Avengement

Scénografie:

Felix Coles

Kostýmy:

Lindsey Archer

Popri Undisputed najlepsi Adkins. V cisto body close-combat konfrontacii ma to bavilo o level viac ako posledny John Wick prave vdaka tej spinavej, casto k realnosti nebezpecne blizko sa bliziacej krcmovej brawl choreografii (tak to so mnou az take zle snad nebude, ze Lacike? :-) ) a vyborny ustredny hudobny motiv a la Morriconeho Chi Mai alebo spominana La Piovra!(29.5.2019)

Zrající anglická mlátička znovu v holportu se synovcem Vica Armstronga. Tentokrát jako zjizvená zuřivá Nemesis, co by svým výstavním chrupem mohla spolu s bondovským padouchem Jawsem překusovat ocelové lana a pro kterou je bodnutí nožem srovnatelné s atakem moskyta. Dá se tomu vytknout, že se tam hodně mluví (sice s líbezným cockneyovským přízvukem, ale často bez správného šmrncu slovních výměn), struktura vyprávění působí poněkud kostrbatě a Johnson si trošku půjčuje z jiných filmů (premisu z japonského Harakiri, rozhovory s úředníky o prodloužení trestu ze Shawshanku), ale proto tady asi tak úplně nejsme. Jsme tu, protože dobře víme, že na vybílení londýnské knajpy se nepoužívá Primalex, ale pan Adkins..(31.5.2019)

Jeho strýcem je kaskadérská legenda Vic Armstrong, synovec Jesse V. Johnson se ostatně řady jeho projektů účastnil coby kaskadér. A pak zkusil režii. Vzniklo několik nevýznamných béček. Pak spojil síly s hbitým (tady navíc dost ostrým) Britem Scottem Adkinsem a začalo se blýskat na lepší časy. A Avengement je možná vrcholem jejich spolupráce. Těch devadesát minut sice jedeme podle šablony, která ale vůbec není zlá a prakticky nenudí. A hlavně dává Adkinsovi prostor pro jeho fyzické schopnosti. I když někoho možná zklame víc chlapských pěstí na úkor pověstné akrobacie. Vlastní krví podražený a zlomený hrdina nachází mezi zdmi nejdrsnějšího britského vězení nový smysl života. A postupně se dozvídáme, z jakého důvodu dostane několik britských zrzků v jedné londýnské knajpě za uši. Čtyři hvězdy nedám, ale našlapané je to náramně.(1.6.2019)

Slušná mlátička potvrzující, že Adkins je momentálně ve vrcholné formě a rovněž režisér Johnson jako stabilní béčkař si udržuje jistou kvalitu i když Thriple Threat pořád hodnotím jako jeho nejlepší počin. Tady mě moc nebavil ten všemi vychvalovaný příběh a po pravdě i samotnej Adkins a jeho bojový kreace se mi začínají okoukávat. Tady je příjemnou změnou přechod na drsný, chlapský a opravdu špičkově zapadající bitky. Potíž je, že to se časem přejí a pak už ten film nemá co nabídnout. Sorry Scotte tentokrát jen silná trojka.65%(30.5.2019)

Keď nerátam sériu Undisputed, tak sa jedna s prehľadom o najlepší Adkinsov film. Príbeh je pomerne jednoduchý a aj tu hraje rolu pomsta, tak ako u väčšiny jeho filmov, no tento krát film začne v polke a prostredníctvom flasbackov sa nám postupne odhaľuje čo sa stalo. A práve tým je tento film odlišný od jeho predošlých. Navyše mu tato rola extra drsňáka veľmi sedí a akcie sú v jeho podaní opäť lahodne a záver je brutálny masaker. 75% - 4*(20.6.2019)

• Cappuccino

Nemôžem si pomôcť, ale Adkinsovi som to v role dobráka veľmi nežral. Celé rozprávanie jeho príbehu bolo veľmi patetické a zápletka filmu o rivalite bratov ma skutočne vôbec nezaujímala. Viac-menej som iba stále čakal, kedy sa na scéne odohrá ďalšia krvavá bitka a Adkins všetkým poriadne nakope zadky. Snaha o vytvorenie akého schopného deja tentokrát vôbec nevyšla.(9.6.2019)

