• Psychor

Dlouho nepamatuji, aby někdo zpracoval téma krize vlastní identity takto suchopárným způsobem (po audiovizuální i obsahové stránce). Místo toho, aby snímek dostál svému psychedelickému názvu a divák se společně s Lucy vznášel v prostoru, kde by režisér bombardoval jeho vědomí podívanou na Zemi, kosmos a veškeré bytí, tak se velmi rychle vracíme do normality všedního dne. A přestože Lucy z vesmíru odlétá s určitým transpersonálním prožitkem, v důsledku kterého u ní dochází ke změnám v názorovém či hodnotovém systému, tak se nejedná o nic, co by zásadněji narušilo její každodenní prožívání. Očekával jsem, že Lucy začne mít problémy s rozlišováním vnitřní a vnější reality, že se u ní objeví hlasy, vize, příval nesrozumitelných emocí, kolísání nálad, atd. Režisér bohužel nevytěžil z nebývale atraktivního námětu zhola nic a po technické stránce se vzmohl pouze na nepochopitelné střídání formátu obrazu. S přimhouřením oka tak snímku Lucy in the Sky uděluji slabší dvě hvězdy.(19.12.2019)

• majo0007

Z astronautky Lucy sa po návrate na Zem stane totálny magor, aby napokon skončila ako chovateľka včiel. Wow, úžasný scenár. Rádoby artová (dáme tam variabilné aspect ratio, nech to vyzerá aspoň trochu "umelecky") psycho nudná zbytočnosť. (PS: z EndCredits sa dozviete, že všetky vesmírne zábery - ktoré vo filme celkovo vydajú na zhruba 3min a zrejme majú byť "SCI-FI" (tak to ani očuhom), sú vystrihnuté zo starších IMAX filmov... toľko na margo originality a použitia budgetu).Celkovo to vyznieva ako LSD sprznenie už aj tak mariškovej "Lucy In The Sky With Diamonds" od Serdžanta (odznie remix) od The Beatles a za to sa chodí do pekla a nie do vesmíru! Nedám ani tú pojebanú jednu hvezdu, lebo Natálka bola lepšia už aj v Leonovi...(17.12.2019)

• honajz

Takhle to dopadne, když neumíte napsat příběh (natožpak Příběh), milujete Natálku Portman (která tady připomíná spíš mladou Juliette Binoche) a pokusíte se něco spatlat dohromady. Uvedete to dramatickým titulkem Založeno na... - chvíle napětí (to v tom filmu fakt je) - ... skutečných událostech. A aby nikdo nepoznal, že jste nýmand, který nic neumí, postmoderně přeházíte čas, aby nikdo nepoznal, co je retrospektiva nebo flashback, kdy se která scéna odehrává (takže v tom úvodu klidně může mluvit s duchem své maminky, vás pak napadne, ale to jen proto, že film nenabízí vodítka a můžete si interpretovat cokoliv, jakkoliv chcete) a aby to bylo fakt cool, budete střídat formáty 4:3, 1,66:1, 1,85:1, 2,35:1 a 2,78:1. Ha ha, a jste velký filmař. Prd. Těšil jsem se, že film se nějak hlouběji bude zabývat pocity kosmonauta, který se z nekonečného vesmíru vrací do okovů Země - jak je to naznačeno v tom úvodním rozhovoru s psychologem -, ale houbeles. Jediné, co se tu vydařilo, jsou některé dialogy, na to asi měl pan režisér nějakou dobrou námezdnou sílu, protože jsou občas vtipné, ale většinou ve věcech, v nich o nic nejde ("Měla bys mít nějakého koníčka.jako já" - "Pití není koníček, mami." - "Ale mohla bych v tom soutěžit".). Fakt film o ničem, zbytečnost. Raději si přečtu Armstrongovy paměti.(18.1.2020)

