poster

Freaks (festivalový název)

 • Kanada

  Freaks

 • Austrálie

  Freaks

Drama / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2018, 104 min

Hudba:

Tim Wynn

Producenti:

Adam Stein, Zach Lipovsky

Střih:

Sabrina Pitre

Scénografie:

Moe Curtin

Kostýmy:

Mia Fiddis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martrix
  *****

  Aby jste si tuto kanadskou lahůdku užili beze zbytku, stačí nemít žádná očekávání...tzn. nečíst synopse a nedívat se na trailery... . Možná budete prvních dvacet minut zmatení, ale odměnou vám bude společně s pochopením oč jde, také gradující akce, emoce i herecký výkon Lexy Kolker...v té době devítileté superherečky. A dohromady s pěknými trikovými scénami, to udělá sice nízkorozpočtové, ale vysokojakostní sci-fi. Společně s australským Upgrade, jde o filmy, které jsou jasným důkazem, že na dobré sci-fi netřeba stovky milionů dolarů, ale "stačí" kvalitní scénář a nechat tvůrce pracovat bez zásahů kravaťáků s kalkulačkami. Originální přístup k látce, je tady zásadní. Velká radost pro fanoušky nejen žánru, ale i dobrých filmů.(3.1.2020)

 • Xmilden
  ****

  Ocitáme se v blízké budoucnosti, kde otec z neznámých důvodů nechá svou dceru, aby se nabiflovala svou novou identitu, nesmí chodit ven a dokonce jí zakazuje koukat se z okna. Divák tak nějak stále tuší, že věci nejsou vůbec takové jaké se zdají být. A taky, že nejsou.... Nebudu prozrazovat co z filmu nakonec vyleze a kterým směrem se bude děj ubírat. Podobných snímků totiž není nikdy dost a jejich největší síla právě tkví v absolutní nečekanosti zápletky nebo případně jejího uchopení a jinakosti. 75%(9.12.2019)

 • majec4
  *****

  Tento film je pre mna neskutocne prekvapenie. Cakal som nieco uplne ine. O filme som fakt nevedel nic, len to co sa pise v synopse na CSFD. Ten nejasny zaciatok bol super. Od zaciatku som bol v neistote ci to na zaver nebude nieco na styl Fractured. Postupne ako sa aj mala Chloe dostavala do deja, tak som sa do deja dostal aj ja a tym si ma to cele ziskalo. Super zazitok fakt.(19.12.2019)

 • anais
  ***

  Celkem originální scénář, natočený ale velmi rutinérsky. Je pravda, co se píše v ostatních komentářích - nic si nezjišťujte, a budete příjemně překvapeni. Postupné odkrývání toho, o co jde, je moc fajn. Ale pokud byste chtěli víceméně to stejné, jen lepší (následuje SPOILER příměrem k jinému filmu), pusťte si Thelmu od Joakima Triera. Nebo Vyvoleného. Nebo Kroniku. Vlastně už se tohle dřív téma začíná hodně opakovat!(22.4.2020)

 • sheen
  *****

  Díky festivalu FutureGate jsme mohli vidět tento film jako první lidi v ČR s dost velkým předstihem a ještě k tomu s úvodním pozdravem od jednoho z režisérů, palec hore. Moc se mi to líbilo, je to opravdu originální a záhadné, minimalistické, alespoň první půlka. Ke konci to naprosto perfektně vygraduje, nečekal jsem takovou pecku. Vůbec bych se nezlobil, pokud budou pokračovat v rámci naznačovaného seriálu [Kino Lucerna, FutureGateFestival 2019](1.3.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 8. září 2018. (rafix)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)