(80%) AVENGEMENT je další vydařené béčko s Adkinsnem. Ačkoliv nedávám plné hodnocení, tak přesto jsem spokojen a nic výrazného tomu vytknout nemohu. Co se týče provedení v obdobě současnosti v baru a k tomu vložení různých flashbacků, tak s tím moc problém nemám. Provedeno to bylo slušně a bez logických děr. Jen trochu místy upadne tempo filmu, ale ne o moc. Akce je tu opravdu dostatek, je rozložena zhruba po celém rozsahu filmu, takže není potřeba, aby zde byla nonstop akce. Ještě tak ten úvod, kdy Adkins uprchl a začáteční povídání v baru mě moc nebavilo, ale pak už mě to ví a víc vtahovalo do děje. Bitky ve věznici jsou řádně krvavé, drsné a i místy dost dynamické. Takže v tomto ohledu u mě převládala spokojenost. Jen co se týče těch fightů tak nebyly až tak nápadité a akrobatické jak to u Adkinse a tohoto režiséra známe. Což opravdu není nijak velká výtka, šlo spíš o klasické rvačky, ale své rozhodně přinesli – to neříkám. Jen jsem celou dobu čekal na ten pravý moment a vyvrcholení těch pranic. Scény ve věznici měly dostatek prostoru, ale film nabídne i víc lokací, kde Adkins zneškodňuje své protivníky. Se vším jsem byl tak nějak spokojen. A finále na baru ? To už bylo téměř dokonalé. Nože, prkna, lahve, dokonce i automatická zbraň – to už bylo dost v akci nápadité. K tomu ten Adkinsnův nasraný výraz a celkově vizuál, který jasně ukazoval, jak moc toho v té věznici prožil. Děj nebyl špatný, ale určitě bych ještě něco k tomu vylepšil, nějakou tu pointu atd. Za zmínku stojí i dobrá hudba s často opakujícím hudebním motivem. Ve výsledku si ale stěžovat moc nemůžu. Je to drsné, akční béčko se skvělým hlavním hrdinou, který v tomto snímku sice není úplně bez viny, ale i tak jsem mu od začátku do konce fandil. Doufám, že nás ještě obdobné záležitosti čekají, jen tak dál Scotte!(28.5.2019)

Retrospektivní wannabe ritchieovská revenge gangsterka se Scottem Adkinsem? Ano, a kupodivu to funguje velice dobře! I když asi největším překvapením je, že je to fajn podívaná i ve scénách, v nichž Adkins (imho stále ve vrcholné formě) nikoho neukope k smrti (bitky mají celkově vysoký standard, všechny jsou přehledně nasnímané, brutální a krvavé). ;-) Prosil bych vícero podobně potěšujících direct-to-video béček! 70 %(10.6.2019)

Scotta Adkince mam poslední roky opravdu rád a oblíbil jsem si ho jako nástupce Jeana Claude Van Damma.Pro mě má dobré béčkové akční filmy a jeho bojové umění je fakt parádní.Kdo je na tom podobné jako já tak s tímto snímkem bude spokojen.Zde je i nějaký docela nosný příběh a skvěle se to doplňuje s hodně povedenou akcí.Takže fanoušci těchto filmu podle mě budou spokojeni.Za mě celkově 70 % a čtyři hvězdy.(10.6.2019)

Pěkná mlátička, která je spíš drsnějšího ražení, než přehlídkou úžasných kopů alá Boyka. Příběh pěkný a zajímavý, akce hodně. Adkins znovu válí. Za mě 80% :)(23.6.2019)

