• MickeyStuma
  ****

  Solidní detektivka z prostředí hnědouhelného dolu. Děj plný kliček a nečekaných situací. Zajímavostí je, že se tu objevuje tajný policista. Infiltroval se mezi dělníky, aby mohl sledovat zevnitř veškeré dění a co si kdo a o čem povídá pro snazší vypátrání pachatele. A zdařilo se. Příběh je zpracován velmi dobře a přesně dle českých regulí. Tento snímek je zkrátka povedený.(4.11.2014)

 • Vikinec
  odpad!

  Zlá noc, zlý sen. Neuvěřitelně trapná hra na detektivku ani ne tak námětem jak spíš provedením. Film byl zřejmě určen pro nejtěžší případy diváků v Bohnicích nebo z Bohnic rovnou pocházel. Jinak si takovou snůšku vyumělkovaných scén, divných pohnutek zapírat důkazy o vlastní nevině a poblázněného chování skoro všech postav neumím vysvětlit. No proti gustu žádný dišputát.(4.1.2010)

 • sud
  ****

  Sice se film neubrání chvilkové naivitě (zbytečně polopatické flashbacky), ale děje se tak pouze výjimečně. Jinak děj je dobře napsaný, zápletka je poměrně neotřelá a navzdory době vzniku a prostředí, ve kterém se film odehrává je zde až nepochopitelná a potěšující absence jakýchkoli agitačních hesel a propagandy. Díky přesvědčivým hercům (především málo využívaný Michal Pavlata) jsou postavy skuteční lidé se všemi slabostmi a chybami. Je trochu nespravedlivé, že tahle zapomenutá perla má stejné hodnocení jako přehršel o několik tříd slabších žánrových filmů. 85%.(24.5.2011)

 • YURAyura

  Ty puncochace jsem si pamatoval jeste jako ditko snad jeste ne skolou povinne - takova skoro eroticka scena. Zbytek jsem zapomnel a tak jsem si tu detektivku uzil i po letech. Spousta falesnych stop, Raz v kabatu a hucce jako prislusnik SS, naprosto nepochopitelne prostredi tezebni masiny - ano, vyjma zavalu o nicem. Skoda ze Pavlata nedostaval vic prileziotsti, asi nebyl stranicky uvedomely...(5.9.2011)

 • klúčik
  ***

  Doba v roku 1973 bola jasne normalizačná. Už v titulkoch si prečítame, že hlavný dramaturg bol L.Toman. Preto to prostredie. Prvý dojem bola hudba k filmu, pri krimi je to dôležitá vec. Mňe hudba L.Fišera celkom sadla. Režisér nás doviedol až na koniec, kde sme odhalili vraha, lebo bolo úplne jasné , že to M.Pavlata nieje. No bolo to celkom v pohode. Dobré výkony M.Pavlatu, P.Kostku..... 55%.(5.10.2009)

 • - Natáčení probíhalo v hnědouhelném dole v Komořanech u Mostu. Ostatní scény se točily v Teplicích. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace