Avengement

Scénografie:

Felix Coles

Kostýmy:

Lindsey Archer

Tak jo, tady veškerá legrace a sranda končí, od Jesse V. Johnson sem čekal béčko, nic víc, jenom standardní normální béčko, ale tohle je jeden z nejtemnějších filmů, na poli béčkových akčňáků. Ono natočit film o pomstě, s kvalitní akcí a zároveň dát do filmu nějaké ty emoce a celé to nějak dát do hromady, aby to drželo a fungovalo, je čím dál těžší, ale Johnsonovi se to prostě povedlo. Je fakt, že Adkins dokáže ze sebe dostat, i hodně dobrý herecký výkon, ale tak nějak v posledních filmech, dělal jenom mlátičku, ale tady předvedl svůj nejlepší herecký výkon, čímž překonal i Boyku. A co se týče akce, je hodně drsná a surová, ale finále v baru, má to co mnoho filmu postrádá, gradaci, napětí a strach o hlavního hrdinu. Plus song, "Me Mum" který z filmu, dělá umělecké dílo. Takže pevně doufám, že Johnson a Adkins, tohle zkusí překonat ať už společně, nebo samostatně, oba dva sou totiž důkazem, že lze jedině růst a rozvíjet se.(10.1.2020)

Dávám 5*, byť si to film nezaslouží. Byl jsem nadmíru překvapen. Řeknu to takto: normální film na 3*, ale výborný Adkins (a přiznejme si, ten film byl natočen zejména pro bojové scény) a příjemné překvapení. Takže 4* bych dal za "mlátičku" a příjemné překvapení, a jednu navíc za zajímavý zážitek POMSTY.(19.9.2019)

Scott Adkins snad ještě nasranější, zuřivější a zběsilejší než kdy jindy. Co chtít víc?! Na filmy s tímto luxusním borcem většina jen hloupě a nesmyslně kydá špínu, v lepším případě zkritizují jen zápletku a alespoň pochválí jeho bojové umění, ovšem zde se povedlo skutečně obojí. Ano, zápletka je béčková a přímočará jak jen to jde, nicméně zároveň je její zpracování svěží, napínavé a v rámci této produkce i poměrně neobvyklé. Každopádně, v podstatě tu jde ale především o to, že se zde Scott Adkins probíjí od první do poslední minuty ke krvavé pomstě, jeho běsnění nabírá souboj od souboje větší a větší grády a intenzitu, cákance krve od jeho soupeřů lítají efektně na všechny strany, už jen maniakální Adkinsův výraz láme protivníkům veškeré kosti v těle a kdo to má takhle rád, přijde si zde na naprosté maximum. Zpracování soubojů pak nemá absolutně chybu, Adkins jen dokazuje, že je na naprostém vrcholu současné bojové akce, kdy díky Triple Threat za sebou nechává dokonce i takové mistry, jako Tony Jaa, či Iko Uwais, je to prostě šílená mašina, která drtí své protivníky jako masomlýnek, a Avengement je tak především díky tomu vážně nehorázně buldozéří jízdou, překypující parádně nasnímanou akcí, s dominujícím uměním božského Scotta. Pecka a s naprosto čistým svědomím nadhodnocuji na plnou palbu!(3.8.2019)

Nechápu jak je možné, že chlap, který natočí 11 špatných filmů, zku*ví nejlépe obsazený akční film všech dob a potom natočí pecku v podobě Accident Mana a Avengement! Scott Adkins je každopádně ve formě a po Boykovi si střihl svůj nejlepší film. Revenge, gangsterka a vězenský akčňák v jednom je super kombo. Souboje jsou drsné, brutální a správně syrové ( vymlácení celého vězení a závěrečná bitka v hospodě je highlight). Bavily mě i hlášky, tohle se povedlo. Béčko jiného rázu! 80%(27.6.2019)

• honajz

Sice je to hezky na přeskáčku, aby si divák musel skládat střípky, jak to celé bylo a proč (což nakonec není nijak velké překvapení ani haló), ale nakonec je to vlastně jen taková vztahová vykecávačka s bráchu v hospodě, šmrncnutá mnoha a mnoha bitkami ve vězení (a posléze v té hospodě), až už to byla nuda. Adkinsovi, který si film produkoval, by měl někdo vysvětlit, že méně někdy bývá více. Kolem 36. minuty už jsem byl z těch vězeňských soubojů furt na jedno brdo tak utahaný, že jsem měl sto chutí to vypnout a poslat do odpadu. Ale za závěrečný fight a těch několik pint piva, co filmem proteklo, dám dvě hvězdy. Btw, po tolika bodancích nožem do ledvin, měl ten chlápek vůbec ještě ledviny?(19.5.2020)

• - Jako bojový koordinátor na filmu pracoval Dan Styles. Jako herec je uveden v titulcích u postavy Newbold. (Rominator)

• - Po závěrečných titulcích následuje nezkrácený sestřih filmové scény, která byla ve filmu kratší. (Rominator)

• - Film se celý kompletně natočil ve Velké Británii. (herr_carter)