Tak předně možná zklamu ty, kteří čekaj nonstop akční porcovačku. Předně se jedná o lehce utahanou konverzačku z baru, kde Adkins reflektuje v krátkosti to co se mu stalo během těch x let v base a to my vidíme pomocí krátkých flashbacků. Oceňuji způsob, jakým je zvoleno vyprávění, ale asi bych byl radši za chronologickej přístup. Pravda je taková, že Adkins NIKDY nebyl nasranější v nějakým filmu. Hláškuje, pořád nadává, tváří se nepřátelsky a v bitkách je agresivní hovado. S těma zubama, jízvama a sestřihem působí fakt drsně (sám to i poznamená) a je to takovej ten týpek, kterému by jste se chtěli vyhnout obloukem. Je též zde snaha o komplexnější vývoj jeho postavy, kdy se z dobráka stane muž, co nemá co ztratit. Dojde i na pár menších twistů. A celkově mě příjemně překvapila jeho motivace. Co se týče akčních scén, tak padne několik výstřelů z brokovnice - prostřelená hlava, noha, zuby vyražené, tuna zlámaných kostí, xkrát zde Adkins někoho vykuchá...bitky nemaj složitou choreografii. A není jich ani zase tolik. Z toho vězení se dočkáme dost soubojů, ale jsou spíš krátké. Perfektně to fakt vyváží posledních 5 minut v baru, kde Scotta vypustí Johnson z řetězu a vymlátí bar pomocí prknem, sečnýma zbraněma a agresivních chvatů. Občas i předvede nějakej kop z otočky, ale to jsou takové víc základní co od něj známe - žádnej pořádnej akrobatickej kousek zde není. Souboje jsou však výborně natočený, sestříhaný a Johnson se neustále zlepšuje. Mám raděj pár bitek z Accident Man, protože se tam využívá víc akrobacie, ale zdejší bitky jsou asi dvacetkrát drsnější a brutálnější. Celkově je Scott ve skvostné formě a myslim si, že má pořád co nabídnout. Občas se vyskytlo hluché místo, chybí mi zde nějakej fakt ikonickej fight a v tom baru se to trošku natahuje, i když to solidně graduje... těžko říct, jak budou hodnotit mojí oblíbenci. U mě je to tak mezi třemi/čtyřmi hvězdicemi, ale za ty souboje a několik výborných hlášek budu milejší.(24.5.2019)

Hoho, mnohem lepší, než jsem čekal. Dobrá rubačka.(4.6.2019)

Pecka s Adkinsom drsným jak šmirgeľ papier, ktorý sa vydáva na cestu pomsty, potom čo zdrhne z basy. Najprv k pár záporom. Nechronologický koncept keď Adkins celý svoj príbeh rozpráva v bare má za následok, že tempo filmu je nevyvážené a miestami sa napriek krátkej stopáži nájdu hluché scény. Snáď by to fungovalo ak by bol Johnson lepší režisér, ktorý by aj dialógovým scénam dokázal dodať, napríklad prácou s kamerou a gradujúcou hudbou, poriadnu dávku napätia. Ústredný hudobný motív je fakt pekný (podľa mňa celkom nápadito variuje Morriconeho Chobotnicu, hm k Chi Mai to má fakt bližšie Adrian), ale behom filmu zaznie len párkrát a väčšinu filmu som mal pocit, že nepočujem žiadnu hudbu. Adkins sa do úlohy nasratého hrdinu svojím obmedzeným herectvom dokonale hodí, takže si strihol zase raz jednu skvelú postavu, ktorú dokázal uhrať. Trochu ma mrzelo, že nie je ešte viac odtrhnutý z reťaze a namiesto zbytočných kecov o tom aký je drsniak, nejde hneď na vec. Ale to, že nie je úplne zmyslov zbavený nakoniec ospravedlnila jeho skutočná motivácia. Okrem Adkinsa má priestor trochu zažiariť už len Fairbanks ako jeho veľký brat. Možno to chcelo príbeh zahltiť pár ďalšími výraznejšími postavami u ktorých by sme sa tešili ako ich Adkins vymláti. Hlavným kladom filmu, ktorý ma uchvátil natoľko, že som pri nich rozmýšľal o plnom hodnotení, sú bitky. Nie sú síce akrobatické, ale sú viac zemité, taký ten krčmový štýl a hlavne pôsobia neskutočne drsne. Zaobídu sa bez prehnaných gore scén alebo vriec z múkou vďaka ktorým by sa po každom údere z protivníka zaprášilo akokeby si mesiace nevypral. Behom všetkých bitiek ma neustále napadalo jedno jediné slovo. Timing. Absolútne dokonalý timing. Všetky chvaty sú dynamicky prevedené, v správnom uhlu voči kamere a aktéri bezchybne pohotovo reagujú na údery, takže stačilo pridať adekvátne zvukové efekty a divák na 100% uverí, že tie rany sú natoľko bolestivé, že ich len tak nerozchodia. Proste nádhera. Pokiaľ Adrian a Lateef ofrflú aj tieto bitky, tak už neviem, čo viac by chceli. Tak precízne prevedené poctivé bitky sa už netočia ani v Hong Kongu a Wick so svojou príliš očividne nacvičenou a pomalou choreografiou sa na tento film tiež nechytá. Aj Florentine bude musieť zabrať, aby to tromfol. A čo sa týka množstva bitiek, tak som spokojný. Snáď len by som ich len dávkoval pravidelnejšie. V jednu chvíľu sa len kecá a v inú je bitiek až príliš. Celkovo som nadšený. Z tohto filmu sa každý fanúšik MA filmov musí posrať blahom. Idem si vymeniť spodky a pustím si to znova. Mám pocit, že na druhé pozretie by ma to mohlo baviť ešte viac. Dávam silných 8/10. P.S: Sorry za tento trojdielny román, ale chcel som sa podeliť s mojím nadšením. Tak často sa mi to nestáva.(29.5.2019)

