Reklama

Reklama

Na cestách

  • Česko Na cestách (více)
Trailer 1

Fantasy příběh sleduje dvě z nejoblíbenějších literárních postav - Petra Pana a Alenku v říši divů. Osmiletá Alenka, její nezbedný bratr Petr a jejich geniální starší bratr David popouštějí uzdu své fantazii během bezstarostného léta na anglickém venkově. Děti, povzbuzovány svými rodiči Jackem a Rose, organizují imaginární čajové dýchánky, šermířské souboje i nápaditá pirátská dobrodružství. Jejich idyla však rázem skončí poté, co rodinu zasáhne tragédie. Petr, který se chce v očích truchlících a stále chudších rodičů blýsknout jako hrdina, cestuje s Alenkou do Londýna, kde se snaží rozprodat rodinný majetek. Po návratu domů Alenka nalezne dočasné útočiště v zázračné králičí noře, zatímco Petr uniká z reality do kouzelného světa, kde se stane vůdcem gangu Ztracených chlapců. (HBO Europe)

(více)

Recenze (10)

kingik 

všechny recenze uživatele

Angelina Jolie v zajetí dětských fantazií, špatné vlasové stylistky a dramaturgické neuspořádanosti. Na farmě vychovává tři míšence, které povila s barevným mužem z nižší třídy. Nečekejte ovšem kontroverzní pojetí. A její rodinu zasáhne tragédie. Nejstarší syn při dětských hrátkách přijde o život. Film na ní a na jejích vyšpulených rtech až tak nestojí. Její přítomnost je určitě důležitá v tom, že film nesmrdí dolarem. A reklamu na vlasy by určitě propagovat nemohla, její nevzhledný vrkoč z vlásenky je snad pomstou stylistky. V popředí příběhu s fantasy prvky je děvčátko v podání Keiry Chansa, která příběh, který prožila v dětství se svým bratrem v podání Jordana A. Nashe, v dospělém věku vypráví svým dětem. David Oyelowo si film produkoval a docela se v roli (zadluženého muže) snažil. Nejvíce otravné ale bylo právě prolínání neústrojně podávané fantasy roviny, motivy Petera Pana a Alenky v říši divů, která do reálného odvíjení příběhu nebyla uspokojivě zakomponována. Na mě ten nápad ze všeho nejvíce působil, jak kdyby se Angelině zželelo neinkasovat většinový rozpočet filmu a pár drobáků věnovala na účely speciálních efektů. Trikově film nikterak nezaujme, efekty jsou mdlé a absolutně filmu v tomhle ohledu nic nevychází. Brenda Chapman se doposud věnovala animované tvorbě, komerční úspěch sklidila hlavně její Rebelka, tu ale režírovala v tandemu, uměleckými kvalitami strhl Princ Egyptský, režírovaný dokonce režijním triem. Hraný film má svá úskalí, která ještě nedokázala překlenout. Práce s herci nebyla nikterak špatná, o dost horší byla realizace nápadu s fantaskními prvky. Celkově jsem její hranou prvotinu čekal ale přece jen mnohem horší. Film má své pasáže, které jsou příjemně dramaticky vystavěny. Anna Chancellor je také nepřehlédnutelná ve své vedlejší roli tety. Kvalitně se také prezentoval v menších rolích Michael Caine a Derek Jacobi. Angelina Jolie je charismatická jako vždy, stylistce dá napříště padáka a pustí se do ambicioznějších filmů, na které je stavěná. 6/10 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Come Away" podľa mňa v jadre nie je tak zlým filmom, ako to tu pôsobí, no tiež nemám pocit, že by bol nejako extra kvalitný. Má pár zaujímavých nápadov a len fakt, že vidíme veľa vecí z pohľadu fantázie našich detských hrdinov je celkom zaujímavé. No fantasy elementu je tu podľa mňa veľmi málo, atmosféra filmu dokopy moc nefunguje a pôsobí to strašne rozbito a ako keby si chcelo brať elementy z Petra Pana a Alice In Wonderland, no nevie ich dobre kombinovať alebo robiť zaujímavo. Nenudilo ma to, nemalo to postavy, ktoré by ma iritovali, no film pôsobí ako keby tvorcovia dokopy nevedeli čo s tým celkovo majú robiť. Má to veľké mená a na tom sa to asi zvezie. Myslím si, že malo to využiť svoj potenciál s troškou väčšou dávkou fantasy elementu a menej všetkého ostatného. Pozerateľné, ale nič moc. Hodnotenie: C- ()

