Avengement

Scénografie:

Felix Coles

Kostýmy:

Lindsey Archer

Mimo brutální, syrovou, krvavou a skvěle sestříhanou akci film nemá ani až tak špatný příběh a scénář, naopak se docela povedl - revenge všem, kteří Adkinse poslali do vězení včetně jeho mafiánského bratra. Děj byl nápaditý, ale občas mě to prostě trochu nudilo, jakoby tomu něco chybělo. Určitě se ale jedná o povedené béčko a závěrečná bitka v baru byla tak neuvěřitelně uvěřitelná a přesvedčivá, že si prostě zaslouží hvězdičku navíc. Je vidět, že Adkins má Boyku prostě v krvi.(30.6.2019)

Dávám 5*, byť si to film nezaslouží. Byl jsem nadmíru překvapen. Řeknu to takto: normální film na 3*, ale výborný Adkins (a přiznejme si, ten film byl natočen zejména pro bojové scény) a příjemné překvapení. Takže 4* bych dal za "mlátičku" a příjemné překvapení, a jednu navíc za zajímavý zážitek POMSTY.(19.9.2019)

Áno, toto je presne taký akčný film so Scottom Adkinsom, aký mám veľmi rád. Drsné, brutálne a plný akcie so špičkovo zvládnutou bojovou choreografiou. Navyše tie jeho ksichty, ktoré hádzal... no proste veľká mlsanica pre všetkých, čo majú radi filmy, kde sa všetko vybavuje ručne stručne... Tá čašníčka nemala chybu. Slušný nadpriemer, za tú plnokrvnú akčnú zábavu. 80/100(8.7.2020)

Tak jo, tady veškerá legrace a sranda končí, od Jesse V. Johnson sem čekal béčko, nic víc, jenom standardní normální béčko, ale tohle je jeden z nejtemnějších filmů, na poli béčkových akčňáků. Ono natočit film o pomstě, s kvalitní akcí a zároveň dát do filmu nějaké ty emoce a celé to nějak dát do hromady, aby to drželo a fungovalo, je čím dál těžší, ale Johnsonovi se to prostě povedlo. Je fakt, že Adkins dokáže ze sebe dostat, i hodně dobrý herecký výkon, ale tak nějak v posledních filmech, dělal jenom mlátičku, ale tady předvedl svůj nejlepší herecký výkon, čímž překonal i Boyku. A co se týče akce, je hodně drsná a surová, ale finále v baru, má to co mnoho filmu postrádá, gradaci, napětí a strach o hlavního hrdinu. Plus song, "Me Mum" který z filmu, dělá umělecké dílo. Takže pevně doufám, že Johnson a Adkins, tohle zkusí překonat ať už společně, nebo samostatně, oba dva sou totiž důkazem, že lze jedině růst a rozvíjet se.(10.1.2020)

„Vězení mě změnilo a můžeš za to ty, bratře!" A protože krev je sladká, tak i tahle pomsta chutná sladce. Z hlediska příběhu nic objevného, podobných filmů je kopice. Ale film má spád, když už se povídá, tak přijatelně dlouho, gore je syrové a uvěřitelné, kamera výborná a hudba připomene francouzské a italské kriminálky z 60. - 70. let. Samozřejmě účelem je předvést co nejvíce bitek, při nichž stříká krev v rytmu srdce až na kameru. Pokud nehledáte intelektuální zábavu, nýbrž béčkovou melu, budete spokojeni. Vykydli je všechny, Caine!(14.8.2019)

• - Film se celý kompletně natočil ve Velké Británii. (herr_carter)

• - Jako bojový koordinátor na filmu pracoval Dan Styles. Jako herec je uveden v titulcích u postavy Newbold. (Rominator)

• - Když je Cain (Scott Adkins) u výslechu, tak policista, který s ním vede hovor, má orosený obličeji. Na konci výslechu má ale obličej suchý. (Duoscop)