Fantasy příběh sleduje dvě z nejoblíbenějších literárních postav - Petra Pana a Alenku v říši divů. Osmiletá Alenka, její nezbedný bratr Petr a jejich geniální starší bratr David popouštějí uzdu své fantazii během bezstarostného léta na anglickém venkově. Děti, povzbuzovány svými rodiči Jackem a Rose, organizují imaginární čajové dýchánky, šermířské souboje i nápaditá pirátská dobrodružství. Jejich idyla však rázem skončí poté, co rodinu zasáhne tragédie. Petr, který se chce v očích truchlících a stále chudších rodičů blýsknout jako hrdina, cestuje s Alenkou do Londýna, kde se snaží rozprodat rodinný majetek. Po návratu domů Alenka nalezne dočasné útočiště v zázračné králičí noře, zatímco Petr uniká z reality do kouzelného světa, kde se stane vůdcem gangu Ztracených chlapců. (HBO Europe)

Johnny.ARN odpad!

Po piatich minútach som usúdil, že toto nepotrebuje moju pozornosť a išlo to len ako podmaz. A aj ako ten to bolo nezáživné, plne zberačov, príbehu pre deti a milionov dolárov spláchnutých do záchoda. Och, na kiu piču toto niekto natočí? ODPAD! ()

BOURQUE

Brenda Chapman sa presunula z polí animákov na pole fantasy filmov. Po videní „Come Away“ si myslím, že by to nemala spraviť. „Na cestách“ je akýmsi pokusom o crossover rôznych žánrov a hlavne dobre známych príbehov, prípadne filmov. Vedľa Petra Pána sa tu objaví niečo z Alice v krajine zázrakov, ale kombinácia jednotlivých prvkov z daných príbehov/filmov nefunguje, minimálne nie na danej úrovni. Obrazy a špeciálne efekty sú síce na prijateľnej úrovni, ale film ako celok, nie je kompaktný. Z hereckej stránky tu drží nejakú úroveň Angelina Jolie. Nechápem tu prítomnosť Michaela Caina a hlavne v tak malej roli. (Vypadá to tak, že už navždy zostane „talizmanom“ Ch. Nolana.) Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

silentname

"Come Away" podľa mňa v jadre nie je tak zlým filmom, ako to tu pôsobí, no tiež nemám pocit, že by bol nejako extra kvalitný. Má pár zaujímavých nápadov a len fakt, že vidíme veľa vecí z pohľadu fantázie našich detských hrdinov je celkom zaujímavé. No fantasy elementu je tu podľa mňa veľmi málo, atmosféra filmu dokopy moc nefunguje a pôsobí to strašne rozbito a ako keby si chcelo brať elementy z Petra Pana a Alice In Wonderland, no nevie ich dobre kombinovať alebo robiť zaujímavo. Nenudilo ma to, nemalo to postavy, ktoré by ma iritovali, no film pôsobí ako keby tvorcovia dokopy nevedeli čo s tým celkovo majú robiť. Má to veľké mená a na tom sa to asi zvezie. Myslím si, že malo to využiť svoj potenciál s troškou väčšou dávkou fantasy elementu a menej všetkého ostatného. Pozerateľné, ale nič moc. Hodnotenie: C- ()

M.i.k.e

extrémně nudný mišmaš kombinující Petra Pana a Alenku v Říši divů.Velký špatný co nezachrání ani známá jména...20% ()