Smrt v maskách (E07) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2018

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

Největší plus: v odhadu pachatele jsem byl jako obvykle hodně blízko, ale tentokrát takto překombinovanou zápletku, motiv, jsem teda nečekal. Vyšetřovatelé jsou v tomto seriálu podáváni jako docela slušní amatéři, když ignorují dosti zásadní poznatky koronera. Asi si najdu onen původní seriál... "Professor T.", který byl předlohou "české verze".(12.12.2018)

Sice nám tvůrci od začátku až příliš okatě naznačují, kdo vraždil, resp. je ze žijících nejvíc zodpovědný, ale stejně musíme čekat na motiv - chvílemi to vypadalo, že na něj snad ani nedojde a že díl skončí někde ve třech čtvrtinách, protože důležitější bylo, jestli polda policajtce zachrání prdel tím, že sežene důkaz. Špalková žel nemá charisma rozesmáté Pauhofové, a celá ta věc s nemocnicí ... neříkejte mi, že v lékařských záznamech se o profesorově jinakosti nic nepíše, doktor sestru neinstruuje, a ona musí čekat na radu sekretářky z fakulty? Nehledě na to, že ta scéna setkání těchto dvou žen tady hodně chybí. Nevím proč, ale přišel mi tenhle díl delší než všechny předchozí (ono s těmi reklamami těžko soudit), možná se jen vlekl. Scéna s tatínkem dává tušit, že ze seriálu zmizí další postava. Podpříběhové linie, až na ty sebevraždy viděné očima dětí, o nichž se hodně mluvilo i v díle předchozím, se tady jinak zcela zastavily. Popravdě, asi se mi víc líbily první díly seriálu, kde prostě Řezníček hraje mimoně a užívá si to, než teď, kdy to mimoňství začali narušovat, aniž by byla postava pevně vyprofilována (i u Monka čekali delší dobu, než jeho jinakost začali podrobovat různým testům proti dosavadním pravidlům). Závěrečná emotivní zpověď dívky, tam nechápu, proč je vedena záběry na ni, jak mlčí, když povídá - že by to herecky nedala? --- EDIT: Teď si čtu komentář GoodStenly, a vidím to stejně - z profesora je už jen "plyšový medvídek".(10.12.2018)

• meda2016

E07 Konečně jsem viděl jeden díl celý. Ne že bych předchozí opustil pro nechuť ale z časových důvodů. Provedení emocí postav mne dost v tomto dílu zklamalo, intonace, timing, dopad dialogů na situaci - nedobré. Víc ani nemám touhu sdělovat. Zas jeden odbytý počin.(9.12.2018)

V první epizodě byl profesor T na jednu mezi zuby (jako seriál House), klasický introvert s prvky despoty. Ok, tak byl tento seriál prezentován. Jenže v tomto díle je bohužel už z profesora "plyšový medvídek" - příjemný a nehádající se, takže jen další tuctový krimi seriál...(10.12.2018)