(festivalový název)

• Kanada

• Nový Zéland

Dokumentární

USA, 2018, 100 min

Dechberoucí záležitost, kterou radši vynechejte na velkém plátně, pokud nemáte rádi výšky! Ale ne kecám, běžte tam. I za těch pár závraťových momentů to stojí. Alex je neuvěřitelný šílenec, který musí mít v hlavě něco vypnuté, jinak si nedovedu vysvětlit, jak by někdo normální mohl něco takového dokázat.(13.5.2019)

Nebyť povinného happy endu, idem po najvyššom hodnotení. Ja viem, trocha morbídne, ale keď viete ako to celé skončí, tak to s vami až tak nelomcuje. Taktiež najsť si cestu k nie práve najsympatickejšiehomu a neraz podivnému "mamvpičistovi" Alexovi je dosť tažké, takže skutočne obdivujem jeho naopak velmi podarenú a milu priateľku. Dokument by som možno o par minút skrátil, a to najmä časť, kde to naš hrdina vzda, ale o 5 minut už znova lezie. Prišlo mi to také prázdne a celé iba na efekt... ALe v podstate som spokojný a obrovský klobuk dole pred touto samovražednou misiou. PS: ja osobne mam dosť ak potrebujem preskočiť plot od suseda či vyliezť na najbližšiu čerešňu(3.5.2019)

Kvalitní dokumentové řemeslo, které teží maximum z povahy nasnímané látky, protože lezení bez jištění a ještě ke všemu na El Capitan je naprosto dechberoucí a z velké části totálně nepochopitelný kousek, kde rozum zůstává stát. Jako člověku, který má strah z výšek tento dokument naservíroval přímo obří dávku ''nope'' záběrů. Nezbývá než před hlavním aktérem smeknout. Velmi povedený dokument.(2.5.2019)

Pro mě to není jen o člověčích limitech které jsou nepochopitelné ale i o psychice a nahlížení do duše, důvodech motivace (deprivace citovosti a bezpodmínečnosti v dětství) Viz amigdala , obrněnost , necitlivost jako podmínka lezení.Myslím že to jde ale i jinak...viz tfreediving... Hodně podnětné....(27.3.2019)

Alex Honnold přesně ví, co chce dělat. Má rád život a dobře si uvědomuje, že sebemenší chybička by byla tou poslední. Slušný základ v tomto směru mu obstarala jeho matka, pro kterou nebyl nikdy dost dobrý. I když v tom filmu vypadá docela sympaticky, byla to holt maximalistka. A tátu už zemřel, což Alexe hodně mrzí. Rodiče spolu ale nijak zvlášť nevycházeli a posléze se rozvedli. Což je jeden z důvodů, proč Alex přilnul celou bytostí k lezení. Kromě sportovního výkonu, z kterého se zatočí hlava i z pohodlí měkké sedačky, film dává solidní vhled do Alexova nitra. Jeho pokora, touha překročit hranici, mít jistotu v nejistotě. Alex není magor. Hledá svoje maximum a chce přežít.(16.5.2019)

• - Natáčelo se v Maroku, Kalifornii a Nevadě. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu v Telluride. (Varan)

• - Film je věnován horolezcům: Frank Taiping Chin, Ann Krcik a Ueli Steck. (griph)