny. Ano, rozjíždí se to pomalu a "z ničeho dělá tajemství a věda" - ale není zrovna tohle příznačné pro náctileté dívky. Výborný casting a také český dabing, až na pár dialogů, které tahaly za uši, pokud se měly bavit děti v 50. letech.(31.12.2018)

Chtě, nechtě...chytne a nepustí.(22.12.2018)

První díl mi přišel zmatený a o ničem, ale díly dva až osm jsem pak slupla během jednoho dne. Samozřejmě jsem občas přetáčela zdlouhavé scény a nic neříkající pohledy na nicneříkající tváře hlavních hrdinů. Příběh mě ale pohltil a bavil mě až do konce první série, i přesto, že Lila je tak trochu nesympatická mrcha a Elena se pořád tváří jako by se zrovna posrala (a i přesto ji všichni kluci chtějí, what?).(29.12.2018)

Nezvykle natočený, pomalý, ale o to více výborný seriál od italské RAI a HBO. Přiznám se, že chvílemi jsem měl husinu a měl jsem pocit, že sleduju psychothriller. Seriál má slušnou atmosféru a musím uznat, že dětské herečky to zvládly na výbornou. Nicméně si myslím, že seriál je spíše pro náročnější diváky a asi příliš nezaujme běžného diváka který je krmen americkou tvorbou od HBO. Do seriálu je potřeba se opravdu vžít a sledovat jej pozorně od prvního dílu. -- Povedl se i hudební doprovod který výrazně podkresluje celý seriál.(19.11.2018)

Veľmi dobrý seriál s atmosférou ktorú vám neponúkne žiaden iný seriál súčastnosti. Má v tom prsty HBO a to je plná záruka kvality. Dej je podávaný pomalším tempom a každou časťou vás to viac a viac vtiahne do deja. Krásny pohľad do minulosti Talianska.(20.12.2018)