Freaks (festivalový název)

Scénografie:

Moe Curtin

Kostýmy:

Mia Fiddis

Celkem originální scénář, natočený ale velmi rutinérsky. Je pravda, co se píše v ostatních komentářích - nic si nezjišťujte, a budete příjemně překvapeni. Postupné odkrývání toho, o co jde, je moc fajn. Ale pokud byste chtěli víceméně to stejné, jen lepší (následuje SPOILER příměrem k jinému filmu), pusťte si Thelmu od Joakima Triera. Nebo Vyvoleného. Nebo Kroniku. Vlastně už se tohle dřív téma začíná hodně opakovat!(22.4.2020)

Vždy ma poteší, ak sa z ničoho nič dostane ku mne totálne skvelá záležitosť, ktorá ma dokáže prekvapovať po celej dĺžke. Originalita je vzácna a tej je tu dostatok. Pri tomto filme je dôležité nič nevedieť. Nepozri si popis, nezapni si trailer a neotvor žiaden obrázok. Iba si to zapni a užívaj si túto parádnu záležitosť. ;)(26.12.2019)

Hodně dobrý, ale tu pocitovou čtvrtou rudou stár tady nedokopnu protože to ve mě nakonec nějak zásadně nerezonuje. Je to takový ten skoro-indie film co nemá valné ambice, nemá touhu jít hlouběji a vyčerpat všechen svůj potenciál(a že tady by fakt bylo z čeho dolovat. V zásadě to žije hlavně z toho překvapení, že je to nečekaně poutavé a má to poměrně originální námět. Člověk se baví a baví a napíná, ale když to skončí, tak je prostě konec a film hned odplouvá kamsi do hromady -přes den zachyceného- balastu... Parádní film, kterému ale chybí těkavá ingredience X aby se zaryl do mého vědomí.(4.12.2019)

Film, jehož hlavní devizou je dozajisté scénář. Rozumějte tomu asi tak......první půlku pořádně jako diváci nepochopíte, nic prostě nedává smysl a vy jen nechápavě zíráte, ale věřte tomu, že na konci se vše vysvětlí a vytvoří to bezchybnou skládačku. I o solidní herecké výkony se může film opřít, holčička v malé roli jednoduše zaválela a i Bruce Dern v roli vedlejší nehrál druhé housle. Mrzí mě ten fakt, že se o filmu více neví, protože by si to svým nestandardním nápadem vskutku zasloužil. Kanaďané mě mile překvapili, takový indie film vždy rád přivítám s otevřenou náručí, nesnaží se hrát na nějaký hollywoodský blockbuster, ale jako hlavní cíl si dali podařený story-telling.........A to se jim povedlo na jedničku. Zamrzí nižší rozpočet, neboť dojde i na pár trikových scén, a tam jasně člověk vidí, že peníze scházely. Ale snímku Freaks tuto vadu na kráse dokážu odpustit. Za mě dávám 76 %(6.1.2020)

Tento film má tak obrovský potenciál....A mě by se tak moc líbil, kdyby ho natočil někdo jiný....Je tam toho tolik a je tam toho tolik za mě tak "zmršeného"....Je to obrovská škoda. Nicméně vyvolal ve mě mnoho pocitů, například scéna, kdy si vyžadovala lásku od své "budoucí matky" a ona to udělala...nebo když její pravý otec sdělil, jak ji chránil. Ano, na tohle se nedá zapomenout. Nicméně ani na toho "dědka" v káře se zmrzlinou - ten byl tak slizký, že - tleskám výběru herce :D Nicméně - ne. Celkový dojem - ne, měli jste to ještě trošku vylepšit a dát si na čas - něco tomu chybí a jen prosím - nedělejte pokračování :)(6.6.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 8. září 2018. (rafix)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)