Spravedlnost pro mou dceru

In Her Name

Kalinka

Au Nom De Ma Fille

Francie / Německo, 2015, 87 min

Je obrovská škoda, keď tvorcovia disponujúci v rukách tak neuveriteľne silnými kartami, "odbijú" takúto "wrong story" nejakou slabšou hodinkou a pól, miesto toho, aby po emocionálnej stránke, zašli viac do hĺbky. Ja sa absolútne nesťažujem (!!), lebo "Au nom de ma fille" dokáže pomerne slušne "rozhnevať" či znechutiť, no mám dojem, že sa zo samotného, veľmi, veľmi smutného príbehu, dalo predsa len vyťažiť viac. Na "neprávo", páchané na hocijakom človeku, by sa totiž v žiadnom prípade nemalo zabúdať. Ba práve naopak ...(9.6.2017)

Film "Spravedlnost pro mou dceru" se opírá o opravdu silné a emotivní téma.. Bohužel se tvůrcům nepovedl natolik, aby zůstal nezapomenutelný.. Dovolím si podotknout, že je to hodně odfláknutý film.. Stopáž by se mohla 2x natáhnout, příběh by měl jít více do hloubky a neklouzat pouze po povrchu.. Spíše se jedná o strohý informativní "hraný dokumentární" film televizního charakteru, než o citlivý film.. Působí hodně prostříhaným dojmem.. Chybí mi tam více dialogů a vysvětlení okolních vztahů (viz. žena hlavního představitele).. Neurazí, nenadchne, ale zmíněné téma rozhodně šokuje..(2.8.2017)

Veľmi silný námet, navyše podľa skutočnej udalosti, no žiaľ po dramatickej stránke mi to prišlo dosť odbité. Je tu napríklad plno nelogickostí, ktoré súvisia s vekom hlavnej postavy a tých pocitov plynúcich z jednotlivých situácií som tiež čakal viac. Viac-menej to bolo celé o doťahovaní sa s právnikmi, písaní listov, šoférovaní nešťastného otca.... Tých naozaj zaujímavých a emotívne vyhranených dramatických scén tu bolo len pár. Kto chce naozaj vidieť ako funguje nespravodlivosť na francúzskom súde a popritom sa aj zdravo naštvať, tak nech si pozrie snímok Obvinený (2011), ktorý je v tomto smere jednoznačne najlepší. Lepší priemer. 65/100(26.6.2017)

Na úvod musím říct, že mám rád hollywoodské filmy, ale když je dělají francouzi, tak je to film. Příběh je natolik silný a podnanivý, že si člověk musí říct "kurva". A rozhodně nedejte na 3* od kriplů co prostě nemají děti, protože každý muž co děti má, chce rozmačkat skleničku s vodkou a džusem, což neříkám, že jsem měl :) jo měl.(21.6.2017)

I když je příběh podle skutečné události, je to příběh silný a tvůrcům se podařilo sílu tohoto příběhu přenést do filmu. Jasně, líbí se mi to proto, že je to vlastně revenge movie, i když vše v rámci nijak zásadního překročení spravedlnosti ze strany mstícího se. Jít za spravedlností se ale někdy přece jen vyplatí, i když to může trvat skoro 30 let.(24.8.2017)