Marze odpad!

všechny recenze uživatele

Domnívám se, žeto je jeden z nejhloupějších filmů roku. Hrozný scenar v nemz nemeli detsti herci zadnou sanci. A dospeli nedelaji nic, aby je zachranili. Jem zvykly, ze michani ras bylo vždy kvuli dramatickych ucelum. Dnes to vysvetleni nepotrebuje. Pribeh je predelly na spravne znázorněni tenderu, sexuality, kultury nebo puvodu. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

extrémně nudný mišmaš kombinující Petra Pana a Alenku v Říši divů.Velký špatný co nezachrání ani známá jména...20% ()

Johnny.ARN odpad!

všechny recenze uživatele

Po piatich minútach som usúdil, že toto nepotrebuje moju pozornosť a išlo to len ako podmaz. A aj ako ten to bolo nezáživné, plne zberačov, príbehu pre deti a milionov dolárov spláchnutých do záchoda. Och, na kiu piču toto niekto natočí? ODPAD! ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

"JE NA ČASE DOSPĚT." Kombinace motivů Petra Pana a Alenky, to zní jako tutovka. Nebo ne? Je to skoro jako úkaz, mít takové možnosti a stvořit něco tak špatného a nezajímavého ve všech ohledech (snad jen kromě hudebního doprovodu). Komu bylo tohle určeno? Nikdy víc, bez debat. 20% ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Come Awey je pořádný bordel, ve kterém se tvůrci za těch devadesát minut trvání filmu nedokázali rozhodnou, jakým žánrovým směrem se budou primárně ubírat a čeho chtějí ve výsledku vlastně dosáhnout, nicméně po dlouhém váhání jsem nakonec usoudil, že nejblíže to má asi k jakémusi mixu fantasy pohádky, okořeněné pořádnou dávkou dramatu, což je ovšem docela sebevražedná kombinace, která tu naprosto nedokázala ve vzájemné symbióze zafungovat, jelikož jeden pohled nabízí nekonfliktní, kýčovitou naivitu, plnou dětských radovánek, snů a klasických pohádkových motivů, zatímco ten druhý vážná témata v podobě nekompromisních sourozeneckých rozbrojů, nenávisti, zkaženosti, chudoby a v neposlední řadě i smrti, a každý z nich si jde bezohledně svou cestou, čímž pak ale ani jeden nemá onen cílený dopad na diváka. Ona kontraproduktivita ovšem stejně tak působí i co se atmosféry týče, chvíli triviálně odlehčená, vzápětí temně syrová, vzájemně ale zcela neladící a nepřesvědčivá. Jinak postav je tu mnoho, žádná z nich ale není natolik výrazná, či zajímavá, aby si dokázala získat diváckou přízeň, a co se pak přímo zápletky týče, tak to je zmiňovaný pořádný bordel, bez hlavy a paty, kde tvůrci skákají z jednoho do druhého, ve výsledku ovšem nedosáhnou ničeho a samotný závěr je už pak jen definitivní si tvůrčí podříznutí větve pod sebou, fakt jako netuším, co ona pointa měla za význam. Come Away je zkrátka film, který se naprosto vymkl jakékoliv kontrole, chvílemi mě to jako že i dokázalo tedy zaujmout, a to hlavně v těch dramatičtějších pasážích, jako celek to ovšem skutečně nefunguje a nepůsobí vážně ani trochu. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Brenda Chapman sa presunula z polí animákov na pole fantasy filmov. Po videní „Come Away“ si myslím, že by to nemala spraviť. „Na cestách“ je akýmsi pokusom o crossover rôznych žánrov a hlavne dobre známych príbehov, prípadne filmov. Vedľa Petra Pána sa tu objaví niečo z Alice v krajine zázrakov, ale kombinácia jednotlivých prvkov z daných príbehov/filmov nefunguje, minimálne nie na danej úrovni. Obrazy a špeciálne efekty sú síce na prijateľnej úrovni, ale film ako celok, nie je kompaktný. Z hereckej stránky tu drží nejakú úroveň Angelina Jolie. Nechápem tu prítomnosť Michaela Caina a hlavne v tak malej roli. (Vypadá to tak, že už navždy zostane „talizmanom“ Ch. Nolana.) Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Ja.Malachi odpad!

všechny recenze uživatele

..stále viac a viac si potrebujú dokázať že sú niečo viac..a práve tým ukazujú kolko ich je bez štipky hereckého nadania...:/ ()

Reklama

Reklama