Astronautka Lucy Colová pluje v nekonečné temnotě vesmíru, v očích se jí odráží modrý mramor Země a v jejím nitru se mísí pocit strachu a úžasu. Jen pár vyvolených spatřilo planetu z této perspektivy. Lucy ve své kosmické osamělosti vnímá současně majestátní sílu a relativní bezvýznamnost. Nakolik jí tahle transcendentální zkušenost změní život? Ve snímku inspirovaném skutečnými událostmi se Natalie Portmanová představuje v hlavní roli astronautky Lucy Colové, která díky své touze po dokonalosti pronikne mezi pevně semknutou skupinu mužů v NASA. Poté, co uskuteční svůj sen o cestě do vesmíru, Lucy najednou cítí, že svět je příliš malý, její každodenní realita šedá a manžel nudný. Zatímco se maximálně soustředí na přípravy další mise, její život se pomalu rozpadá. Lucy ztrácí kontakt s realitou – i s tím, co je skutečně důležité. (HBO Europe)

Malarkey

Amíci v Hollywoodu mají scénáristy, kteří dokáží vykonstruovat příběhy do dokonalosti, ale také tam mají scénáristy, kteří by se neuchytili ani v Belize. Lucy in the Sky má stejně nezáživný a nezábavný námět jako má i netflixovský Away. Přitom oboje je o cestě do vesmíru, což je samo o sobě námet k nezaplacení. ()

silentname

Tak toto skutočne bolelo. "Lucy In The Sky" je tak vysoko úmorný film, že vôbec sa na neho nedá poriadne sústrediť. Máte pocit, že to trvá celú večnosť a nič sa reálne nedozviete. Mám rád Natalie Portman, no mám posledné roky pocit, že si nevie poriadne vybrať filmy, v ktorých by dokázala zažiariť. A toto môže byť jeden z najhorších. Myslím, že level nudy bol vyšší asi vo filme "Planetarium", no na ten film sa aspoň pozeralo dobre. A mal dobrú výpravu. Tento film dokopy nemá skoro nič. Najlepších je úvodných 5 minút, kde som si hovoril, že možno ma to v niečom skutočne prekvapí. No potom sa to stane jedným neznesiteľne otravným ľúbostným trojuholníkom a mentálnym zrútením spojeným so žiarlivosťou a nulovou razanciou. Od úvodu som nevidel vo filme iný záber, ktorý by ma nejako výrazne chytil. Možno s výnimkou vyliahnutia motýľa. To bolo pekné. Sú tu scénky, ktoré môžu byť zaujímavé, ako napríklad scénka v bazéne. Lenže keby nás nechali ako divákov tvorcovia si tu scénku vychutnať bez toho, aby to potom začali preplňovať inými zábermi, ktoré to asi mali spraviť zaujímavejšie. Dosiahli presný opak. Často vo filme neviem ako plynie čas. Čo je flashback? Čo je súčasnosť? Čo je vízia? Je to zmätok a chaos. No a najväčšie mínus filmu je podľa mňa skutočnosť, že režisér skutočne nemal s filmom žiadnu skutočnú víziu. Jediné čo priniesol do filmu je neustále zmeny formátu obrazu. Zúžiť, roztiahnuť. stlačiť, natiahnuť. Posunúť naľavo, posunúť napravo, centrovať, zúžiť... a dokola. Je to smutné, ale toto je fakt špatný film. Nechcel som tomu veriť a dúfal som, že film prekvapí, ale realita je taká, že toto je jeden z najhorších a najnudnejších filmov roku. Neodporúčam. Hodnotenie: D- ()

D.Moore

Škoda toho tak trochu neobratně natočeného, ačkoliv pro děj velmi důležitého úvodu z vesmíru, který mě měl přesvědčit, že (a proč) chce Lucy co nejdříve zpátky. Moc mě totiž nepřesvědčil a Natalii Portman se to povedlo až na Zemi, když jsem sledoval její urputný trénink, její zasněné pohledy k nebi, to, jak se cítí doma a jak se cítí v NASA... Skvělý herecký výkon podpořený zajímavým a naštěstí nerušivým střídáním obrazového formátu a také krásnou hudbou. Takhle nějak jsem si přál, aby na mě zapůsobila Proxima s Evou Green. ()

Psychor

Dlouho nepamatuji, aby někdo zpracoval téma krize vlastní identity takto suchopárným způsobem (po audiovizuální i obsahové stránce). Místo toho, aby snímek dostál svému psychedelickému názvu a divák se společně s Lucy vznášel v prostoru, kde by režisér bombardoval jeho vědomí podívanou na Zemi, kosmos a veškeré bytí, tak se velmi rychle vracíme do normality všedního dne. A přestože Lucy z vesmíru odlétá s určitým transpersonálním prožitkem, v důsledku kterého u ní dochází ke změnám v názorovém či hodnotovém systému, tak se nejedná o nic, co by zásadněji narušilo její každodenní prožívání. Očekával jsem, že Lucy začne mít problémy s rozlišováním vnitřní a vnější reality, že se u ní objeví hlasy, vize, příval nesrozumitelných emocí, kolísání nálad, atd. Režisér bohužel nevytěžil z nebývale atraktivního námětu zhola nic a po technické stránce se vzmohl pouze na nepochopitelné střídání formátu obrazu. S přimhouřením oka tak snímku Lucy in the Sky uděluji slabší dvě hvězdy. ()

Djoker

Minimálně v první čtvrtině filmu sledování velmi znepříjemňuje zjištění, že se vám z ničeho nic rozbila obrazovka. Poté už i pomalejším dojde, že problém skutečně není na jejich přijímači, ale jen režisér je dement. Hawley si celou dobu vystačí s tím, že ulétává na změnách formátu obrazu. Bohužel nepřidá nic dalšího a výsledek tomu také odpovídá. ()

• Skutečná mise Lucy (v reálu Lisa Nowak) ve vesmíru odstartovala 4. července 2006, kde jako členka posádky STS-121 sloužila jako letecký inženýr mise. Na starost měla robotickou paži raketoplánu a během téměř 13 dní na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) několikrát vystoupila do volného vesmíru. (Merlinousek)
  • Děj filmu je založen na reálné události z 5. února 2007, kdy byla Lisa Nowak (ve filmu Lucy Cola) zatčena v Orlandu na Floridě a následně obviněna z pokusu o únos kapitánky amerického letectva Colleen Shipman, která byla milostně zapletena s astronautem William Oefelein, stejně jako Lisa Nowak. (Merlinousek)
  • Reálná postava jménem Lisa Nowak má ve skutečnosti děti 3. (Merlinousek)