Noční rozhovor s Romy Schneiderovou (TV film)

• Francie

Conversation avec Romy Schneider

• angličtina

A Conversation with Romy

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2018, 51 min

Patrick Jeudy

Romy Schneider (a.z.), Alice Schwarzer (a.z.)

Na povrchu tvrdá, uvnitř křehká, takovà byla krásná Romyna. Plná protichůdných emocí, spalující žár lásky, zoufalství nevyrovnaných emocí z dětství. Vše vždy dělala naplno, žila, milovala i trápila se.(25.10.2020)

Schneider poprvé a naposled vypráví o minulosti, za kterou se hluboce styděla. A zároveň přes čtyřicet let držená tajemství vyplouvají tímto dokumentem na povrch. Tyto asi poslední kamínky do mozaiky obrazu vnitřně nevyrovnané osobnosti pomáhají pochopit filmový i soukromý život herečky. Formou možná průměrné, ale fanoušek který chce vědět vše by dokument neměl přehlédnout.(17.10.2020)

Všechna sláva...(26.10.2020)

Pod napudrovaným, melancholickým princem oblohy... Dáma s filmovými perlami, která kroky vídeňského valčíku vyměnila za "tanečky" pařížského kankánu. Vznešená elegánka. Diva, pojem. Aristokratka herectví s charismatickým projevem, horoucně pronikající do situací, charakterových tepen i vlásečnic, spletitých hlubin, světel a stínů niter. Přemítá, vypráví. Věci života vibrují, se vyba/r/vují. Vzduch nabral kolínskou. Atmosféra na síle. Plné zuby má, sladkých "Sisinek," nasáklých cukrbliky.(15.10.2020)

Dokument potvrzuje, co jsem si vždy o své oblíbené herečce myslel. Cítím ji víc francouzsky než německy. A ctím v ní i velkou demokratku. To je, myslím, ze všeho, co dělala a konala, zřejmé.(18.10.2020)