Za mě nejlepší film Scotta Adkinse.(28.5.2019)

Nahodou fajny film pana Skotta Adkinsa, iduci na scheme - kecy - rvacka - kecy - rvacka - kecy - rvacka. Adkins ma brutalnu formu, a to je dobre, sablona ma dobre tempo a nuda nehrozi. Gratulujem . 84 %(2.6.2019)

Moje hodnotenie prehodilo film fo červena. Ale fajn, patrí mu to. Minimálne za výborné a originálne poňaté rozprávanie príbehu (tá chronologická rošáda bol fakt zaujímavý nápad a myslím, že na tom sa celý film začal stavať). Akcia bola ... No... v zásade ok na západné pomery. Od Adkinsa zakaždým očakávam, žedostanem Yuriho a potom som zväčša sklamaný. Ale to je môj problém, nie toho ktorého filmu. Ale čím ma tento tu milo prekvapil. A síce hraním. Nebol to prerod postavy ala Serpico, ale ako sa od slušnuňkého synáčika stávalo to zvíra so železným chrupom a dopáleným xichtom. To som si užíval. Ako samozrejme aj finálne praskanie kostí. (A malý žmurk smerom k fanúšikom Pulp Fiction, ktorý evidentne v rozprávaní slúži ako predloha). Ten kus naivity nemám potrebu pri takýchto filmoch riešiť. Bolo to fajn. Jo a hudobné podfarbenie na štýl Chi-mai. Veľmi príjemné.(9.6.2019)

Asi najlepšie adkinsovka, akú som doteraz videl. Spojenie Scottovej bojovej šikovnosti s prostredím britského prostredia v ktorom sa pohybujú zjavy, pre ktorých stvárnenie sú ideálni Craig Fairbrass či Thomas Turgoose fungovalo, najsilnejšie scény však boli neprekvapivo tie, ktoré sa odohrávali za múrmi drsnej väznice.(3.6.2019)

Adkins se mi zdá poslední dobou lepší a lepší. Celkem solidní, krvavá rubačka v anglickém stylu. Scény ve vězení jsou perfektní !! Avšak Accident Man byl o dost lepší za mě. Každopádně neurazí a stojí za to vidět.(8.6.2019)

Scott s plechovou hubou mi trochu připomínal amerického rappera. Ve vězení přožíval muka a přišel, jak vyměněný zohavený univerzální voják. Jsem zvědavej, jak tohle přeloží do češtiny. Dávám 75%(30.5.2019)

4* jsou objektivně asi moc, protože scénář musel mít Džeší Džonson uplácaný během nedělní siesty u kafe, nicméně se mu to povedlo na výbornou. Film, odehrávající se na dvaceti metrech čtverečních s retrospektivami, kde se rozhodně nešetří pěstmi a kopanci, stojí za to shlédnout - už jenom díky té jednoduchosti, v níž je síla a zároveň i kvůli Adkinsovi, který se na chvilku vyhrabal z céčkového septiku zpět na výsluní a nechal vyniknout své bojové schopnosti = revenge movie jak fík!...............................moje hodnocení = 7,5 z 10.(17.6.2019)

<< předchozí 1 2 3