Věrní nevěrní

Louis Garrel

Joëlle Hache

Scénografie:

Jean Rabasse

Louis Garrel je neskutečný charismaťák a je hrozná škoda, že jsem po skončení filmu měl další projekci a nemohl jsem zůstat na diskuzi, protože to muselo být hrozně zábavný. Potěšil mě i vzpomínkou na Miloše Formana. Jeho film je vlastně vztahovka, kde se střídavě proměňují zábavné a romantické nálady. Oba hlavní představitelé sympaťáci, samozřejmě Laetitia kočka největší. Škoda, že Lily nedostala více dramatického prostoru, protože souhlasím s francouzskou akademií, že ona je velký herecký talent a potenciál do budoucnosti, rozhodně mě baví sledovat její filmovou kariéru.(26.3.2019)

Růžena výborná.(29.3.2019)

Bavilo, líbilo, inteligentní, trefné, skvělé. A přitom tolika pravdy. Casta je stále kasta, frajer je bombarďák a mladá depka příjemně překvapila. Šikulka. Myslím, že se na ni můžeme těšit i v budoucnu. Asi to nebude film pro všechny, já jsem spokojená.(9.4.2019)

film, ktorý vo mne ostal niekoľko dní po pozretí nielen pútavou, miestami až parodizujúcou formou, ale aj zaujímavými dialógmi na hranici absurditky. až tak, že mi ho nevadilo vidieť druhýkrát, a asi by mi to nevadilo ani tretíkrát. postava malého josepha 1000/1000.(11.3.2019)

Je pozoruhodné s akou ľahkosťou dokážu natočiť Francúzi aj takéto plytké scenáre. Tieto divné milostné zápletky idú síce úplne mimo mňa, ale keď sa nad tým človek moc nezamýšľa, tak to aj ujde. Dobre sa na to pozerá, to je ale všetko.(7.3.2019)

• Slepejsek

Slušný námět, bohužel příliš plytce vyprávěný (říkám si, co by s ním dokázal takový Woody Allen). Přes krátkou stopáž jsem měl pocit, že se film neskutečně vleče - a to ještě od hlavního tématu často odbíhá do bočních slepých uliček, které vztahy nijak neposouvají, jen nahánějí čas (namísto pseudodetektivní či gay-linie bych čekal víc kolem postavy Josepha, a to jak směrem k jeho tetě, tak k novému "otci").(6.4.2019)

Love story v ktorej mladícka vášeň na chvíľu zvíťazila nad rovnocenným ľúbostným vzťahom, ale tak rýchlo ako vzplanula sa aj rozplynula. Milenecký trojuholník, dvoch bývalých milencov a jednej mladej divošky. Bohužiaľ je film rozpovedaný v prvej osobe hlavného hrdinu Ábela. Hlavnej mužskej úlohy aj réžie sa zhostil Louis Garrel. On je ale najslabším článkom tohoto trojuholníka. Bývalá milenka, ktorá sa znova stala partnerkou a milenkou v podaní Laetitie Casta je zaujímavá, prefíkaná, citlivá a nepredvídateľná krásna dospelá žena. Naproti nej je náruživá mladá dievčina, ktorá je sestrou zosnulého partnera novo-nájdenej bývalej lásky. V tejto úlohe mladučkej divošky ma zaujala Lily-Rose Depp, ktorá jednoznačne zdedila talent po oboch rodičoch a predpovedám jej skvelú hereckú kariéru. Zaujímavá zápletka v dobrej metráži (našťastie iba 75 minút), ktorá je ale spracovaná ťažkopádne, niekedy až nudne. Ale kvôli dobrému príbehu a skvelým hereckým výkonom dávam 3 hviezdy.(16.4.2019)