Solidní detektivka z prostředí hnědouhelného dolu. Děj plný kliček a nečekaných situací. Zajímavostí je, že se tu objevuje tajný policista. Infiltroval se mezi dělníky, aby mohl sledovat zevnitř veškeré dění a co si kdo a o čem povídá pro snazší vypátrání pachatele. A zdařilo se. Příběh je zpracován velmi dobře a přesně dle českých regulí. Tento snímek je zkrátka povedený.(4.11.2014)

• Vikinec

Zlá noc, zlý sen. Neuvěřitelně trapná hra na detektivku ani ne tak námětem jak spíš provedením. Film byl zřejmě určen pro nejtěžší případy diváků v Bohnicích nebo z Bohnic rovnou pocházel. Jinak si takovou snůšku vyumělkovaných scén, divných pohnutek zapírat důkazy o vlastní nevině a poblázněného chování skoro všech postav neumím vysvětlit. No proti gustu žádný dišputát.(4.1.2010)

Sice se film neubrání chvilkové naivitě (zbytečně polopatické flashbacky), ale děje se tak pouze výjimečně. Jinak děj je dobře napsaný, zápletka je poměrně neotřelá a navzdory době vzniku a prostředí, ve kterém se film odehrává je zde až nepochopitelná a potěšující absence jakýchkoli agitačních hesel a propagandy. Díky přesvědčivým hercům (především málo využívaný Michal Pavlata) jsou postavy skuteční lidé se všemi slabostmi a chybami. Je trochu nespravedlivé, že tahle zapomenutá perla má stejné hodnocení jako přehršel o několik tříd slabších žánrových filmů. 85%.(24.5.2011)

• YURAyura

Ty puncochace jsem si pamatoval jeste jako ditko snad jeste ne skolou povinne - takova skoro eroticka scena. Zbytek jsem zapomnel a tak jsem si tu detektivku uzil i po letech. Spousta falesnych stop, Raz v kabatu a hucce jako prislusnik SS, naprosto nepochopitelne prostredi tezebni masiny - ano, vyjma zavalu o nicem. Skoda ze Pavlata nedostaval vic prileziotsti, asi nebyl stranicky uvedomely...(5.9.2011)

Doba v roku 1973 bola jasne normalizačná. Už v titulkoch si prečítame, že hlavný dramaturg bol L.Toman. Preto to prostredie. Prvý dojem bola hudba k filmu, pri krimi je to dôležitá vec. Mňe hudba L.Fišera celkom sadla. Režisér nás doviedol až na koniec, kde sme odhalili vraha, lebo bolo úplne jasné , že to M.Pavlata nieje. No bolo to celkom v pohode. Dobré výkony M.Pavlatu, P.Kostku..... 55%.(5.10.2009)

• - Natáčení probíhalo v hnědouhelném dole v Komořanech u Mostu. Ostatní scény se točily v Teplicích. (skudiblik)