Smrt v maskách (E07) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2018

Komentáře uživatelů k epizodě (5)

 • honajz
  ***

  Sice nám tvůrci od začátku až příliš okatě naznačují, kdo vraždil, resp. je ze žijících nejvíc zodpovědný, ale stejně musíme čekat na motiv - chvílemi to vypadalo, že na něj snad ani nedojde a že díl skončí někde ve třech čtvrtinách, protože důležitější bylo, jestli polda policajtce zachrání prdel tím, že sežene důkaz. Špalková žel nemá charisma rozesmáté Pauhofové, a celá ta věc s nemocnicí ... neříkejte mi, že v lékařských záznamech se o profesorově jinakosti nic nepíše, doktor sestru neinstruuje, a ona musí čekat na radu sekretářky z fakulty? Nehledě na to, že ta scéna setkání těchto dvou žen tady hodně chybí. Nevím proč, ale přišel mi tenhle díl delší než všechny předchozí (ono s těmi reklamami těžko soudit), možná se jen vlekl. Scéna s tatínkem dává tušit, že ze seriálu zmizí další postava. Podpříběhové linie, až na ty sebevraždy viděné očima dětí, o nichž se hodně mluvilo i v díle předchozím, se tady jinak zcela zastavily. Popravdě, asi se mi víc líbily první díly seriálu, kde prostě Řezníček hraje mimoně a užívá si to, než teď, kdy to mimoňství začali narušovat, aniž by byla postava pevně vyprofilována (i u Monka čekali delší dobu, než jeho jinakost začali podrobovat různým testům proti dosavadním pravidlům). Závěrečná emotivní zpověď dívky, tam nechápu, proč je vedena záběry na ni, jak mlčí, když povídá - že by to herecky nedala? --- EDIT: Teď si čtu komentář GoodStenly, a vidím to stejně - z profesora je už jen "plyšový medvídek".(10.12.2018)

 • GeusX
  ***

  Největší plus: v odhadu pachatele jsem byl jako obvykle hodně blízko, ale tentokrát takto překombinovanou zápletku, motiv, jsem teda nečekal. Vyšetřovatelé jsou v tomto seriálu podáváni jako docela slušní amatéři, když ignorují dosti zásadní poznatky koronera. Asi si najdu onen původní seriál... "Professor T.", který byl předlohou "české verze".(12.12.2018)

 • meda2016
  **

  E07 Konečně jsem viděl jeden díl celý. Ne že bych předchozí opustil pro nechuť ale z časových důvodů. Provedení emocí postav mne dost v tomto dílu zklamalo, intonace, timing, dopad dialogů na situaci - nedobré. Víc ani nemám touhu sdělovat. Zas jeden odbytý počin.(9.12.2018)

 • Nefra
  *****

  Za mě velmi dobrý díl, řekla bych zatím nejlepší. Rozuzlení mne vůbec nenapadlo. Seriál mě baví, Řezníček to zahrál skvěle. Škoda, že má seriál jen 8 dílů.(13.6.2020)

 • GoodStenly
  ***

  V první epizodě byl profesor T na jednu mezi zuby (jako seriál House), klasický introvert s prvky despoty. Ok, tak byl tento seriál prezentován. Jenže v tomto díle je bohužel už z profesora "plyšový medvídek" - příjemný a nehádající se, takže jen další tuctový krimi seriál...(10.12.2018)