Plot krátce: Lucy se vrátí z oběžné dráhy Země a prožívá si něco jako syndrom válečných veteránů z války. Prostě zažije v otevřeném vesmíru něco, co asi tak 99,99 % populace planety nikoliv, nemá moc s kým sdílet. A to co zažila (jako i jiní astronauti) bylo docela blízko orgasmu. Inu a jelikož se na zemi tomu nejvíc podobá právě klasický orgasmus, a toho již se svým starým nedosahuje, poohlédne se jinde. Dál už bych spoileroval moc. Když to zkrátím, celý film je o adaptaci na "normální" život, pokud zažijete něco extra extra, třeba jako ti vojáci. Konec plotu. <<+>> Není to moc o vesmíru, spíš skoro vůbec. A už vůbec to není sci-fi, odehrává se to v neurčeném čase, ale docela klidně před 5 lety, tedy žádné sci-fi to není. Očekával jsem od filmu více, třeba hlubší rozbor toho "co" zažila ve vesmíru nebo právě více toho vesmíru. Asi jediné co mohu pochválit na filmu je prvotřídní výkon Natalie Portman. Brilantní jako vždy. Bohužel ani ta nejlepší herečka, je-li sama, nepřeváží režii, scénář, výpravu, atd. Dalo se to vidět, dalo se to dokoukat, ale podruhé už netřeba. Na tři hvězdy to dá, ale víc asi nět.(18.12.2019)

• silentname

Tak toto skutočne bolelo. "Lucy In The Sky" je tak vysoko úmorný film, že vôbec sa na neho nedá poriadne sústrediť. Máte pocit, že to trvá celú večnosť a nič sa reálne nedozviete. Mám rád Natalie Portman, no mám posledné roky pocit, že si nevie poriadne vybrať filmy, v ktorých by dokázala zažiariť. A toto môže byť jeden z najhorších. Myslím, že level nudy bol vyšší asi vo filme "Planetarium", no na ten film sa aspoň pozeralo dobre. A mal dobrú výpravu. Tento film dokopy nemá skoro nič. Najlepších je úvodných 5 minút, kde som si hovoril, že možno ma to v niečom skutočne prekvapí. No potom sa to stane jedným neznesiteľne otravným ľúbostným trojuholníkom a mentálnym zrútením spojeným so žiarlivosťou a nulovou razanciou. Od úvodu som nevidel vo filme iný záber, ktorý by ma nejako výrazne chytil. Možno s výnimkou vyliahnutia motýľa. To bolo pekné. Sú tu scénky, ktoré môžu byť zaujímavé, ako napríklad scénka v bazéne. Lenže keby nás nechali ako divákov tvorcovia si tu scénku vychutnať bez toho, aby to potom začali preplňovať inými zábermi, ktoré to asi mali spraviť zaujímavejšie. Dosiahli presný opak. Často vo filme neviem ako plynie čas. Čo je flashback? Čo je súčasnosť? Čo je vízia? Je to zmätok a chaos. No a najväčšie mínus filmu je podľa mňa skutočnosť, že režisér skutočne nemal s filmom žiadnu skutočnú víziu. Jediné čo priniesol do filmu je neustále zmeny formátu obrazu. Zúžiť, roztiahnuť. stlačiť, natiahnuť. Posunúť naľavo, posunúť napravo, centrovať, zúžiť... a dokola. Je to smutné, ale toto je fakt špatný film. Nechcel som tomu veriť a dúfal som, že film prekvapí, ale realita je taká, že toto je jeden z najhorších a najnudnejších filmov roku. Neodporúčam. Hodnotenie: D-(22.12.2019)

• - Film měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 11. září 2019. (PamPero 1)

• - Děj filmu je založen na reálné události z 5. února 2007, kdy byla Lisa Nowak (ve filmu Lucy Cola) zatčena v Orlandu na Floridě a následně obviněna z pokusu o únos kapitánky amerického letectva Colleen Shipmana, která byla milostně zapletena s astronautem William Oefelein, stejně jako Lisa Nowak. (Merlinousek)

• - Hlavní role byla původně svěřena Reese Witherspoon, která je zároveň i producentkou filmu. Ta ale byla nahrazena Natalií Portman poté, co film opustila, aby se mohla plně soustředit na natáčení druhé série Sedmilhářek (od r. 2017). (Chevees)