Pre mňa je film Amnestie slovenský masterpiece. A to som dlho mala na tomto piedestále práve Kandidáta. Páči sa mi, že sa tvorcovia nebáli pustiť do témy, o ktorej vie mnoho ľudí stále málo - a práve preto im nemusí táto téma pripadať úplne atraktívna... Nevedomosť neospravedlňuje, aj keď mám pocit, že Havlovej amnestii a vzbure v Leopoldove mnohí v danom čase nerozumeli, mnohí ju neriešili, mnohí narodení po 89 tieto udalosti vôbec neregistrujú. Havlovu amnestiu zatienili tie Mečiarove a mladí ľudia často ani netušia, že nejaká Havlova amnestia vôbec prebehla. Prečo je film Amnestie super? Lebo je realistický. Neprikrášľuje, nezľahčuje, ponúka obraz doby, ktorý ste aj kúsok zažili a ktorý vás aj kúsok obišiel. Hercom veríte (Hološka, Jackuliak, Germani a Geislerová sú skvelí), príbehu veríte. Poteší vás pekná kamera a do detailu vyšperkované scény. Dojem dopĺňa dokonalý soundtrack. Tvorcovia sú hrdými fanúšikmi porevolučného obdobia a z filmu je to neskutočne cítiť. Videla som 2x a rada si pozriem zas. Kuknite si aj vy.(21.11.2019)

Nemyslím si, že se jedná o úplně špatný film, když se děj odehrává v Leopoldově a tvůci mají čas předvést jak postavy, tak ukázat atmosféru nechvalně proslulého kriminálu, ovšem průser jsou všechny ty postavy mimo kriminál jejich vztahy a vazby, disent, stb, abych byl upřimný někdy jsem nechápal ta propojení hlavních hrdinů. Možná rozumím tomu, že tvůrci měli snahu ukázat příčinu vzpoury v Leopoldově nemuselo se s tou politikou zacházet až do takových krajností, jako že si disent už už porcoval moc, vlastně ty letáky mě taky moc smysl nedávali, často se to tvářilo jako alfa omega příběhu, ale pak tomu tvůrci vůbec nevěnovali pozornost. Víc, mnohem víc se zaměřit na vězení, tady hodnotím velmi povedený casting - měl jsem dojem, že si pro mě tvůrci šli do krímu i když postava "karate kid" no nevím, nevím. Samotná vzpoura mohla být delší, vymazlenější, mohlo se to pojmout jak akčně, tak na dusnou atmosféru, ale jo, dám tři, ale je to s odřenýma ušima. Ještě si neodpustím, to co tam kecal Havel to bylo k nevydržení, jedna věc je StB, ale hodit do jednoho pytle politický gestapo s vyšetřovateli závažných zločinů jako obhajobu své amnestie, to jen potvrzuje, že v přímé volbě bych já Havla nikdy nevolil..... i když komouši, okamurové, zemanovci a další rudo-nackovsko-ruská chátro, radši deset pokryteckejch havlů než jeden zkurevnej vrahounskej bolševik.(1.11.2019)

Natočené je to skutočne dobre. Film aj napriek dĺžke nenudí, nemá síce bohvieaký spád, ale aj tak vám v hlave najviac utkvie záverečná vzbura. Scenáristi však asi nadobudli dojem, že čo chápali oni pri písaní scenára, to automaticky pochopí aj divák. Inými slovami ak by bol pred onou vzburou úplne iný dej s úplne inými postavami, asi by som mal z filmu rovnaký pocit. Takže skrátka ak by sa doladil scenár a bol viac ústretový divákovi, aby plne chápal kauzalitu, mohlo ísť o špičkový film. Otázkou zostáva, akým scenáristickým tímom sa bude Jonáš v budúcnosti obklopovať.(9.11.2019)

Ono to vobec nemusel byť zlý film, len to by scenáristi museli vedieť, čo chcú vlastne povedať. Nejak mi celý čas unikala tá myšlienka a nedošla ani na záver. Miestami to prišlo ako taká zlátaninka, kde na dokreslenie atmosféry chceli toho ukázať čo najviac z tej doby aj za cenu, že to nedáva zmysel. Najfunkčnejšie, paradoxne, pôsobila práve väznica, kde sa dej dal sledovať, ludia konali premyslene. Zvyšok, počnúc hercom, cez disidentku až po štb boli príliž umelo vykonštruované a niekedy ich konanie a vztahy nedávali zmysel. A je zaujímavé, že pri takomto obsadení najlepšie zahral Hološka. Potešila aj Natálka, lebo konečne aj ona dostala možnosť niečo ukázať. Odchádzal som z kina trochu rozpačitý, ale nie znechutený. Fučo na hrad! 3 z 5 ( CinemaCity Aupark )(9.11.2019)

Ako predstaviteľovi porevolučnej generácie mi je v ďalšom filme predkladané, akí boli komunisti zlí. V tomto smere nič nové. Zaujímavo však pôsobí väzenské prostredie, ktoré nám dáva na vec dva pohľady. Surovosť pred revolúciou a nedokonalosť po revolúcii. A práve toto vyobrazenie je tým pravým na výročie revolúcie. P. S. Jackuliak ani so šedivou bradou nepôsobí autoritatívne, takže mi to prišlo trochu smiešne ako všetci v base pred ním sklápali uši.(2.11.2019)

• - Film se z části natáčel přímo v autentickém prostředí Leopoldova, stejně jako ve věznici v Mladé Boleslavi, točilo se i v Praze v Národním divadle nebo v bytě Václava Havla. Výrazná část filmu vznikala na Slovensku. [Zdroj: Kinobox.cz] (Bioscop)

• - Pro snížení nákladů šili kostýmy leopoldovských věznů reální vězni z východoslovenského vězeňského zařízení v Šaci. (Teres)

• - Do akce proti vězňům se 28. března večer zapojilo 62 příslušníků jednotek rychlého nasazení (takzvaných červených baretů), 150 výsadkářů, 350 dozorců, 80 psovodů, 350 příslušníků vojsk ministerstva vnitra, 1 000 pohraničníků a 100 odborníků z Vysoké školy SNB. Vnitro a armáda nasadila šest obrněných transportérů, jeden lehký a čtyři těžké vrtulníky. Zdravotní péči zabezpečovalo 200 lidí. [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)