Avengement

Scénografie:

Felix Coles

Kostýmy:

Lindsey Archer

Nechápu jak je možné, že chlap, který natočí 11 špatných filmů, zku*ví nejlépe obsazený akční film všech dob a potom natočí pecku v podobě Accident Mana a Avengement! Scott Adkins je každopádně ve formě a po Boykovi si střihl svůj nejlepší film. Revenge, gangsterka a vězenský akčňák v jednom je super kombo. Souboje jsou drsné, brutální a správně syrové ( vymlácení celého vězení a závěrečná bitka v hospodě je highlight). Bavily mě i hlášky, tohle se povedlo. Béčko jiného rázu! 80%(27.6.2019)

Scotta Adkince mam poslední roky opravdu rád a oblíbil jsem si ho jako nástupce Jeana Claude Van Damma.Pro mě má dobré béčkové akční filmy a jeho bojové umění je fakt parádní.Kdo je na tom podobné jako já tak s tímto snímkem bude spokojen.Zde je i nějaký docela nosný příběh a skvěle se to doplňuje s hodně povedenou akcí.Takže fanoušci těchto filmu podle mě budou spokojeni.Za mě celkově 70 % a čtyři hvězdy.(10.6.2019)

Keď nerátam sériu Undisputed, tak sa jedna s prehľadom o najlepší Adkinsov film. Príbeh je pomerne jednoduchý a aj tu hraje rolu pomsta, tak ako u väčšiny jeho filmov, no tento krát film začne v polke a prostredníctvom flasbackov sa nám postupne odhaľuje čo sa stalo. A práve tým je tento film odlišný od jeho predošlých. Navyše mu tato rola extra drsňáka veľmi sedí a akcie sú v jeho podaní opäť lahodne a záver je brutálny masaker. 75% - 4*(20.6.2019)

Scotta Adkinse jsem měl doposud zaškatulkovaného spíše jako druhořadého herce, jenž se objevuje ve snímcích, které povětšinou nestojí vůbec za řeč. Ale v posledních letech se upisuje zajímavým projektům (trochu zamrzí, že mu nevyšel ten Batman....normálně bych si ho v roli Gothamského strážce dokázal představit) a také ukazuje, že nějakým tím hereckým talentem fakticky oplývá. Minulý rok se divákům ukázal ve snímku Accident Man, který dokázal během těch 90 minutek dostatečně pobavit, no a nyní přišel s pořádnou řezničinou, kde se ústředním motivem stává pomsta. Zní to otřepaně, ale film si nehraje na nic víc, než ve skutečnosti je schopen divákovi podat, takže tento fakt mi vůbec nedělal starosti. Na každém kroku z filmu poznáte, že rozpočet se nemohl pochlubit impozantním počtem nul, že dost herců přehrává, že k žádnému doopravdy slušnému zvratu taktéž nedojde....na druhou stranu příběh odsýpá, bitky choreograficky svou propracovaností překvapily a Adkins si hlavní roli nesmírně užil. Bavily mě taky flashbacky, které poodkrývaly ty kouty příběhu, jež divákovi nebyly nastíněny hned, a na konci do sebe všechny díly v zásadě zapadly a vytvořily sice béčkovou skládačku, ale dozajisté vtipně a odlehčeně podanou, že ve výsledku jsem výběru tohoto snímku nelitoval. Za mě dávám 70 %(19.8.2019)

Popri Undisputed najlepsi Adkins. V cisto body close-combat konfrontacii ma to bavilo o level viac ako posledny John Wick prave vdaka tej spinavej, casto k realnosti nebezpecne blizko sa bliziacej krcmovej brawl choreografii (tak to so mnou az take zle snad nebude, ze Lacike? :-) ) a vyborny ustredny hudobny motiv a la Morriconeho Chi Mai alebo spominana La Piovra!(29.5.2019)

• - Jako bojový koordinátor na filmu pracoval Dan Styles. Jako herec je uveden v titulcích u postavy Newbold. (Rominator)

• - Film se celý kompletně natočil ve Velké Británii. (herr_carter)

• - Když je Cain (Scott Adkins) u výslechu, tak policista, který s ním vede hovor, má orosený obličeji. Na konci výslechu má ale obličej suchý. (Bioscop)